Leczenie otyłości online

W wielu przypadkach leki na otyłość to pierwszy krok w kierunku dużych, życiowych zmian. Aby je otrzymać trzeba odbyć indywidualne konsultacje z lekarzem, który na podstawie wyników badań dobierze odpowiednie farmaceutyki. Za pośrednictwem Medicept leczenie otyłości jest proste i mniej stresujące – dzięki niemu można zasięgnąć profesjonalnej opinii lekarskiej bez wychodzenia z domu.

Dobranie i dawkowanie leków na otyłość 

Takie farmaceutyki jak, lek na odchudzanie saxenda, dostępne są jedynie na receptę i powinny być stosowane pod ścisłą kontrolą lekarza. Osoby, które chcą z nich skorzystać, mogą dzięki Medicept odbyć konsultacje zdalne z obesitologiem, czyli specjalistą z zakresu leczenia otyłości i nadwagi.

Jak to działa? Przed otrzymaniem leków na otyłość należy:

  • wypełnić widoczny na stronie formularz,
  • wykonać wskazane w informacji zwrotnej badania,
  • dokonać płatności z góry,
  • odbyć konsultację ze specjalistą Medicept, który przepisze saxenda na odchudzanie, tabletki xenical na odchudzanie lub inne farmaceutyki.

Leczenie otyłości online jest proste oraz pomaga zaoszczędzić sporo czasu i energii. Otrzymana drogą elektroniczną recepta online może być zrealizowana w dowolnej aptece.

Warto brać leki na otyłość?

Na leczenie otyłości decyduje się coraz więcej osób w różnym wieku, na całym świecie. Znaczna nadwaga jest rezultatem nieodpowiedniej diety, złego trybu życia, braku ruchu, jak i może być skutkiem innych chorób. Walczy się z nią, aby zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie i przy okazji wygląd.

Dostępny na receptę lek na odchudzanie, np. saxenda, czy też xenical, nie jest złotym środkiem, który przyniesie błyskawicznie satysfakcjonujące efekty. Wymienione medykamenty należy traktować jako uzupełnienie zdrowej diety, a także ćwiczeń. Bez tych elementów nie da się osiągnąć zadowalających rezultatów.

W zależności od składu, leki na otyłość:

  • utrzymują uczucie sytości przez długi czas, dzięki czemu pacjent nie ma ochoty podjadać. Łatwiej jest mu także porcjować posiłki i trzymać się zaleceń dietetyka,
  • zmniejszają uczucie głodu. W wolnej chwili myśli pacjenta nie muszą zatem walczyć z chęcią przygotowania przekąski,
  • ograniczają stopień przyswajalności tłuszczów w układzie pokarmowym,
  • zmniejszają bilans energetyczny diety.

Leczenie otyłości i nie tylko 

Po wykonaniu badań i odbytej konsultacji lekarskiej każdy, kto zdecydował się na usługi Medicept, może otrzymać receptę na xenical lub saxenda – lek na odchudzanie. O dawkowaniu, czy też sposobie przyjmowania decyduje lekarz.

W Medicept obsługiwane są także:

  • e-zwolnienie – można je otrzymać po telefonicznej konsultacji z lekarzem. Może on wystawić L4, jeżeli uzna, że stan pacjenta nie pozwala na wykonywanie obowiązków służbowych,
  • teleporada lekarska – podczas telefonicznej konsultacji lekarz jest w stanie nie tylko określić stan zdrowia, ale i wystawić skierowanie na dalsze, bardziej szczegółowe badania. Może także wystawić receptę na leki doraźne, regularnie przyjmowane, jak i antykoncepcyjne.

Aby uzyskać zwolnienie online zapisz się na konsultację telefoniczną z lekarzem poprzez formularz teleporady

Konsultacja lekarska
od 49.99 PLN

przez aplikację mobilną