Evra – Recepta Online

Jest to popularny preparat antykoncepcyjny, stosowany przez kobiety. Dostępny jest on w formie systemów transdermalnych, czyli praktycznych plastrów, które składają się z kilku bazowych warstw. Aby uzyskać receptę online na plastry Evra wystarczy tylko wypełnić dostępny na stronie formularz oraz dokonać niezbędnej opłaty. Jeżeli lekarz po weryfikacji zgłoszenia nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, wtedy w przeciągu około 15 minut wystawi on receptę online na plastry Evra, która przesłana zostanie na podany w formularzu adres mailowy.

Skuteczność plastrów Evra

Skuteczność plastrów Evra jest wysoka, co pokazuje wskaźnik Pearla. Parametr ten w jasny sposób obrazuje ile kobiet (ze 100 badanych) zaszło w ciążę, stosując daną metodę antykoncepcji. W przypadku plastrów Evra skuteczność utrzymuje się na poziomie 0,2 – 0,8. Nie dziwi więc, że dużo kobiet w okresie rozrodczym stara się na uzyskanie recepty online na plastry Evra.

Jak stosować plastry Evra?

Chcąc otrzymać receptę online na plastry Evra należy wypełnić na naszej platformie Medicept specjalny formularz. Czynność ta powinna być jednak poprzedzona konsultacjami u lekarza, jeżeli ten sposób antykoncepcji jest stosowany po raz pierwszy.
Po zrealizowaniu e-recepty oraz zapoznaniu się z ulotką, antykoncepcyjne plastry Evra należy prawidłowo nakleić na ciało. Jeżeli nie wiesz, jak stosować plastry antykoncepcyjne Evra, to musisz pamiętać o tym, że:

  • plastry Evra można naklejać na obszarze brzucha, pośladków, jak i górnej części tułowia oraz na ramionach,
  • plastry powinny znaleźć się w takim miejscu, w którym nie będą narażone na otarcia,
  • nie można naklejać plastrów jeden na drugi. Warstwa skóry, na której się znajdą, nie powinna być również uszkodzona,
  • przed zastosowaniem plastrów Evra nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji. Skóra powinna być przede wszystkim sucha, a także nieowłosiona.

Skutki uboczne

Jak i w przypadku innych leków, tak i plastry Evra mogą przynieść skutki uboczne. Do tych najczęstszych należą:

  • bóle głowy, pleców, brzucha oraz bóle podczas miesiączki,
  • dolegliwości typowo grypowe,
  • nudności, wymioty oraz biegunka,
  • nabrzmiałe piersi,
  • niestrawność,
  • zaburzenie cyklu miesiączkowego.

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.

Konsultacja lekarska
od 49.99 PLN

przez aplikację mobilną