Vibin Mini – Recepta Online

Receptę na Vibin Mini można uzyskać, wypełniając przygotowany przez nas, specjalny formularz, a następnie dokonując niezbędnej opłaty. Po weryfikacji zgłoszenia przez lekarza, w przypadku żadnych obiekcji, recepta online na Vibin Mini wystawiana jest w przeciągu około 15 min i przesyłana na wskazany w formularzu adres e-mail. Vibin Mini to lek antykoncepcyjny w formie tabletek przyjmowanych doustnie. W jednym opakowaniu zawartych jest 28 tabletek – 21 różowych (w ich składzie znajdują się 3 mg drospirenonu i 0,02 mg etynyloestradiolu) oraz 7 białych (z substancjami pomocniczymi).

Skuteczność

Dla kogo są przeznaczone tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini? Dla kobiet w okresie rozrodczym, które chcą uniknąć ciąży. Lek ten jest dwuskładnikową tabletką, która cechuje się dużą skutecznością. Należy jednak przestrzegać zasady, z jakimi powinno się ją przyjmować – pominięcie tabletki lub też spożycie jej w innym czasie wpływa na skuteczność całej antykoncepcji.

Co zrobić, gdy zapomni się przyjąć tabletkę?

Pominięcie tabletki Vibin Mini wpływa na skuteczność antykoncepcji. Jeżeli:

  • pominięta została biała tabletka (ze substancjami pojedynczymi) to należy ją wyrzucić i stosować tabletki jak do tej pory. Nie wpłynie to na skuteczność antykoncepcji,
  • pominięta została różowa tabletka, to należy niezwłocznie ją przyjąć (nawet jeżeli trzeba będzie połknąć dwie tabletki jednocześnie). Jeżeli do tego przeoczenia doszło w pierwszym tygodniu stosowania, to przez następne 7 dni należy używać dodatkowo antykoncepcji mechanicznej. W przypadku drugiego tygodnia stosowania nie ma takiej konieczności,
  • pominiętych zostało kilka tabletek, to należy skonsultować się z lekarzem.

Jak stosować tabletki Vibin Mini

Po otrzymaniu e-recepty online na Vibin Mini i wykupieniu leków należy przyjmować tabletki codziennie o wyznaczonej porze (zgodnie z ich przeznaczeniem). Zasada ta obowiązuje niezależnie od spożywanych posiłków.

Skutki uboczne

W przypadku każdego leku mogą wystąpić niechciane objawy – tak samo jest z antykoncepcją. Skutki uboczne stosowania Vibin Mini to głównie:

  • nudności oraz bóle brzucha,
  • wzrost wagi, a także napięcie ciała oraz ból piersi,
  • bóle głowy,
  • zmiana nastrojów, depresja.

Nawet po otrzymaniu recepty online na Vibin Mini należy zachować ostrożność i w razie złego samopoczucia skontaktować się z odpowiednim lekarzem.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.

Konsultacja lekarska
przez aplikację mobilną