Daylette

Daylette

W Medicept odbędziesz szybkie konsultacje z receptą na Daylette – jednofazowe tabletki antykoncepcyjne, w składzie których znajdują się dwa syntetyczne hormony sterydowe, są nimi: drospirenon oraz etynyloestradiol. Aby zdobyć receptę na Daylette – bez konieczności opuszczania domu i stania w kolejkach – wystarczy wypełnić formularz i wysłać go do sprawdzenia doświadczonemu lekarzowi. Jeżeli nie będzie on widział żadnych przeciwwskazań, wyśle on na wskazany numer kod PIN, który będzie można zrealizować w dowolnej aptece. Proces sprawdzania zgłoszenia trwa zazwyczaj do 15 minut. Sposób pozyskiwania e-recepty jest legalny.

Daylette (drospirenon etynyloestradiol) – co to jest?

Wiele informacji o skuteczności Daylette można znaleźć w sieci. Jest to lek antykoncepcyjny dostępny w atrakcyjnej cenie, który występuje w formie granulek doustnych . Każda tabletka Daylette ma stały skład (taką samą ilość drospirenonu oraz etynyloestradiolu) , co czyni ją preparatem jednofazowym.

Wytycznych na temat tego, jak stosować Daylette należu szukać w ulotce lub też skonsultować się ze swoim lekarzem. Ze względu na to, że w skład Daylette wchodzą wymienione hormony sterydowe , to wpływają one na różne mechanizmy zachodzące w ciele. Przede wszystkim:

 • oddziałują one na proces dojrzewania pęcherzyków Graffa (zatrzymują go),
 • hamują owulację,
 • wpływają na błonę śluzową w macicy. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu, nawet w przypadku zapłodnienia, zarodek nie może się zagnieździć – w efekcie tego obumiera,
 • zmieniają one właściwości śluzu, który jest w szyjce macicy. Na skutek takiego działania plemniki mają utrudnioną migrację,
 • wpływają na perystaltykę jajowodów – zmniejszają ją.

Skutki uboczne po Daylette

Jak w przypadku każdego innego leku, tak i skutki uboczne po Daylette mogą wystąpić u pewnej części kobiet . Jest to naturalne, dlatego też zawsze, zwłaszcza przy pierwszym stosowaniu, zaleca się baczną obserwację swojego organizmu.

Najczęściej występujące skutki uboczne po Daylette to:

 • głównie bóle głowy, brzucha, piersi (tkliwość piersi),
 • nudności i wymioty,
 • nagłe zmiany nastroju i złe samopoczucie,
 • krwawienia poza cyklem miesiączkowania i brak miesiączki,
 • biegunka.

Z chwilą zauważenia skutków ubocznych po Daylette należy odstawić tabletki i skonsultować się z lekarzem. W przypadku ostrych, utrzymujących się stanów, być może będzie konieczność zmiany preparatu. Szczególną obserwację ciała zaleca się kobietom, które pierwszy raz otrzymały receptę na Daylette.

Daylette – jak stosować

Sięgając pierwszy raz po leki antykoncepcyjne należy uważnie zapoznać się z ulotką i przeczytać, jak stosować Daylette. W przypadku tego preparatu trzeba pamiętać, że:

 • w każdym blistrze znajduje się 28 tabletek, z czego 24 są białe (posiadają substancje czynne) a 4 zielone (tak zwane placebo) ,
 • tabletki należy przyjmować regularnie! Jedną tabletkę każdego dnia o tej samej porze, zgodnie z narysowanymi strzałkami,
 • koniec blistra stanowią tabletki placebo. Po 2-3 dniach, kiedy zacznie się je przyjmować, powinno wystąpić krwawienie,
 • po zakończeniu blistra należy zacząć kolejny (bez robienia przerwa). Należy to zrobić, nawet jeżeli wciąż trwa krwawienie.

Daylette, co zrobić w przypadku pominięcia tabletki? Należy zastosować się do zaleceń w ulotce lub też skonsultować się z lekarzem.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.