Novynette – Recepta Online

Novynette – lek doustny, dostępny w formie powlekanych tabletek. Jest on skuteczną formą antykoncepcji. W każdej pigułce znajdują się dwa bazowe hormony (lewonorgestrel oraz etynyloestradiol), które nie tylko hamują proces owulacji, ale i wpływają na skład śluzu szyjkowego, a także na śluzówkę macicy. Zdobycie recepty online na Novynette jest bardzo proste – wystarczy wypełni znajdujący się na stronie formularz, dokonać niezbędnych opłat, a następnie poczekać. W przeciągu około 15 minut lekarz sprawdza zgłoszenia, a następnie (gdy nie ma ku temu żadnych obiekcji) wystawia receptę i wysyła ją na podany wcześniej w formularzu adres e-mail.

Skuteczność tabletek Novynette

O e-receptę na Novynette stara się mnóstwo kobiet w wieku rozrodczym, co nie powinno dziwić, gdyż lek ten cechuje się dużą skutecznością. Ważne jest jednak, by zażywać go regularnie o określonych porach. Novynette to preparat, który jest jednofazowy, co oznacza, że w każdej pigułce znajduje się tyle samo dezogestrelu, a także etynyloestradiolu . Składniki te są łatwo wchłaniane i szybko zaczynają oddziaływać na organizm.

Jak stosować Novynette

Otrzymawszy receptę na Novynette należy w pierwszej kolejności zapoznać się z dołączoną do tego leku ulotką, gdzie znajdują się niezbędne informacje o tym, jak przyjmować tabletki. Zatem jak stosować Novynette? Sięgając po tego typu antykoncepcję należy pamiętać o tym, aby:

  • każdego dnia, o stałej porze, przyjmować jedną tabletkę leku,
  • po skończeniu opakowania, w którym znajduje się 21 tabletek, należy zrobić 7 dniową przerwę . W tym czasie, średnio po 2 lub 3 dniach, zaczyna występować krwawienie,
  • po 7 dniach należy sięgnąć po nowe opakowanie Novynette. Należy to zrobić nawet w przypadku, kiedy trwa jeszcze krwawienie.

Skutki uboczne – na co należy zwrócić uwagę

Czy zażywając tabletki hormonalne Novynette można spodziewać się skutków ubocznych? Oczywiście. Każdy organizm jest inny i zawsze należy obserwować jego reakcję na przyjmowany środek. Po otrzymaniu e-recepty na Novynette, wykupieniu tabletek oraz przyjęciu pierwszych pigułek bacznie należy przyjrzeć się swojemu organizmowi. Do najczęstszych, niepożądanych objawów z pewnością należą:

  • przybranie na wadze,
  • problemy żołądkowe, którym towarzyszą bóle brzucha oraz nudności,
  • bóle piersi, a nawet ich powiększenie,
  • zmienny, depresyjny nastrój,
  • widocznie zmniejszone libido,
  • zatrzymywanie płynów w organizmie.

Jeżeli skutki uboczne po zażyciu leku antykoncepcyjnego Novynette długo oraz intensywnie się utrzymują, to należy bezzwłocznie skontaktować się ze swoim lekarzem , gdyż może okazać się, że najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zmianie preparatu albo sposobu antykoncepcji.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.

Konsultacja lekarska
od 49.99 PLN

przez aplikację mobilną