Zepbound lek na otyłość

Zepbound to nowy lek stosowany w leczeniu otyłości jako metoda długoterminowej regulacji masy ciała u osób dorosłych zmagających się z otyłością lub nadmierną wagą. Na platformie internetowej Medicept można uzyskać receptę na Zepbound – proces ten jest szybki, zgodny z prawem i nie wymaga osobistej wizyty u lekarza. Wystarczy wypełnić dostępny formularz, uiścić określoną opłatę i oczekiwać. Nasz lekarz po przeanalizowaniu formularza i sprawdzeniu braku przeciwwskazań oraz szczegółowej konsultacji, wyda receptę na Zepbound online, którą można następnie zrealizować w dowolnej aptece.

Konsultacja telefoniczna
Lekarz ogólny  |  Leczenie otyłości   |  Leczenie łysienia   |  Pediatra  |  Ginekolog  |  Dietetyk
Wybierz specjalizację:

Lek na otyłość Zepbound – działanie

Zepbound jako lek na odchudzanie jest stosowany w leczeniu otyłości oraz w nadwadze. Warunkiem stosowania tego preparatu jest obecność przynajmniej jednej choroby związanej z nadwagą, takiej jak hipertensja, cukrzyca typu 2 lub podwyższony cholesterol. Zepbound jest przewidziany do stosowania w połączeniu z dietą o obniżonej wartości kalorycznej oraz zwiększoną aktywnością fizyczną.

Zepbound działa poprzez stymulację receptorów hormonów jelitowych (GLP-1 i GIP), co skutkuje obniżeniem apetytu i zmniejszeniem ilości spożywanego jedzenia. Lek ten jest podawany w formie wstrzyknięć podskórnych raz na tydzień. Dawkowanie Zepboundu stopniowo zwiększa się od początkowych 4 tygodni do osiągnięcia 20 tygodni, docelowo osiągając 5 mg, 10 mg lub 15 mg raz na tydzień. Maksymalna dopuszczalna dawka tego leku to 15 mg tygodniowo.

Zepbound na odchudzanie – skutki uboczne i przeciwwskazania

Zepbound może powodować działania niepożądane, takie jak nudności, biegunka, wymioty, zaparcia, dyskomfort i ból brzucha (żołądka), reakcje w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie, reakcje nadwrażliwości (alergiczne) (zazwyczaj gorączka i wysypka), odbijanie, wypadanie włosów i refluks żołądkowo-przełykowy.

Leku Zepbound nie należy stosować u pacjentów, u których w przeszłości występowała ciężka reakcja alergiczna na tyrzepatid (jego substancję czynną) lub którykolwiek inny jego składnik. Pacjenci powinni natychmiast przerwać stosowanie leku Zepbound i zwrócić się o pomoc lekarską, jeśli podejrzewa się ciężką reakcję alergiczną. Zepbound zawiera także ostrzeżenia dotyczące zapalenia trzustki (zapalenia trzustki), problemów z pęcherzykiem żółciowym, hipoglikemii (zbyt niski poziom cukru we krwi), ostrego uszkodzenia nerek, retinopatii cukrzycowej (uszkodzenie siatkówki oka) u pacjentów z cukrzycą typu 2 i zachowaniami samobójczymi lub myślący. Pacjenci powinni porozmawiać ze swoim lekarzem, jeśli mają objawy zapalenia trzustki lub kamieni żółciowych. Jeśli lek Zepbound stosuje się z insuliną lub lekiem powodującym wydzielanie insuliny, pacjenci powinni porozmawiać ze swoim lekarzem na temat potencjalnego zmniejszenia dawek tych innych leków w celu zmniejszenia ryzyka hipoglikemii. Pracownicy służby zdrowia powinni monitorować pacjentów z chorobami nerek, retinopatią cukrzycową i depresją lub zachowaniami czy myślami samobójczymi.

Szeroki zakres usług Medicept

Medicept oferuje bogaty wybór usług medycznych, które pomagają pacjentom dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Do najczęściej wybieranych opcji należą:Interesują Cię inne usługi?

Odkryj wygodę
opieki zdrowotnej
online

E-recepta w kilku krokach - nawet w 10 minut
Zdobądź potrzebne leki szybko i online. Uniknij kolejek i uzyskaje-receptę podczas konsultacji z lekarzem przez czat, nawet w 10 minut!
Telekonsultacja z lekarzem, zawsze kiedy tego potrzebujesz
Porada, recepta, zwolnienie, skierowanie, a może konsultacja z pediatrą? Szybki kontakt i profesjonalna pomoc bez wychodzenia z domu.
Wizyty stacjonarne
Dla tych, którzy wolą spotkanie twarzą w twarz. Umów się na klasyczną wizytę u lekarza przez naszą stronę.
Kompleksowa opieka zdrowotna - od A do Z
Nie tylko podstawowa opieka, ale też specjalistyczne konsultacje online. Z nami Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.