Vines – Recepta Online

O receptę na Vines starają się kobiety znajdujące się w wieku rozrodczym, które chcą zapobiec ciąży. Jest to lek antykoncepcyjny przyjmowany doustnie w formie tabletek. W jednym opakowaniu znajduje się ich 28 – 24 żółte (ze substancjami czynnymi) oraz 4 zielone (tak zwane tabletki placebo). Aby otrzymać receptę online na Vines należy wypełnić przygotowany przez nas formularz, a następnie dokonać stałej opłaty. Po weryfikacji przez lekarza, wystawiona recepta wysyłana jest na podany wcześniej adres mailowy – można ją zrealizować w każdej aptece.

Skuteczność

Wydawane na receptę online tabletki Vines mają wysoką skuteczność, co potwierdza wskaźnik Pearla. Należy jednak stosować je zgodnie z przeznaczeniem, nie zapominając o regularnym przyjmowaniu.

Jak stosować tabletki Vines

Po otrzymaniu recepty na Vines oraz wykupieniu leku antykoncepcyjnego należy zacząć przyjmować regularnie tabletki – codziennie jedną o określonej porze. Należy robić to bez względu na przyjmowane posiłki.
Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest dużo większa, gdy przyjmuje się je zgodnie z zaleceniami. Jeżeli nie wiesz jak stosować tabletki Vines, to musisz pamiętać o tym, że:

  • przez 24 dni z rzędu należy przyjmować żółte tabletki, a następnie -bez przerwy- zielone tabletki placebo,
  • po skończeniu całego opakowania nie należy robić żadnych przerw i zacząć stosować kolejne.

Skutki uboczne

Zakupione dzięki recepcie online tabletki antykoncepcyjne Vines mogą również wywoływać niepożądane skutki uboczne, o których zawsze należy poinformować swojego lekarza. Do najczęstszych, niepożądanych objawów należą:

  • zapalenie pochwy, obrzęki, przybranie na wadze,
  • nabrzmiałe, bolące piersi i pojawiająca się z nich wydzielina,
  • zmiany nastroju oraz bóle głowy,
  • bóle brzucha i towarzyszące im nudności oraz wymioty,
  • pojawiający się trądzik,
  • dużo bardziej bolesne miesiączkowanie.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nasilenie i skala skutków ubocznych po zażyciu antykoncepcji Vines zależne są od każdej kobiety i jej stanu zdrowia. Należy zatem bacznie obserwować swój organizm, a gdy przyjdzie taka potrzeba, udać się do lekarza.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.

Konsultacja lekarska
przez aplikację mobilną