E-zwolnienie

L4 online to doskonała forma uzyskania zwolnienia z pracy lub szkoły dla tych, którzy nie czują się dobrze, aby wypełniać swoje obowiązki pracownika czy ucznia. Taki dokument można otrzymać zaledwie w kilkanaście minut po odbyciu konsultacji lekarskiej. Koniec z czekaniem w kolejce do lekarza POZ. przez kilka godzin lub konieczność rejestrowania się na kilka dni do przodu w celu uzyskania L4. E-zwolnienie lekarskie może też ograniczyć zarażanie innych, gdy otrzyma się je za pośrednictwem teleporady lekarskiej. Sprawdź, w jakich momentach możesz się ubiegać o L4 elektroniczne, jak wygląda dokument, gdzie go znajdziesz oraz czy musisz zanosić go do swojego pracodawcy po wystawieniu.

Jak zyskać zwolnienie lekarskie online? 

L4 jest dokumentem wystawiany przez lekarza, który usprawiedliwia Twoją nieobecność w pracy czy szkole przez określony czas. Zwolnienie online może być wystawiane podczas stacjonarnej wizyty u specjalisty bądź też za pośrednictwem teleporady przez telefon, co znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces. Druga opcja nie zmusza także pacjenta do wychodzenia z domu, gdy samopoczucie nie jest najlepsze lub występuje wysoka temperatura ciała. E-zwolnienie można otrzymać zaledwie w kilkanaście minut. Zwolnienie online nie różni się niczym od tego wystawionego na papierze. Automatycznie jest ono wysyłane do pracodawcy, który opłaca składki zdrowotne, dlatego nie ma konieczności osobistego zanoszenia go przez chorego. 

Umawiając się na teleporadę lub wideorozmowę z lekarzem przez telefon, zostaje przeprowadzony wywiad, na podstawie którego określana jest konieczność lub jej brak wystawienia zwolnienia. Długość jego trwania oraz przyczyna, z jakiej zostało ono wydane, zależy od decyzji lekarza. 

Kto może otrzymać zwolnienie L4 online i z jakiej przyczyny?

O L4 przez internet może ubiegać się każdy dorosły pacjent, który posiada pesel i jest ubezpieczony. Lekarz wystawia e-zwolnienie z powodu choroby, dolegliwości kobiet podczas ciąży, wypadku, który miał miejsce w drodze do pracy czy szkoły oraz wtedy gdy pacjent obecny jest na badaniach specjalistycznych dla dawców. Każde L4 online niezależnie od przyczyny jego wystawienia można znaleźć w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) po zalogowaniu się na swój profil. 

Jak działa zwolnienie elektroniczne L4 wstecz?

Zasada działania zwolnienia wstecz obejmuje maksymalnie 3 dni. Czyli chcąc ubiegać się o L4 online za zaległe dni, w których nie było się w pracy, należy przestrzegać właśnie 3 dni. Lekarz podczas teleporady może wystawić dokument z datą wsteczną o taką liczbę dni. Usługi telemedyczne to nie tylko możliwość zyskania elektronicznego L4. Recepta online obejmuje leki przyjmowane na stałe, doraźne lub antykoncepcję. Specjalista może wypisać także tak zwaną tabletkę „po” ellaOne lub Escapelle. Teleporada lekarska nie musi wiązać się z wystawianiem żadnych dokumentów, a jedynie możliwością skonsultowania się z lekarzem, jeśli zachodzi taka potrzeba. E-skierowanie do specjalisty, poradni specjalistycznej lub na badania uzyskasz w kilkanaście minut.

zwolnienie L4

Aby uzyskać zwolnienie online zapisz się na konsultację telefoniczną z lekarzem poprzez formularz teleporady