PolaRing – recepta

Kobiety poszukujące sposobów na skuteczne zapobieganie ciąży często decydują się na krążek dopochwowy PolaRing ze względu na jego wygodę i efektywność. Wystarczy go założyć, aby cieszyć się trzymiesięczną ochroną przed ciążą. Co najważniejsze – nie ma potrzeby codziennego pamiętania o przyjmowaniu tabletek. To sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla osób prowadzących intensywny tryb życia.

Konsultacja telefoniczna
Skonsultuj swoje objawy przez teleporadę lekarską nawet w 15 minut.
Szczegóły teleporady:
Cena:od 79,99
Język teleporady:POLSKI, ANGIELSKI

Co to jest PolaRing?

PolaRing to system terapeutyczny dopochwowy, który skutecznie zapobiega ciąży. Zawiera dwie substancje czynne: etonogestrel i etynyloestradiol. W przeciwieństwie do tabletek antykoncepcyjnych, które wymagają codziennego stosowania, PolaRing działa przez 3 tygodnie po jednym zastosowaniu.

Etonogestrel, który jest progestagenem, działa głównie poprzez hamowanie uwalniania komórek jajowych z jajników. Podczas cyklu menstruacyjnego w normalnych warunkach jajniki uwalniają komórkę jajową, która może być zapłodniona przez plemniki. Jednakże etonogestrel zawarty w PolaRingu uniemożliwia ten proces, co skutecznie zapobiega zajściu w ciążę.

Etyynyloestradiol wpływa na śluz szyjkowy. tego typu estrogeny powodują zwiększenie gęstości i lepkości śluzu szyjkowego, utrudniając tym samym przedostanie się plemników do macicy

Oba hormony zawarte w PolaRing ograniczają możliwość implantacji zarodka w macicy, co stanowi dodatkową warstwę ochrony przed ciążą.

Co więcej, poprzez kontrolowanie poziomów hormonalnych, PolaRing może również wpływać na rytm cyklu menstruacyjnego. Może to objawiać się regularniejszymi cyklami, zmniejszeniem obfitości miesiączki oraz łagodzeniem dolegliwości związanych z miesiączką.

PolaRing – skuteczność przez 3 tygodnie

System PolaRing uwalnia przez całą dobę przez 3 tygodnie małe ilości opisanych wyżej dwóch hormonów płciowych: etonogestrelu i etynyloestradiolu. PolaRing należy stosować dopochwowo. Pacjentka może samodzielnie zakładać i usuwać pierścień, jednakże wybór tej metody powinien być zaleceniem od lekarza.

Dla kogo jest przeznaczony PolaRing?

PolaRing jest przeznaczony dla kobiet, które chcą skutecznie zabezpieczyć się przed ciążą. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które:

  • mają trudności z regularnym przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych,
  • chcą uniknąć obciążenia wątroby i układu trawiennego,
  • szukają wygodnej i skutecznej metody antykoncepcji,
  • potrzebują wygodnej ochrony przed ciążą.

Jakie są efekty stosowania PolaRing?

Oprócz głównych korzyści związanych ze stosowaniem hormonalnej antykoncepcji, takiej jak PolaRing, istnieje szereg dodatkowych zalet, które mogą wpłynąć pozytywnie na zdrowie i samopoczucie kobiet. Dzięki niej kobiety mogą regulować nie tylko swoje cykle menstruacyjne, ale także inne procesy hormonalne, co może wpłynąć pozytywnie na skórę, włosy oraz ogólne samopoczucie.

Badania wykazały, że stosowanie hormonalnej antykoncepcji może zmniejszać ryzyko wystąpienia osteoporozy u kobiet, zwłaszcza u tych w wieku menopauzalnym.

Kobiety cierpiące na endometriozę (schorzenie polegające na występowaniu bólu miesiączkowego i wyjątkowo obfitych krwawień) mogą znaleźć ulgę w stosowaniu hormonalnej antykoncepcji. Substancje czynne zawarte w tych preparatach mogą hamować wzrost tkanki endometrialnej i zmniejszać nasilenie dolegliwości z nią związanych.

Poprawa samopoczucia psychicznego to kolejna korzyść związana ze stosowaniem hormonalnej antykoncepcji. Może ona pomóc w stabilizacji nastroju, redukcji objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz zmniejszeniu występowania depresji i lęków związanych z cyklem miesiączkowym.

Skuteczność PolaRing

Pierścień dopochwowy PolaRing charakteryzuje się wysoką skutecznością działania. Dzięki precyzyjnemu uwalnianiu hormonów bezpośrednio do organizmu zapewnia stabilne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.

Indeks Pearla dla pierścienia wynosi 0,65, co jest istotnym wskaźnikiem skuteczności tej metody antykoncepcyjnej. Oznacza to, że średnio na 100 par stosujących pierścień antykoncepcyjny wystąpiło mniej niż jedno (0,65) niezamierzone poczęcie. Jest to wynik zbliżony do skuteczności tabletek antykoncepcyjnych, co potwierdza wysoką efektywność pierścienia PolaRing w zapobieganiu ciąży.

PolaRimg – skutki uboczne

Podobnie jak każdy lek, PolaRing może powodować działania niepożądane u niektórych osób. Najczęstszymi z nich są bóle brzucha, mdłości, bóle głowy, zmiany nastroju, ból piersi oraz dyskomfort związany z obecnością pierścienia. Warto zauważyć, że stosowanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych może również zwiększać ryzyko powstawania zakrzepów krwi.

Warto pamiętać, że każdy organizm może inaczej reagować na stosowanie leków, dlatego ważne jest śledzenie ewentualnych reakcji i konsultacja z lekarzem w przypadku wątpliwości.

Czy trzeba robić przerwy w stosowaniu PolaRing?

Po 3 tygodniach stosowania PolaRing należy usunąć pierścień i zrobić tygodniową przerwę. W tym czasie zwykle występuje krwawienie miesiączkowe.

Jeśli zauważysz, że PolaRing jest uszkodzony (jeśli jest widoczne pęknięcie, fragmentacja lub inne uszkodzenia strukturalne), należy niezwłocznie usunąć pierścień z pochwy i założyć nowy tak szybko, jak to możliwe (zgodnie z zaleceniami lekarza lub instrukcjami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania).

Nowy pierścień należy pozostawić w pochwie przez kolejne trzy tygodnie, zgodnie z regularnym cyklem stosowania. Działanie to zapewni ciągłą ochronę antykoncepcyjną i minimalizuje ryzyko wystąpienia nieplanowanej ciąży.

Jak założyć PolaRing – ulotka z instrukcją

Trzymając krążek kciukiem i palcem wskazującym, należy delikatnie ścisnąć go i włożyć do pochwy. Ważne jest, aby system był umieszczony odpowiednio głęboko (powinien znajdować się w pochwie mniej więcej na długość palca wskazującego).

Prawidłowa pozycja PolaRing to taka, w której pacjentka nie odczuwa jego obecności. Jeśli jednak krążek wydaje się drażnić lub przeszkadzać, można lekko przesunąć go głębiej w głąb pochwy.

Dokładne umiejscowienie systemu w pochwie nie ma istotnego wpływu na jego działanie antykoncepcyjne. Kluczowe jest, aby PolaRing pozostawał we właściwym miejscu przez cały okres jego stosowania, zapewniając ciągłą ochronę przed niechcianą ciążą.

Jeśli pacjentka ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące umiejscowienia PolaRing lub jego działania, zawsze powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy udzielą jej odpowiednich porad i wsparcia. W Medicept zapewniamy szybkie teleporady i konsultacje na czacie.

Szczegóły aplikacji krążka znajdziesz w ulotce.

Jak wyjąć Pola Ring? Data, godzina wyjęcia pierścienia

Aby wyjąć krążek dopochwowy, należy postępować w następujący sposób:

  1. Umieścić kciuk i palec wskazujący w pochwie i złapać pierścień dopochwowy między nimi.
  2. Delikatnie ścisnąć pierścień.
  3. Powoli wyciągnąć pierścień na zewnątrz pochwy.

Należy pamiętać o ważnym aspekcie czasowym. Jeśli krążek dopochwowy noszony był przez 3 tygodnie, powinien być usunięty w tym samym dniu tygodnia i o tej samej godzinie, co został założony. Aby zachować skuteczność antykoncepcyjną, kolejny krążek należy włożyć dokładnie po 7 dniach od usunięcia poprzedniego, również o tej samej godzinie.

Po usunięciu krążka może wystąpić krwawienie z odstawienia po 2-3 dniach. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze to się dzieje, szczególnie w pierwszym miesiącu stosowania krążka. Jeśli krwawienie z odstawienia nie pojawi się przez dwa kolejne cykle, warto skonsultować się z lekarzem.

Jeśli krążek dopochwowy przypadkowo wypadnie, można go ponownie założyć, pod warunkiem że minęło nie więcej niż 3 godziny od momentu wypadnięcia. Przed ponownym założeniem należy dokładnie opłukać pierścień i umieścić go z powrotem w pochwie. Jeśli przerwa między wypadnięciem a ponownym założeniem była dłuższa, należy kierować się instrukcjami zawartymi w ulotce produktu.

PolaRing – recepta online

PolaRing jest lekiem hormonalnym i wymaga recepty od lekarza. W Medicept oferujemy możliwość uzyskania recepty online bez konieczności odbywania tradycyjnej stacjonarnej wizyty u lekarza. Dzięki usłudze e-recepty możesz skonsultować się z lekarzem online i otrzymać receptę elektroniczną bez wychodzenia z domu.

Proces jest prosty i wygodny – po zarejestrowaniu się na platformie Medicept i wypełnieniu krótkiego formularza medycznego, zostaniesz skierowany do lekarza, który oceni Twoje potrzeby i wystawi receptę na PolaRing.

Gdzie kupić PolaRing?

PolaRing oraz inne rodzaje antykoncepcji dostępne są w aptekach. Przed zakupem zaleca się skonsultowanie się z lekarzem w celu wybrania odpowiedniej metody antykoncepcji oraz uzyskania recepty. Niektóre produkty antykoncepcyjne można zakupić online za pośrednictwem aptek internetowych. Wszystkie miejsca: apteki stacjonarne i online honorują e-recepty.

Zachęcamy do skorzystania z naszej platformy

W Medicept dostępna jest teleporada lekarska, dzięki której można skonsultować się z lekarzem, a następnie uzyskać odpowiednią e-receptę lub e-zwolnienie drogą elektroniczną. Recepta online może być zrealizowana w dowolnej aptece.Interesują Cię inne usługi?

Odkryj wygodę
opieki zdrowotnej
online

E-recepta w kilku krokach - nawet w 10 minut
Zdobądź potrzebne leki szybko i online. Uniknij kolejek i uzyskaje-receptę podczas konsultacji z lekarzem przez czat, nawet w 10 minut!
Telekonsultacja z lekarzem, zawsze kiedy tego potrzebujesz
Porada, recepta, zwolnienie, skierowanie, a może konsultacja z pediatrą? Szybki kontakt i profesjonalna pomoc bez wychodzenia z domu.
Wizyty stacjonarne
Dla tych, którzy wolą spotkanie twarzą w twarz. Umów się na klasyczną wizytę u lekarza przez naszą stronę.
Kompleksowa opieka zdrowotna - od A do Z
Nie tylko podstawowa opieka, ale też specjalistyczne konsultacje online. Z nami Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.