NuvaRing – Recepta Online

NuvaRing to znany sposób na skuteczną antykoncepcję, po którą sięgają kobiety w wieku rozrodczym. Aby otrzymać receptę na NuvaRing należy przejść kilka prostych kroków, a mianowicie – wypełnić przygotowany formularz, uiścić wymaganej opłaty, a następnie poczekać. Pracujący dla Medicept lekarz w przeciągu zaledwie 15 minut zapozna się ze zgłoszeniem i w przypadku żadnych przeciwwskazań wyda e-receptę. Zostanie ona niezwłocznie wysłana na podany w formularzu adres e-mail.

Skuteczność NuvaRing

Skuteczność NuvaRing jest bardzo wysoka. Produkt ten jest niczym innym jak dopochwowym krążkiem . W zależności od opakowania w jednym pudełku mogą znajdować się 3 pierścienie alb 1.

Działanie NuvaRing skupione jest na zatrzymaniu owulacji. Jest to możliwe dzięki dwóm hormonom, znajdujących się w krążku. Mowa tu o estrogenie oraz progestagenie.  Szybko wchłaniają się one przez błonę śluzową pochwy.

Jak stosować NuvaRing

Bez wątpienia otrzymanie recepty online na NuvaRing to kwestie zaledwie kilku godzin, jak nie minut. Sięgając jednak pierwszy raz po tego typu antykoncepcję należy w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Decydując się na krążki dopochwowe NuvaRing trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że:

 • kobiety samodzielnie aplikują pierścień NuvaRing,
 • pierścień NuvaRing powinien znajdować się w pochwie przez 3 tygodnie. Wyjąć go należy dokładnie w ten sam dzień tygodnia, co został zaaplikowany,  jak i o takie samej godzinie,
 • po usunięciu pierścienia z pochwy następuje 7-dniowa przerwa od stosowania NuvaRing, podczas której (zazwyczaj po 2-3 dniach) powinno wystąpić krwawienie,
 • po 7 dniach należy zaaplikować kolejny krążek dopochwowy NuvaRing co jakiś czas sprawdzając, czy znajduje się on we właściwym miejscu.

Skutki uboczne stosowania NuvaRing

Po otrzymaniu recepty online na NuvaRing, wykupieniu tego produktu oraz pierwszej aplikacji, zawsze należy bacznie obserwować swój organizm, gdyż możliwe jest wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych. Wśród tych najczęstszych odnotowuje się takie dolegliwości jak:

 • dokuczliwe bóle głowy,
 • widocznie zmniejszone libido,
 • zmiany nastroju,
 • częste nudności, a także bóle brzucha,
 • dokuczliwa tkliwość piersi,
 • pojawienie się trądziku,  jak i zapalenie pochwy, czy też upławy,
 • przybranie na wadze.

W przypadku, kiedy wymienione skutki uboczne w trakcie stosowania NuvaRing będą się utrzymywać lub stopniowo zaostrzać, należy niezwłocznie skontaktować się ze swoim lekarzem. Najważniejsze w tym przypadku jest zdrowie! Może również okazać się, że lekarz zaproponuje inny sposób antykoncepcji.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.

Konsultacja lekarska
przez aplikację mobilną