Vixpo

Vixpo

Recepta na Vixpo wystawiana jest na naszej stronie online – szybko, legalnie i bez potrzeby fizycznego stawienia się u lekarza. Wystarczy wypełnić tylko przygotowany formularz, dokonać wymaganej opłaty i poczekać. W przeciągu około 15 minut nasz lekarz, po zapoznaniu się z formularzem i wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazaniach, wystawi receptę online na Vixpo, którą można będzie zrealizować w każdej aptece. Preparat dostępny jest w formie tabletek doustnych, których zadaniem jest zapobiec ciąży.

Skuteczność 

Vixpo na receptę to lek, którego skuteczność w dużej mierze zależy od poprawnego i regularnego stosowania . Aby właściwie przyjmować tabletki należy kierować się zaleceniami lekarza i zapoznać się z receptą. W przypadku zaobserwowania skutków ubocznych Vixpo należy skonsultować się z lekarzem.

Jak działa Vixpo?

Skuteczność Vixpo wynika z tego, jak substancje czynne – w tym przypadku drospirenon oraz etynyloestradiol – wpływają na kobiecy organizm. W wyniku regularnego stosowania:

 • proces owulacji zostaje skutecznie zahamowany,
 • skład śluzu szyjkowego zostaje zmieniony,
 • śluzówka macicy zmienia swoje właściwości. W wyniku zmian zarodek nie będzie mógł się w niej zagnieździć .

Jak stosować tabletki antykoncepcyjne Vixpo 

Aby wiedzieć jak stosować Vixpo zakupione na receptę, należy szczegółowo zapoznać się z ulotką, gdzie znajdują się niezbędne informacje.

Stosowanie Vixpo wygląda następująco:

 • w jednym blistrze Vixpo znajdują się 24 tabletki różowe (tak zwane aktywne) oraz 4 tabletki białe (nieaktywne) . Ich kolejność przyjmowania jest ściśle określona. Należy je zażywać każdego dnia o wyznaczonej porze (niezależnie od spożywanych posiłków),
 • zakupiony na receptę Vixpo to skuteczny lek antykoncepcyjny. Aby działał on poprawnie należy przez pierwsze 24 dni przyjmować tabletki różowe, a następnie 4 białe,
 • po skończeniu blistra i przyjęciu ostatniej białej tabletki należy rozpocząć kolejny blister – bez przerwy w przyjmowaniu leku,
 • chcąc zachować właściwą kolejność wystarczy kierować się strzałkami, znajdującymi się na blistrze.
 • Jeżeli otrzymany na receptę Vixpo przyjmowany jest pierwszy raz, to pierwszą tabletkę należy zażyć w dniu, kiedy rozpoczęła się miesiączka.

Możliwe skutki uboczne 

Wystąpienie skutków ubocznych Vixpo jest możliwe – tak jak i w przypadku innych leków. Dlatego też, przyjmując pierwszy raz ten preparat, należy bacznie obserwować swoje ciało i w przypadku pogarszającego się stanu niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w celu ewentualnej zmiany preparatu.

Najczęstsze skutki uboczne Vixpo to:

 • odczuwalne i widoczne zmiany nastroju oraz samopoczucia,
 • pojawiające się nudności,
 • bóle piersi oraz głowy,
 • nieregularnie pojawiające się miesiączki lub ich brak.

Otrzymany na receptę Vixpo nie powinien być łączony z wieloma lekami, o których koniecznie należy powiadomić swojego lekarza lub ginekologa podczas konsultacji.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.