Clotrimazolum GSK
W Medicept otrzymasz receptę na Clotrimazolum GSK (lek przeciwgrzybiczy, który przeznaczony jest do stosowania dopochwowego). Dostępny jest on w formie tabletek, wykorzystywanych w leczeniu drożdżaków i dermatofitów, które doprowadzają do zakażenia pochwy i sromu. To, jak stosować Clotrimazolum GSK opisane jest w ulotce produktu. Chcąc otrzymać szybko receptę na Clotrimazolum GSK wystarczy wypełnić widoczny na stronie formularz, a następnie poczekać na weryfikację zgłoszenia przez doświadczonego lekarza – jeżeli nie będzie on widział żadnych przeciwwskazań, to wystawi on receptę.
Clotrimazolum GSK – jak stosować?
Po otrzymaniu e-recepty na Clotrimazolum GSK należy stosować się do zaleceń lekarza oraz instrukcji dołączonej do opakowania. Co to jest Clotrimazolum GSK? Jest to lek sprzedawany w formie tabletek , dla których klotrimazol jest substancją czynną (zaliczany jest on do grupy pochodnych imidazolu). Działa on skutecznie, gdyż:
- hamuje syntezę ergosterolu, czyli składnika, który współtworzy błonę komórkową u grzybów,
- w wyniku opisanych procesów dochodzi do uszkodzenia wspomnianej błony, następstwem czego jest obumarcie komórki grzyba.
Clotrimazolum – jak stosować? Tabletki przeznaczone są do aplikacji dopochwowej . Należy ściśle trzymać się zalecanych dawek – częstsze niż zalecane stosowanie nie zwiększy skuteczności preparatu.
Clotrimazolum GSK – skutki uboczne
Jeżeli chodzi o skutki uboczne Clotrimazolum GSK , to mogą wystąpić one u niektórych użytkowniczek (w przypadku leków jest to naturalne). Dlatego przy pierwszym stosowaniu niezbędna jest obserwacja swojego ciała.
Należy wstrzymać się z przyjmowaniem leku, jeżeli zauważy się niepożądane reakcje organizmu. Najczęstsze skutki uboczne Clotrimazolum GSK:
- bóle pleców, barków, jak i dolnej części brzucha,
- trudności w trakcie oddawania moczu,
- pojawienie się wydzieliny o nieprzyjemnym zapachu,
- zaburzenie cyklu miesiączkowego – wystąpienie krwawienia międzymiesiączkowego, jak i nieregularna miesiączka,
- pojawienie się owrzodzenia, pęcherzyków, ranek w pochwie lub na sromie,
- obrzęki oraz podrażnienia,
- wymioty, nudności oraz biegunka,
- dreszcze oraz podwyższona temperatura.
Jeżeli w trakcie stosowania Clotrimazolum zauważy się skutki uboczne, to należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem,
Clotrimazolum GSK – kiedy zachować szczególną ostrożność?
Zastosowanie globulek Clotrimazolum GSK jest szerokie . W niektórych sytuacjach należy jednak w szczególności zachować ostrożność i w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza w sytuacjach:
- chęci stosowania Clotrimazolum GSK w ciąży,
- kiedy w przeciągu 6 miesięcy doszło do 2 lub więcej zakażeń pochwy,
- kiedy pacjentka odnotowała chorobę przenoszoną drogą płciową lub wykryto ją u partnera,
- kiedy pacjentka nie ukończyła 12 lat lub jest po sześćdziesiątce,
- kiedy zauważono nadwrażliwość organizmu na imidazol.
Tabletki dopochwowe Clotrimazolum GSK nie są przeznaczone dla dzieci. Leku nie kupi się również bez recepty w aptece. W sprzedaży dostępny jest również krem Clotrimazolum GSK – sposób stosowania maści opisany został w ulotce, dołączonej do produktu.
Poczytaj również na temat innych leków: