Leczenie otyłości online

W wielu przypadkach leki na otyłość to pierwszy krok w kierunku dużych, życiowych zmian. Aby je otrzymać, trzeba odbyć indywidualne konsultacje z lekarzem, który na podstawie wyników badań dobierze odpowiednie farmaceutyki. Za pośrednictwem Medicept leczenie otyłości jest proste i mniej stresujące – dzięki niemu można zasięgnąć profesjonalnej opinii lekarskiej bez wychodzenia z domu. Jak zidentyfikować otyłość, dlaczego zagraża ona życiu i w jaki sposób z nią walczyć i jej przeciwdziałać?

Konsultacja telefoniczna
od 79,99
Recepta  |  Zwolnienie  |  Porada  |  Skierowanie
Wybierz specjalizację:

Kalkulator BMI
Kobieta
Kobieta
Mężczyzna
Mężczyzna


170 cm
70 kg

Czym jest otyłość?

Zanim dowiemy się, na czym polega leczenie otyłości online, warto wytłumaczyć, czym jest otyłość. To stan zdrowia charakteryzujący się nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w organizmie, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Jest to wynik nierównowagi między ilością spożywanych kalorii a ilością energii wydatkowanej przez organizm. Współczynnik, którego często używa się do określenia poziomu tkanki tłuszczowej, to wskaźnik masy ciała (BMI). Otyłość zwiększa ryzyko wielu poważnych chorób i stanów zdrowotnych, w tym chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy typu 2, niektórych rodzajów nowotworów, chorób układu oddechowego, a także problemów ze stawami i problemów psychologicznych. Przyczyny otyłości są złożone i obejmują czynniki genetyczne, behawioralne, środowiskowe i metaboliczne. Zapobieganie i leczenie otyłości często wymaga długoterminowych zmian w diecie, aktywności fizycznej i zachowaniach zdrowotnych. Można jednak terapię rozpocząć od leków na otyłość na receptę.

Dobranie i dawkowanie leków na otyłość

Takie farmaceutyki jak, lek na odchudzanie Saxenda, dostępne są jedynie na receptę i powinny być stosowane pod ścisłą kontrolą lekarza. Osoby, które chcą z nich skorzystać, mogą dzięki Medicept odbyć konsultacje zdalne z lekarzem – obesitolog online – czyli specjalistą z zakresu leczenia otyłości i nadwagi.

Jak to działa? Przed otrzymaniem leków na otyłość należy:

 • wypełnić widoczny na stronie formularz,
 • wykonać wskazane w informacji zwrotnej badania,
 • dokonać płatności z góry,
 • odbyć konsultację ze specjalistą Medicept, który przepisze Saxenda na odchudzanie lub inne farmaceutyki.

Leczenie otyłości online jest proste oraz pomaga zaoszczędzić sporo czasu i energii. Otrzymana drogą elektroniczną recepta online może być zrealizowana w dowolnej aptece.

Nadwaga lub otyłość a wpływ na zdrowie

Leczenie otyłości nie jest jedynie kwestią estetyki, ale przede wszystkim zdrowia, ponieważ jest to jednostka wywołująca szereg komplikacji w różnych systemach organizmu. Oto jak nadmierna masa ciała wpływa na poszczególne aspekty zdrowotne.

