Yasminelle

Yasminelle

Recepta na Yasminelle jest niezbędna, by wykupić ten doustny lek antykoncepcyjny . W Medicept, po wysłaniu formularza, dokonaniu niezbędnej opłaty oraz weryfikacji lekarskiej otrzymasz kod PIN, który zrealizujesz w dowolnej aptece. Jest to sposób w pełni legalny, a sam proces intuicyjny i szybki (odpowiadamy nawet w przeciągu 15 minut). Otrzymana tą drogą recepta Yasminelle sprawdzi się w sytuacjach, kiedy nie chce się przerywać antykoncepcji, a jednocześnie nie można dostać się z jakiegoś powodu do swojego lekarza. Informacji o tym, jak stosować Yasminelle oraz możliwych skutkach ubocznych należy szukać w ulotce.

Yasminelle – co to jest?

Jak każdy lek, tak i Yasminelle ma skutki uboczne (to naturalne), na które należy zwracać uwagę . Ten preparat antykoncepcyjny przeznaczony jest do stosowania doustnego. W jego składzie znajdują się tak zwane hormony sterydowe:

 • drospirenon, należący do grupy progestagenów,
 • etynyloestradiol, należący do grupy estrogenów.

Lek Yasminelle dostępny jest w przystępnej cenie. W przeciwieństwie do niektórych antykoncepcji doustnych jest on jednofazowy – oznacza to, że każda z tabletek, znajdujących się w blistrze, ma takie samo działanie (identyczną ilość wspomnianych wcześniej hormonów).

Jak działa Yasminelle

W sieci można znaleźć wiele opinie o Yasminelle. To, jak stosować lek szczegółowo zostało opisane w ulotce – w razie wątpliwości niezbędna jest konsultacja z lekarzem.

Po zrealizowaniu recepty na Yasminelle można zacząć przyjmować lek. Ze względu na to, że w preparacie znajdują się aż dwa hormony sterydowe , mają one wpływ na różne mechanizmy, zachodzące w ciele. Przede wszystkim Yasminelle:

 • skutecznie hamuje owulację, a do tego nie pozwala dojrzeć pęcherzykom Grafa,
 • wpływa na śluz szyjki macicy. Tabletki powodują zmianę właściwości śluzu, przez co migracja plemników jest utrudniona,
 • oddziałuje na perystaltykę jajowodów (zmniejsz ją),
 • wpływa na właściwości błony śluzowej macicy. Oznacza to, że nawet w przypadku zapłodnienia zagnieżdżenie się zarodka będzie utrudnione, czego następstwem jest jego obumarcie.

Dawkowanie Yasminelle

To, jak stosować Yasminelle szczegółowo zostało opisane w ulotce dołączonej do produktu. Jak brać tabletki i o czym w szczególności należy pamiętać? Przede wszystkim:

 • każdego dnia, o tej samej porze należy zażywać jedną tabletkę Yasminelle – nie należy przekraczać tej dawki, gdyż nie zwiększy to skuteczności leku,
 • preparat należy przyjmować regularnie przez 21 dni,
 • po upływie 21 dni należy zrobić 7 dniową przerwę w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle. W tym czasie powinno pojawić się krwawienie,
 • po siedmiu dniach przerwy należy powtórzyć cykl (nawet jeżeli jeszcze trwa krwawienie).

Po e-recepty Yasminelle najczęściej sięgają kobiety, które skończyły opakowanie leku i nie są w stanie w najbliższym czasie odwiedzić lekarza, który wystawiłby kolejną receptę.

Yasminelle – skutki ubocze

Po otrzymaniu recepty i dowiedzeniu się jak stosować Yasminelle, należy również zapoznać się ze skutkami ubocznymi, które mogą wystąpić w trakcie stosowania tej antykoncepcji. Najczęściej działaniami niepożądanymi są:

 • wszelkie bóle głowy, brzucha, piersi (tkliwość piersi),
 • przybranie na wadze,
 • nagłe zmiany nastroju,
 • zaburzony cykl miesiączkowy oraz krwawienia pozamiesiączkowe,
 • zmiany skórne, np. trądzik.

Są to najczęstsze skutki uboczne Yasminelle , na które należy zwrócić uwagę. Jeżeli preparat niekorzystnie będzie oddziaływał na ciało, lekarz może zdecydować się go zmienić.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.