Ozempic

W Medicept rozumiemy wyzwania, jakie niesie leczenie otyłości. Oferujemy usługę wystawienia e-recepty po konsultacji na roztwór Ozempic. Proces jest prosty – należy wypełnić formularz na stronie internetowej oraz dokonać płatności. Po konsultacji i weryfikacji przez specjalistę, jeśli nie zostaną wykryte przeciwwskazania, pacjent otrzyma e-receptę na lek Ozempic. Cena leku może być zróżnicowana w zależności od apteki. Roztwór można wykupić w dowolnej aptece już w ciągu kilku godzin od zakończenia konsultacji.

Konsultacja telefoniczna
Lekarz ogólny  |  Leczenie otyłości   |  Leczenie łysienia   |  Pediatra  |  Ginekolog  |  Dietetyk
Wybierz specjalizację:

Czym jest Ozempic?

Ozempic na odchudzanie to przełom w leczeniu otyłości. Stosowany jest głównie w leczeniu cukrzycy typu 2, ale także wykorzystywany w terapiach odchudzających. Ozempic – jak działa? Polega to na imitowaniu działania hormonu GLP-1, co pomaga regulować poziom cukru we krwi i zwiększa uczucie sytości. Lek jest przeznaczony do stosowania przez dorosłych i podaje się go w formie iniekcji. Ozempic na receptę jest szczególnie użyteczny dla osób, które potrzebują kontroli nad poziomem glukozy oraz dla tych, którzy szukają wsparcia w procesie odchudzania. Ozempic – cena na receptę nie jest przez nas regulowana i zależy od sieci aptecznych oraz rodzaju dystrybucji.

Ozempic – jak działa roztwór do wstrzykiwań?

Głównym składnikiem leku jest semaglutyd. Ozempic – jak działa?

 • Obniża poziom glukozy we krwi, co osiąga poprzez zwiększenie produkcji insuliny oraz redukcję wydzielania glukagonu, szczególnie gdy poziom cukru we krwi jest podwyższony.
 • Powoduje opóźnienie w opróżnianiu żołądka po spożyciu posiłków, co ułatwia odchudzanie. Ozempic reguluje te procesy trawienne.
 • W sytuacji niskiego poziomu cukru (hipoglikemii), Ozempic na receptę pomaga w zmniejszeniu produkcji insuliny, nie wpływając negatywnie na wydzielanie glukagonu.
 • Przyczynia się do redukcji masy ciała oraz tkanki tłuszczowej, wpływa pozytywnie na leczenie otyłości. Ozempic powoduje ograniczenie spożycia kalorii. Efekt ten jest osiągany przez stłumienie apetytu oraz zmniejszenie pragnienia spożywania pokarmów bogatych w tłuszcze.

Stosowanie leku Ozempic

Recepta na Ozempic przez internet wystawiana jest osobom dorosłym, które zmagają się z cukrzycą typu 2 oraz jej skutkami. Stosuje się go:

 • jako jedyny środek terapeutyczny u tych pacjentów, u których same zmiany w diecie i aktywności fizycznej okazują się niewystarczające do regulacji poziomu cukru we krwi. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy zastosowanie metforminy nie jest możliwe z powodu nietolerancji lub przeciwwskazań;
 • w połączeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, w celu zwiększenia skuteczności leczenia.

Kiedy nie powinno przyjmować się leku?

Zanim rozpocznie się stosowanie Ozempic na receptę, konieczna jest konsultacja z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Leczenie otyłości z Ozempic jest niewskazane w przypadku:

 • osób chorujących na cukrzycę typu 1, gdzie organizm nie wytwarza insuliny,
 • osób cierpiących na cukrzycową kwasicę ketonową, charakteryzującą się wysokim poziomem cukru we krwi.

Lekarz powinien dokonać indywidualnej oceny ryzyka związanego ze stosowaniem leku u danego pacjenta.