 • Dolegliwości stawowe i mięśniowo-szkieletowe – nadwaga wywiera dodatkową presję na stawy i układ mięśniowo-szkieletowy, co przyspiesza procesy zwyrodnieniowe, zwłaszcza w obszarach najbardziej obciążonych, takich jak kolana, biodra i kręgosłup. Ten stały nacisk prowadzi do przyspieszonego zużycia tkanki stawowej, wywołując ból, ograniczenie ruchomości i zwiększając ryzyko osteoartrozy.
 • Choroby serca i naczyń krwionośnych – otyłość znacząco podnosi ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, takich jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa serca i udar mózgu. Nadmiar tłuszczu w organizmie prowadzi do zwiększonego obciążenia serca, wymuszając na nim cięższą pracę, co może skutkować jego przeciążeniem i uszkodzeniem.
 • Problemy z oddychaniem – zwiększona masa ciała może utrudniać oddychanie, prowadząc do takich stanów jak bezdech senny i astma. Leki na odchudzanie na receptę mogą wspomóc proces pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy szyi i klatki piersiowej, która ogranicza przepływ powietrza.
 • Cukrzyca typu 2 – otyłość jest jednym z głównych czynników ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2. Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej wpływa na sposób, w jaki organizm korzysta z insuliny, prowadząc do insulinooporności. To z kolei zwiększa poziom glukozy we krwi, stanowiąc poważne zagrożenie dla zdrowia.
 • Problemy z płodnością – nadwaga może wpłynąć na równowagę hormonalną, zakłócając naturalne procesy reprodukcyjne. Lek na otyłość na receptę nie unormuje gospodarki hormonalnej, ale jest pierwszym krokiem w stronę uregulowania np. cyklu miesiączkowego.
 • Zaburzenia trawienne – otyłość zwiększa ryzyko występowania różnorodnych problemów z układem pokarmowym, w tym refluksu żołądkowo-przełykowego, choroby wątroby, w tym stłuszczenia wątroby, oraz kamicy żółciowej. Nadmierna masa ciała może również przyczyniać się do rozwoju chorób jelitowych.
 • Zagrożenia psychiczne – nadmierna masa ciała często wiąże się z problemami zdrowia psychicznego, takimi jak obniżona samoocena, depresja czy lęk. Częściowo jest to spowodowane społeczną stygmatyzacją i dyskryminacją związaną z nadwagą. Problemy te mogą prowadzić do izolacji społecznej i dalszego pogłębiania istniejących problemów zdrowotnych.

Skutki nadwagi są wielowymiarowe, dotykające zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, co podkreśla wagę zapobiegania i walki z tym problemem.

Źródła i przyczyny otyłości

Dzięki poznaniu przyczyn może dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak leczyć otyłość. Rozwój tej jednostki chorobowej można przypisać zarówno indywidualnym, jak i środowiskowym aspektom życia. Oto kilka głównych powodów, które przyczyniają się do jej powstawania.

 • Nadmierna konsumpcja kilokalorii – współczesne diety często są bogate w kalorie pochodzące z tłuszczów i prostych cukrów, przy jednoczesnym braku składników odżywczych. Produkty o wysokiej zawartości kalorii, jak fast foody, słodkie napoje i przetworzone przekąski, są łatwo dostępne i promowane, co sprzyja ich nadmiernemu spożyciu.
 • Niedostateczna aktywność fizyczna – wzrost siedzącego trybu życia, spowodowany zmianami w rodzaju pracy, większą dostępnością środków transportu i zwiększoną ilością czasu spędzanego przed ekranami, ogranicza wydatkowanie energii, co przyczynia się do akumulacji tłuszczu w organizmie.
 • Metabolizm i zmiany w organizmie – z wiekiem metabolizm zwalnia, co oznacza, że organizm spala mniej kalorii podczas spoczynku i aktywności. Leki na odchudzanie na receptę mogą wspomagać procesy metaboliczne, jednak bez dostosowania diety i poziomu aktywności fizycznej wyniki mogą nie być aż tak zadowalające.
 • Stan zdrowia psychicznego – stres, depresja i inne problemy zdrowia psychicznego mogą prowadzić do nadmiernej konsumpcji pokarmu jako formy radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Niektóre leki przeciwdepresyjne i psychotropowe również mogą przyczyniać się do wzrostu masy ciała.
 • Choroby i leki – niektóre stany zdrowotne (np. zespół policystycznych jajników, niedoczynność tarczycy) i leki (np. niektóre leki przeciwpsychotyczne, sterydy) mogą przyczyniać się do zwiększenia masy ciała lub utrudniać jej utratę.
 • Edukacja żywieniowa i nawyki – brak wiedzy na temat zdrowego odżywiania i przyjęcie niezdrowych nawyków w dzieciństwie, które są kontynuowane w dorosłość, mogą znacząco zwiększyć ryzyko otyłości. Odpowiedzią na pytanie, jak leczyć otyłość, jest przede wszystkim edukacja na temat posiłków i żywności oraz zmiana trybu życia na bardziej aktywny.

Warto brać leki na otyłość?

