E-zwolnienie

L4 online to doskonała forma uzyskania zwolnienia z pracy lub szkoły dla tych, którzy nie czują się dobrze, aby wypełniać swoje obowiązki pracownika czy ucznia. Taki dokument można otrzymać zaledwie w kilkanaście minut po odbyciu konsultacji lekarskiej. Koniec z czekaniem w kolejce do lekarza POZ przez kilka godzin lub konieczność rejestrowania się na kilka dni do przodu w celu uzyskania L4. Decydując się na zwolnienie lekarskie online nie trzeba wychodzić z domu – w ten sposób dba się o siebie, ale i ludzi z otoczenia, których łatwo można zarazić. Poniżej przedstawiliśmy wszystkie niezbędne informacje o elektronicznym L4: kiedy można się o nie ubiegać, jak wygląda dokument, a także gdzie go znaleźć.

Konsultacja telefoniczna
od 79,99
Recepta  |  Zwolnienie  |  Porada  |  Skierowanie
Wybierz specjalizację:

Jak otrzymać zwolnienie lekarskie online?

Wystawione L4 przez internet to dokument, który usprawiedliwia nieobecność w pracy oraz szkole przez określony czas. Zwolnienie online może być wystawiane podczas stacjonarnej wizyty u specjalisty bądź też za pośrednictwem teleporady przez telefon, co znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces. Druga opcja nie zmusza pacjenta do wychodzenia z domu, gdy samopoczucie nie jest najlepsze lub występuje wysoka temperatura ciała. E-zwolnienie online można otrzymać zaledwie w kilkanaście minut.

Należy podkreślić, że zwolnienie elektroniczne niczym nie różni się od tego wystawionego na papierze. Automatycznie jest przesyłane do pracodawcy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS-u). Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie formalności dzieją się równolegle, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

W Medicept teleporada L4 to jedyny sposób, aby otrzymać zwolnienie lekarskie. Podczas rozmowy lekarz jest w stanie określić stan zdrowia pacjenta, zaproponować leczenie, wystawić receptę oraz zalecenia lekarskie. E-zwolnienie online jest potwierdzeniem, że pacjent nie jest zdolny do wykonywania obowiązków służbowych. Wystawione może być wstecz (zgodnie z prawem do trzech dni). Aby odbyć konsultacje online z L4 należy:

 • zarejestrować się na stronie Medicept. Cały proces jest szybki i intuicyjny,
 • wybrać preferowany dzień, a także godzinę wizyty. W Medicept usługa dostępna jest również w weekendy. Pacjent ma także do wyboru godziny poranne oraz wieczorne,
 • wypełnić ankietę zdrowia. To niezwykle ważny punkt, któremu warto poświęcić trochę czasu. Dzięki dostarczonym informacjom lekarz będzie miał komplet danych. Pomogą mu one zdiagnozować pacjenta, a także pogłębić wywiad,
 • dokonać opłaty. Aby otrzymać zwolnienie L4 online należy umówić się na teleporadę, która jest usługą świadczoną przez podmiot prywatny Medicept.

Kto może otrzymać zwolnienie L4 online i z jakiej przyczyny?

O L4 przez internet może ubiegać się każdy dorosły pacjent, który posiada pesel i jest ubezpieczony. Lekarz wystawia e-zwolnienie z powodu choroby, dolegliwości kobiet podczas ciąży, wypadku, który miał miejsce w drodze do pracy czy szkoły oraz wtedy, gdy pacjent obecny jest na badaniach specjalistycznych dla dawców. Każde L4 online – niezależnie od przyczyny jego wystawienia – można znaleźć w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) po zalogowaniu się na swój profil.

Jak działa zwolnienie elektroniczne L4 wstecz?

Zasada działania zwolnienia wstecz obejmuje maksymalnie 3 dni. Czyli chcąc ubiegać się o L4 online za zaległe dni, w których nie było się w pracy, nie należy przekraczać tego limitu. Lekarz podczas teleporady może wystawić dokument z datą wsteczną i jest to zgodne z prawem.