Sposób zażycia

Zaleca się przestrzeganie instrukcji lekarza dotyczących roztworu Ozempic. Odchudzanie oraz inne powody stosowania leku należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Instrukcje stosowania:

 • Ozempic podaje się drogą iniekcji podskórnej – najlepsze miejsca do wstrzyknięć to okolice brzucha, przednia część uda lub ramiona;
 • lek powinien być aplikowany raz w tygodniu, najlepiej w ten sam dzień każdego tygodnia (np. środa). Zaleca się oznaczenie dnia wstrzyknięcia na zewnętrznej stronie opakowania i notowanie dat kolejnych aplikacji;
 • początkowa dawka Ozempic to 0,25 mg raz w tygodniu przez pierwsze cztery tygodnie. Po czterech tygodniach lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 0,5 mg tygodniowo. W niektórych przypadkach w celu osiągnięcia lepszej kontroli poziomu cukru we krwi lekarz może zwiększyć dawkę do 1 mg tygodniowo;
 • zmiana dawki powinna odbywać się wyłącznie na zalecenie lekarza.

Działania niepożądane

Jak każdy lek na receptę, Ozempic może wywoływać działania niepożądane.

 • Problemy związane z retinopatią cukrzycową – w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów z widzeniem podczas stosowania Ozempic, takich jak zaburzenia wzroku, konieczne jest niezwłoczne powiadomienie lekarza.
 • Nudności – zazwyczaj są tymczasowe.
 • Biegunka – również zwykle przemijająca.
 • Wymioty.
 • Obniżony poziom cukru we krwi (hipoglikemia),
 • Niestrawność.
 • Refluks żołądkowo-przełykowy.
 • Ból brzucha.
 • Zawroty głowy.
 • Zmęczenie.
 • Utrata masy ciała.
 • Zmniejszony apetyt.
 • Nadmierna produkcja gazów jelitowych (wzdęcia).
 • Zwiększona aktywność enzymów trzustkowych, takich jak lipaza i amylaza.

Ciąża i karmienie piersią

Podczas ciąży i karmienia piersią niezwykle istotne jest, aby nie przyjmować żadnych leków bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, tak jest również z lekiem Ozempic. Recepta zostanie wystawione jedynie po konsultacji, podczas której lekarz może ocenić potencjalne ryzyko oraz korzyści płynące z ich używania. Nie zaleca się stosowania leków przez kobiety ciężarne oraz matki karmiące piersią. W sytuacji, gdy jesteś w ciąży lub planujesz ją, zawsze informuj o tym lekarza przed przepisaniem jakichkolwiek leków. W sytuacji, gdy planujesz ciążę lub dowiesz się, że jesteś w ciąży, konieczne jest natychmiastowe odstawienie leku i konsultacja z lekarzem w celu dostosowania terapii, zwłaszcza w przypadku leków przeciwcukrzycowych. Biorąc pod uwagę długi czas półtrwania niektórych substancji, jak semaglutyd, zalecane jest zaprzestanie ich przyjmowania na co najmniej dwa miesiące przed planowaniem ciąży.

Prowadzenie pojazdów a Ozempic

Ozempic na odchudzanie z reguły nie wpływa lub ma minimalny wpływ na umiejętność kierowania pojazdami i obsługiwania urządzeń. Jednakże, w przypadkach, gdy Ozempic jest stosowany razem z lekami z grupy pochodnych sulfonylomocznika lub z insuliną, istnieje ryzyko hipoglikemii, co może prowadzić do problemów z koncentracją. To z kolei może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Substancja Semaglutyd a inne leki

Ozempic może oddziaływać z różnymi lekami i suplementami diety, co może prowadzić do zwiększenia możliwości pojawienia się skutków ubocznych, groźnej hipoglikemii lub zmniejszenia efektywności działania tych substancji. Z tego powodu niezbędne jest, aby przed rozpoczęciem terapii semaglutydem dokładnie omówić z lekarzem wszystkie stosowane obecnie preparaty. Szczególnie istotne jest, aby zwrócić uwagę na możliwe interakcje semaglutydu z lekami przeciwcukrzycowymi podawanymi doustnie, takimi jak pochodne sulfonylomocznika i gliptyny, a także z insuliną, beksarotenem, blinatumomabem, fluorochinolonami, glikokortykosteroidami. Pacjenci przyjmujący warfarynę lub inne leki z grupy pochodnych kumaryny powinni być poddawani regularnemu monitorowaniu wskaźnika INR.

Jak przechowywać lek Ozempic?

Lek Ozempic musi być trzymany w miejscu, do którego nie mają dostępu dzieci.

Przed otwarciem:

 • należy je przechowywać w chłodzie, w temperaturze od 2°C do 8°C,
 • unikać zamrażania,
 • zabezpieczyć przed ekspozycją na światło.

