Microgynon 21 – Recepta Online

Jest to popularny lek antykoncepcyjny, który dostępny jest w formie tabletek powlekanych. Aby uzyskać receptę online na Microgynon 21 wystarczy wypełnić dostępny na stronie formularz, a następnie uiścić wymaganej opłaty. Zgłoszenie będzie następnie zweryfikowanie przez lekarza. Jeżeli nie będzie widział on żadnych przeciwwskazań, wtedy najczęściej w przeciągu 15 minut prześle on na wskazany w formularzu adres e-mail receptę na Microgynon 21.

Skuteczność tabletek powlekanych Microgynon 21

Uzyskawszy receptę na Microgynon 21 należy zapoznać się z ulotką i stosować się do zaleceń ginekologa. W każdej tabletce tego produktu znajdują się dwa żeńskie hormony, a mianowicie – lewonorgestrel i etynyloestradiol (inaczej progestagen oraz estrogen), które mają bezpośredni wpływ na kobiecy organizm.
Skuteczność Microgynon 21 jest wysoka, jeżeli tabletki te stosuje się regularnie i według ściśle określonych zasad – zawarte są one w ulotce, z którą warto się zapoznać, przed zażyciem pierwszych pigułek.

Jak stosować Microgynon 21

Po otrzymaniu e-recepty na Microgynon 21 i wykupieniu leku należy rozpocząć jego przyjmowanie, zgodnie z zaleceniami widniejącymi w ulotce. Jeden blister produktu zawiera 21 tabletek powlekanych, gdzie każda, dla wygody stosowania, oznaczona jest dniem tygodnia. Decydując się na tę metodę antykoncepcji należy pamiętać o tym, aby:

  • każdego dnia, o zbliżonej porze, przyjmować jedną tabletkę, którą można popić wodą,
  • po skończeniu opakowaniu (po 21 dniach) należy zastosować 7 dniową przerwę od leku. Jest to czas, kiedy powinno rozpocząć się krwawienie (zwykle pojawia się ono po 2-3 dniach po przyjęciu ostatniej tabletki),
  • po 7 dniach przerwy rozpocząć kolejne opakowanie Microgynonu 21 – nawet mimo trwającego krwawienia.

Jak stosować Microgynon 21, gdy sięga się pierwszy raz po tego typu antykoncepcję? W takim przypadku należy zażyć pierwszą tabletkę w dniu, kiedy to rozpoczyna się naturalny cykl miesiączkowania.

Skutki uboczne

Sięgając pierwszy raz po jakiekolwiek leki zawsze należy bacznie obserwować swoje ciało. Do najczęstszych skutków ubocznych po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 21 zaliczają się:

  • bóle brzucha, którym mogą towarzyszyć nudności,
  • bóle głowy, a także bóle piersi, które mogą być dodatkowo tkliwe,
  • przybranie na wadze,
  • zmieniający się nastrój.

Dużo rzadziej kobiety odnotowują wysypkę, nawracające migreny, wymioty oraz dokuczliwe biegunki, czy też problemy z oddawaniem moczu. Każda z kobiet ma jednak inny organizm i zawsze należy zwracać na to swoją uwagę.
Jeżeli skutki uboczne po zażyciu Microgynonu 21 będą intensywne, to w takim przypadku zawsze należy skontaktować się ze swoim lekarzem. Każde ciało kobiet jest inne i być może konieczne będzie zmienienie obranej metody antykoncepcji.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.

Konsultacja lekarska
przez aplikację mobilną