Wegovy lek na otyłość

ellaOne to antykoncepcyjne tabletki, po które sięgają kobiety w celu zapobiegnięciu ciąży. Aby je kupić należy mieć receptę na ellaOne, którą można uzyskać od lekarza rodzinnego lub też po odbytej konsultacji z lekarzem, na takich platformach jak Medicept. Tabletki, dla większej skuteczności, zażywać powinno się zaraz po odbytym stosunku płciowym (najlepiej w ciągu 24 godzin – maksymalnie do 5 dni) – można je spożywać niezależnie od dnia cyklu miesiączkowego. Wiedząc już, co to są tabletki ellaOne, należy również zdawać sobie sprawę z tego, że powinno przyjmować się je w “nagłych sytuacjach” i nie stosować jako stałą metodę antykoncepcji.

Wegovy – rewolucyjny lek na otyłość

Wegovy to lek na otyłość, który zgodnie z informacjami pochodzącymi od producenta pomaga pacjentom zredukować wagę nawet o około 15%, jeśli stosują go łącznie z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami.

Występuje w formie napełnionego półautomatycznego wstrzykiwacza, a pacjenci stosują go tylko raz na tydzień. Jego dawkowanie jest więc proste i mało uciążliwe. Każdy może podawać go sobie samodzielnie, dzięki wygodnemu aplikatorowi.

Lek na otyłość Wegovy ma podobny skład (ta sama substancja czynna – semaglutyd) jak dostępny już wcześniej na polskim rynku Ozempic, tego producenta. Jednak jest zatwierdzony jedynie do leczenia otyłości, podczas gdy jego poprzednik do leczenia cukrzycy typu 2 i redukcji tkanki tłuszczowej.

Wegovy, może być przepisywany pacjentom, którzy nie są w stanie schudnąć, stosując tylko dietę i wykonując ćwiczenia. Jako główną grupę odbiorców można wskazać osoby z otyłością, czyli takie, które mają wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 30.

Jak działa lek na otyłość Wegovy?

Specyfik ten powoduję redukcję apetytu, a tym samym ogranicza ilość spożywanych kalorii. Wykazuje działanie na hormon GLP-1, który odpowiada za uczucie sytości, opóźnienie trawienia i wydłużenie uczucie nasycenia.

Najlepsze efekty uzyskują pacjenci, którzy łączą przyjmowanie Wegovy z prawidłowo dobraną, zbilansowana dietą oraz regularną aktywnością fizyczną.

Chociaż Wegovy ceną może przewyższać inne leki na odchudzanie, to warto zainwestować w swoje zdrowie i jakość życia. Ten lek daje trwałe efekty.

Jego stosowanie przynosi wiele korzyści, wśród których można wymienić m.in.:

  • skuteczną redukcję masy ciała,
  • utrzymanie zdrowej wagi po zakończeniu kuracji,
  • poprawę samopoczucia i jakości życia,
  • zmniejszenie ryzyka powikłań zdrowotnych związanych z nadwagą

Wegovy – nowy sprzymierzeniec w walce z otyłością

Wegovy jest przełomowym lekiem na otyłość, który pomaga skutecznie zrzucić nadprogramowe kilogramy. Ten sprawdzony i bezpieczny środek został przetestowany w licznych badaniach klinicznych, przed wprowadzeniem na rynek.

Stosowanie Wegovy pomaga nie tylko zrzucić wagę, ale przede wszystkim utrzymać ją na zdrowym poziomie, o ile pacjent zmieni swój styl życia i żywienia na zdrowy. To może być początek nowego, lepszego życia dla wielu osób.

Przypominamy, że każde leczenie otyłości powinno być ściśle kontrolowane przez wykwalifikowanego lekarza specjalistę. W Medicept dostępna jest teleporada lekarska, dzięki której można skonsultować się z lekarzem, a następnie uzyskać odpowiednią e-receptę drogą elektroniczną. Recepta online może być zrealizowana w dowolnej aptece.

Jak skorzystać z usług Medicept?

Nie ma potrzeby odkładania walki z otyłością na później. Z nami można rozpocząć ją już dziś! Co trzeba zrobić?

  1. Wypełnić formularz dostępny na stronie,
  2. Załączyć wskazane w informacji zwrotnej badania,
  3. Wykonać płatność z góry,
  4. Odbyć Konsultację telefoniczną na Medicept ze specjalistą leczenia otyłości.

Działamy podobnie jak stacjonarne placówki medyczne. Oprócz konsultacji z e-receptą oferujemy również konsultacje z opcją L4. Po nich można u nas uzyskać e-zwolnienie, jeśli lekarz uzna, że stan pacjenta tego wymaga.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, by zadbać o swoje zdrowie!

Konsultacja lekarska
przez aplikację mobilną