Ginoring

Ginoring

Po krążki dopochwowe Ginoring , tak zwane systemy terapeutyczne dopochwowe, sięgają kobiety, które chcą zapobiec ciąży. Ewentualne skutki uboczne Ginoring opisane zostały w dołączonej do produktu ulotce, z którą należy w pierwszej kolejności się zapoznać. W Medicept recepta online na Ginoring wystawiana jest po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Specjalista, po zweryfikowaniu formularza, wystawia receptę na Ginoring, którą można następnie zrealizować w dowolnej aptece. Jest to szybki, komfortowy i skuteczny sposób, z którego można skorzystać w trudnych sytuacjach – bez konieczności stania w kolejkach.

Ginoring – co to jest?

Krążki antykoncepcyjne Ginoring to systemy terapeutyczne, które stosuje się dopochwowo. W składzie każdego z krążków znajdują się w małej ilości dwa hormony żeńskie – mowa tu o etynyloestradiolu, a także etonogestrelu. Po aplikacji hormony powoli przenikają do organizmu i bezpośrednio na niego wpływają. Otrzymany na receptę Ginoring skutecznie hamuje proces uwalniania się komórek jajowych z jajników , przez co kobieta nie może zajść w ciążę.

Ze względu na swoje właściwości i formę podawania krążki antykoncepcyjne Ginoring działają przez długi czas – nawet przez trzy tygodnie z rzędu. Z pewnością metoda ta nie wymaga tyle dyscypliny co tabletki antykoncepcyjne, które należy przyjmować każdego dnia o określonej porze.

Ginoring – jak przyjmować? 

To, jak stosować Ginoring, opisane jest szczegółowo w ulotce, która zawsze dołączana jest do opakowania, w którym znajdują się systemy terapeutyczne dopochwowe.

Każdy krążek dopochwowy Ginoring powinien znajdować się w pochwie przez trzy tygodnie – przez ten czas nie należy go wyjmować. Aplikacja, a także wyjęcie krążka Ginoring, powinna odbywać się tego samego dnia tygodnia, najlepiej o tej samej lub zbliżonej godzinie.

W opisie tego, jak stosować Ginoring, nie można również pominąć przerwy, która po wyjęciu systemu powinna trwać dokładnie tydzień – w tym czasie (zazwyczaj po 2-3 dniach) pojawia się krwawienie.

Skutki uboczne po Ginoring

Sięgając po jakąkolwiek antykoncepcję należy pamiętać o efektach niepożądanych, które pojawiają się u niektórych kobiet. Najczęstsze skutki uboczne po Ginoring to między innymi:

  • zmiany humoru oraz depresja,
  • możliwe bóle głowy, brzucha
  • tkliwość piersi,
  • widoczne zmniejszenie popędu płciowego,
  • zapalenie pochwy,
  • pojawienie się trądziku i świądu żeńskich narządów płciowych,
  • bóle podczas miesiączki,
  • przyrost masy.

W przypadku każdej kobiety skutki uboczne Ginoring mogą być inne i mieć różne nasilenie – w celu zachowania bezpieczeństwa, przy wystąpieniu niepożądanych objawów, należy skontaktować się z lekarzem , który w skrajnych sytuacjach może zaproponować zmianę środka antykoncepcyjnego.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.

Konsultacja lekarska
przez aplikację mobilną