Orlifique

Orlifique

Wysoka skuteczność i rzadko występujące skutki uboczne Orlifique sprawiają, że jest to lek antykoncepcyjny, po który sięgają kobiety w wieku rozrodczym, chcące zapobiec ciąży. Dzięki Medicept nie trzeba już stać w długich kolejkach do lekarza, by zdobyć receptę na Orlifique. W sytuacjach wyjątkowych konsultacja lekarska z receptą online to sprawdzone rozwiązanie. Wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie formularz, a następnie przesłać go do weryfikacji lekarza . Jeżeli nie będzie on widział żadnych przeciwwskazań, to wystawi on receptę na Orlifique, którą będzie można zrealizować w każdej aptece.

Orlifique – co to? 

Zanim zacznie się stosować antykoncepcję w pierwszej kolejności należy zapoznać się z właściwościami, a także ewentualnymi skutkami ubocznymi Orlifique. Jest to lek antykoncepcyjny, który występuje w formie powlekanych tabletek przyjmowanych doustnie .

W ulotce o Orlifique można znaleźć informacje, że w opakowaniu znajduje się 28 tabletek , które należy stosować w określonej kolejności. 24 z nich są różowe i to w ich składzie znajdują się substancje czynne, czyli etynyloestradiol, a także lewonorgestrel. Pozostałe cztery tabletki są białe i pełnią rolę placebo. To, jak stosować Orlifique, szczegółowo zostało opisane w ulotce.

Orlifique – jak stosować?

Cena tabletek antykoncepcyjnych Orlifique jest przystępna, a samo dawkowanie leku szczegółowo opisane. Zatem jak stosować Orlifique? Należy pamiętać o tym, by tabletki Orlifique przyjmować regularnie przez 28 dni , o przybliżonej porze i zgodnie z określoną kolejnością, która zaznaczona jest w formie strzałek na blistrze leku – od tego zależy skuteczność Orlifique.

Po otrzymaniu recepty na Orlifique i wykupieniu tabletek można zacząć je stosować. Ważne jest, aby zachować ciągłość przyjmowania leku – po skończeniu opakowania należy od razu rozpocząć drugie. Podczas tej antykoncepcji miesiączka pojawia się zazwyczaj w momencie, kiedy trzeba przyjmować już tabletki placebo.

Jak stosować Orlifique w chwili pominięcia tabletki? Jeżeli pominięte zostało placebo, to nic się nie stało. Inaczej sytuacja wygląda w chwili pominięcia tabletki ze substancjami czynnymi (różowa tabletka z  etynyloestradiolem i lewonorgestrelem). W takiej sytuacji należy kierować się instrukcją zawartą w ulotce lub skontaktować się z lekarzem.

Orlifique – skutki uboczne

Podobnie jak w przypadku większości leków, taki i skutki uboczne po Orlifique mogą wystąpić u niektórych kobiet. Przyjmując pierwszy raz lek antykoncepcyjny należy zatem bacznie obserwować swoje ciało i w przypadku wystąpienia takiej konieczności skonsultować się z lekarzem .

Najczęściej występujące skutki uboczne Orlifique to:

  • częste zmiany i wahania nastroju,
  • bóle głowy, brzucha oraz piersi,
  • nudności oraz zmiany masy ciała,
  • reakcje skórne,
  • bóle głowy.

Opinie o tabletkach antykoncepcyjnych Orlifique są różne, jednak przy odpowiednim stosowaniu nie można odmówić im skuteczności.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.