Zwolnienie L4 i nie tylko

Za pośrednictwem Medicept można otrzymać nie tylko e-zwolnienie lekarskie online. Klienci mogą także skorzystać z innych usług.

 • Recepta online – otrzymana drogą elektroniczną recepta może być zrealizowana w każdej aptece w Polsce. W Medicept można ją otrzymać na dwa sposoby. Wypełniając formularz, który następnie jest weryfikowany przez lekarza, lub też zapisując się na konsultację telefoniczną. W pierwszy przypadku recepta może być wystawiona na leki przyjmowane na stałe, leki doraźne oraz na antykoncepcję, (np. ellaOne czy Escapelle). Aby otrzymać receptę na antybiotyki, należy wybrać drugi sposób. Uwaga – ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, Medicept nie wystawia recept na leki psychotropowe, czy też odurzające. Powinny one być zlecane pod nadzorem lekarza prowadzącego leczenie.
 • Teleporada lekarska – jest to jedyny sposób w Medicept, aby otrzymać L4 online oraz skierowanie do specjalisty lub na badania. Podczas rozmowy lekarz weryfikuje stan zdrowia pacjenta, a także, w zależności od wyniku obserwacji, proponuje podjęcie dalszych kroków.

Co jest widoczne na zwolnieniu lekarskim?

E-wizyta a zwolnienie lekarskie. W Medicept obie te usługi pokrywają się ze sobą. Podczas konsultacji lekarz może stwierdzić, że pacjent (ze względu na swój stan zdrowia) nie jest w stanie realizować obowiązków służbowych. W takiej sytuacji wystawia zwolnienie lekarskie L4 online, które w sposób automatyczny przesyłane jest do pracodawcy. Na dokumencie znajdują się podstawowe dane pacjenta, imię i nazwisko lekarza oraz jego numer.

Aby e-wizyta szybko przebiegła, a zwolnienie lekarskie zostało wystawione, zawsze należy przygotować się do konsultacji z lekarzem. Jeżeli stan zdrowia związany jest z przewlekłą chorobą, to należy mieć przy sobie historię dokumentacji medycznej oraz listę przyjmowanych leków, o które może zapytać lekarz. Szczegółowe informacje pomogą mu trafnie zdiagnozować dolegliwości.

Zwolnienie L4 online – zalety

Coraz więcej osób decyduje się spotkać z lekarzem za pośrednictwem teleporady. Zwolnienie lekarskie otrzymane tym sposobem jest uznawane przez pracodawcę, jak i ZUS. Rozwiązanie to w szczególności doceniają osoby, które:

 • nie mogą z pewnych względów dostać się do lekarza rodzinnego,
 • na tyle źle się czują, że nie chcą opuszczać swojego mieszkania,
 • mieszkają daleko od placówki medycznej i nie są w stanie dotrzeć do stacjonarnego gabinetu,
 • mają osłabioną odporność i nie chcą pogorszyć swojego stanu zdrowia, stojąc w kolejce i oczekując na wejście do gabinetu,
 • potrzebują natychmiastowej konsultacji z lekarzem. W Medicept jest wiele wolnych terminów, które można wybrać nawet na “dzisiaj”.
medicept.pl Reviews with ekomi-pl.com


Interesują Cię inne usługi?

Odkryj wygodę
opieki zdrowotnej
online

E-recepta w kilku krokach - nawet w 10 minut
Zdobądź potrzebne leki szybko i online. Uniknij kolejek i uzyskaje-receptę podczas konsultacji z lekarzem przez czat, nawet w 10 minut!
Telekonsultacja z lekarzem, zawsze kiedy tego potrzebujesz
Porada, recepta, zwolnienie, skierowanie, a może konsultacja z pediatrą? Szybki kontakt i profesjonalna pomoc bez wychodzenia z domu.
Wizyty stacjonarne
Dla tych, którzy wolą spotkanie twarzą w twarz. Umów się na klasyczną wizytę u lekarza przez naszą stronę.
Kompleksowa opieka zdrowotna - od A do Z
Nie tylko podstawowa opieka, ale też specjalistyczne konsultacje online. Z nami Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.