Po otwarciu:

 • lek może być przechowywany do 6 tygodni w miejscu, gdzie temperatura nie przekracza 30°C, lub w lodówce, w zakresie od 2°C do 8°C,
 • nie wolno go zamrażać – nie używać leku, który był zamrożony,
 • aby zabezpieczyć przed światłem, zaleca się zakładanie nasadki na wstrzykiwacz po każdym użyciu.

Dostępność leku w aptekach

Polski przedstawiciel Novo Nordisk A/S, w porozumieniu z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, poinformował o lokalnych oraz tymczasowych brakach dostępności leku Ozempic. Problemy te mogą się utrzymywać również w 2024 roku, co jest wynikiem zwiększonego zainteresowania i nadmiernego przepisywania semaglutydu. Rosnące zapotrzebowanie na ten lek utrudnia przewidzenie, kiedy jego produkcja będzie w stanie sprostać pełnym wymaganiom rynku. Co więcej, z powodu ograniczonej dostępności, na rynek trafiają nielegalne, podrobione wersje Ozempicu. Dlatego istotne jest, aby nabywać lek Ozempic przez internet i stacjonarnie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł.

Ozempic w Medicept – podsumowanie

Ozempic, a odchudzanie. Czy to zadziała? Medicept priorytetowo traktuje bezpieczeństwo oraz zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne, swoich pacjentów. Odpowiemy na wszystkie pytania podczas e-konsultacji. Nasze usługi to dodatkowo:

 • teleporada lekarska to usługa, która umożliwia pacjentom skonsultowanie się z lekarzem, takim jak obesitolog online, bez konieczności fizycznej wizyty w placówce medycznej. Pacjenci mogą kontaktować się z lekarzem za pomocą czatu lub rozmowy telefonicznej. To wygodne rozwiązanie, które pozwala uzyskać poradę medyczną dotyczącą roztworu Ozempic w dowolnym miejscu i czasie. Teleporada lekarska w Medicept dostępna jest zarówno poprzez aplikację mobilną, jak i przeglądarkę internetową. Jest to skuteczny sposób na uzyskanie diagnozy, poradę lekarską lub receptę od lekarza, nie wychodząc z domu.
 • e-zwolnienie to usługa umożliwiająca pacjentom uzyskanie zwolnienia lekarskiego online. Dzięki temu rozwiązaniu, pacjenci nie muszą udawać się do lekarza osobiście w celu uzyskania zwolnienia. Proces jest szybki i wygodny. Pacjent, który potrzebuje zwolnienia, może skonsultować się z lekarzem online poprzez teleporadę. Jeśli lekarz uzna to za konieczne, wystawi e-zwolnienie, które jest ważne i legalne. Dokument jest niezwłocznie przesyłany do Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych oraz do pracodawcy.
 • recepta online to usługa, która umożliwia pacjentom otrzymywanie recept na lek Ozempic na odchudzanie lub Saxenda recepta. Dzięki temu, pacjenci nie muszą iść do przychodni ani apteki, aby uzyskać potrzebne leki na receptę. W ramach tej usługi pacjent może skonsultować się z lekarzem online, który oceni jego stan zdrowia i potrzeby medyczne. Jeśli lekarz uzna to za odpowiednie, wystawi receptę, która będzie dostępna w formie elektronicznej.

Bez względu na okoliczności, Medicept zawsze dba o dobro pacjentów. Jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań, wystawiamy e-receptę na roztwór Ozempic. Dostęp do recepty online to bezpieczny, szybki i poufny sposób dbania o zdrowie i samopoczucie.Interesują Cię inne usługi?

Odkryj wygodę
opieki zdrowotnej
online

E-recepta w kilku krokach - nawet w 10 minut
Zdobądź potrzebne leki szybko i online. Uniknij kolejek i uzyskaje-receptę podczas konsultacji z lekarzem przez czat, nawet w 10 minut!
Telekonsultacja z lekarzem, zawsze kiedy tego potrzebujesz
Porada, recepta, zwolnienie, skierowanie, a może konsultacja z pediatrą? Szybki kontakt i profesjonalna pomoc bez wychodzenia z domu.
Wizyty stacjonarne
Dla tych, którzy wolą spotkanie twarzą w twarz. Umów się na klasyczną wizytę u lekarza przez naszą stronę.
Kompleksowa opieka zdrowotna - od A do Z
Nie tylko podstawowa opieka, ale też specjalistyczne konsultacje online. Z nami Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.