Na leczenie otyłości decyduje się coraz więcej osób w różnym wieku, na całym świecie. Znaczna nadwaga jest rezultatem nieodpowiedniej diety, złego trybu życia, braku ruchu, jak i może być skutkiem innych chorób. Walczy się z nią, aby zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie i przy okazji wygląd. Leki na odchudzanie na receptę np. saxenda, nie są złotym środkiem, który przyniesie błyskawicznie satysfakcjonujące efekty. Wymienione medykamenty należy traktować jako uzupełnienie zdrowej diety, a także ćwiczeń. Bez tych elementów nie da się osiągnąć zadowalających rezultatów. W zależności od składu, leki na otyłość na receptę:

 • utrzymują uczucie sytości przez długi czas, dzięki czemu pacjent nie ma ochoty podjadać. Łatwiej jest mu także porcjować posiłki i trzymać się zaleceń dietetyka,
 • zmniejszają uczucie głodu. W wolnej chwili myśli pacjenta nie muszą zatem walczyć z chęcią przygotowania przekąski,
 • ograniczają stopień przyswajalności tłuszczów w układzie pokarmowym,
 • zmniejszają bilans energetyczny diety.

Leczenie otyłości i nie tylko

Po wykonaniu badań i odbytej konsultacji lekarskiej każdy, kto zdecydował się na usługi Medicept, może otrzymać leki na otyłość na receptę. O dawkowaniu, czy też sposobie przyjmowania decyduje lekarz. W Medicept obsługiwane są także:

 • recepta online – usługa e-recepty umożliwia pacjentom otrzymanie dokumentu bez konieczności fizycznego odwiedzania lekarza. Proces zwykle rozpoczyna się od wypełnienia formularza online, w którym pacjent opisuje swoje objawy i historię choroby. Następnie lekarz przeprowadza analizę przypadku, co wiąże się z konsultacją, aby zebrać więcej informacji. Jeśli stan zdrowia pacjenta pozwala na elektroniczne przepisanie leku, lekarz przepisze lek na otyłość na receptę, którą pacjent może zrealizować w aptece nawet tego samego dnia. To rozwiązanie jest wygodne, oszczędza czas i umożliwia łatwy dostęp do leczenia, szczególnie dla osób z ograniczoną mobilnością;
 • e-zwolnienie – elektroniczne zwolnienie lekarskie to dokument wystawiany przez lekarza, który zwalnia pacjenta z obowiązku pracy z powodu choroby. Jest to cyfrowy odpowiednik tradycyjnego papierowego zwolnienia. Lekarz przesyła e-zwolnienie bezpośrednio do ZUS (Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), dzięki czemu pracodawca może je sprawdzić online, eliminując konieczność dostarczania papierowego zwolnienia. E-zwolnienie jest wygodną opcją zarówno dla pracowników, jak i pracodawców, ponieważ usprawnia proces i zapewnia szybką weryfikację przez ZUS;
 • teleporada lekarskazdalna konsultacja medyczna przeprowadzana za pomocą internetu lub telefonu. Pozwala to pacjentowi na rozmowę z lekarzem bez wychodzenia z domu. Podczas konsultacji pacjent może przedstawić swoje objawy, zadać pytania dotyczące tego, jak leczyć otyłość, swojego stanu zdrowia. Lekarz może udzielić porad, zaleceń dotyczących dalszego postępowania, a w niektórych przypadkach przepisać leki lub skierowania na badania. Teleporada jest szczególnie przydatna w przypadkach, kiedy problem zdrowotny nie wymaga bezpośredniego badania fizycznego lub w sytuacji, gdy dostęp do opieki zdrowotnej jest utrudniony.

Zaangażowanie i pozytywne zmiany stylu życia to pierwszy krok do osiągnięcia zdrowego ciała. W Medicept to my dbamy o zdrowie naszych pacjentów, oferując profesjonalne leczenie otyłości online. Zachęcamy do sprawdzenia, na jakie leki na otyłość możemy wystawić receptę online:

medicept.pl Reviews with ekomi-pl.com


Interesują Cię inne usługi?

Odkryj wygodę
opieki zdrowotnej
online

E-recepta w kilku krokach - nawet w 10 minut
Zdobądź potrzebne leki szybko i online. Uniknij kolejek i uzyskaje-receptę podczas konsultacji z lekarzem przez czat, nawet w 10 minut!
Telekonsultacja z lekarzem, zawsze kiedy tego potrzebujesz
Porada, recepta, zwolnienie, skierowanie, a może konsultacja z pediatrą? Szybki kontakt i profesjonalna pomoc bez wychodzenia z domu.
Wizyty stacjonarne
Dla tych, którzy wolą spotkanie twarzą w twarz. Umów się na klasyczną wizytę u lekarza przez naszą stronę.
Kompleksowa opieka zdrowotna - od A do Z
Nie tylko podstawowa opieka, ale też specjalistyczne konsultacje online. Z nami Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.