Tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30 – recepta

Tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30 pozwalają kobietom zabezpieczyć się przed nieplanowaną ciążą. W ich składzie znajdują się dwie substancje czynne (hormony żeńskie), wpływające na organizm. Właśnie dlatego, po raz pierwszy powinny zostać przepisane przez lekarza lub ginekologa, który zobowiązany jest przeprowadzić szczegółowy wywiad lekarski. Dzięki niemu specjalista jest w stanie dobrać dostosowaną do potrzeb pacjentki antykoncepcję i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. W momencie, kiedy przy regularnym stosowaniu zabraknie tabletek Sylvie 30, można skorzystać z usług Medicept i odbyć konsultacje z receptą.

Wybierz, jak możemy Ci pomóc

E-recepta przez czat - 59,99 zł
Konsultacja lekarska przez czat
Wypełnij krótką ankietę medyczną, a lekarz skontaktuje się z Tobą przez czat, nawet w 15 minut!
Konsultacja telefoniczna - 119 zł
Rozmowa z ginekologiem przez telefon
Rozpocznij antykoncepcję przez teleporadę z ginekologiem lub skonsultuj swoje objawy.

Sylvie 30 – działanie

Stosowane przez wiele kobiet tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30 mają w składzie dwie substancje czynne, którymi są gestoden oraz etynyloestradiol. Wraz z substancjami pomocniczymi (kompletny skład tabletek Sylvie 30 zamieszczony jest w ulotce dołączonej do opakowania) wpływają na organizm. Przede wszystkim hamują owulację i zmieniają skład śluzu szyjkowego, który jest skuteczną barierą dla plemników.

Tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30 – jak przyjmować?

Skuteczność Sylvie 30 uzależniona jest od regularnego przyjmowania tabletek. W sprzedaży dostępne są opakowania po 21 i 63 tabletki. Jak stosować Sylvie 30? Jeden blister liczy 21 tabletek drażowych, które należy przyjmować codziennie, najlepiej o tej samej porze. Po skończeniu blistra należy zrobić 7-dniową przerwę, podczas której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Dnia 8 należy rozpocząć nowy blister.

Nieumyślne pominięcie tabletki Sylvie 30 skutkuje zmniejszeniem skuteczności antykoncepcji. Jeżeli pominęło się jedną tabletkę, należy zastosować się do instrukcji dołączonej do ulotki. W przypadku dłuższej przerwy niezbędna jest konsultacja z lekarzem i zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia (np. prezerwatywy).

Tabletki Sylvie 30 – możliwe skutki uboczne

W przypadku każdej antykoncepcji hormonalnej mogą – ale nie muszą – wystąpić działania niepożądane. Skutki uboczne po tabletkach Sylvie 30 również mogą zaobserwować niektóre kobiety. Do najczęstszych objawów należą:

  • widoczne przybranie na wadze,
  • bóle głowy oraz zmiany nastroju,
  • bóle brzucha oraz nudności,
  • bóle piersi i towarzyszące im napięcie.

Pełna lista skutków ubocznych po Sylvie 3o znajduje się w ulotce. Jeżeli działania niepożądane utrzymują się przez długi czas lub nasilają się z chwilą przyjmowania kolejnej dawki, niezbędna jest konsultacja lekarska. Nie należy z tym zwlekać, gdyż konieczne może okazać się zmiana tabletek.

Dodatkowe usługi Medicept

Cena i opinie o tabletkach antykoncepcyjnych Sylvie 30 sprawiają, że są one popularne w dużym gronie kobiet. Nie są one jednak jedyną metodą antykoncepcyjną, dlatego tak ważne są konsultacje lekarskie, aby znaleźć odpowiedni produkt, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego organizmu.

W Medicept, oprócz konsultacji lekarskiej z receptą na tabletki antykoncepcyjne Sylvie 3o, można skorzystać także z innych usług. Więcej informacji znajduje się na:

medicept.pl Reviews with ekomi-pl.com
Jak to działa?
Krok 1

Wybierz lek i wypełnij krótką ankietę medyczną oraz opłać zgłoszenie.

Krok 2

Lekarz skontaktuje się z Tobą za pośrednictwem Chata. Dostaniesz powiadomienie sms oraz mail.

Krok 3

Po krótkim wywiadzie otrzymasz kod recepty na email oraz telefon.

Koszt konsultacji przez chat: 59,99 PLN
Krok 1

Wybierz termin w jakim lekarz ma zadzwonić i opłać zgłoszenie

Krok 2

Lekarz skontaktuje się z Tobą w podanym terminie.

Krok 3

Lekarz prześle wymagane dokumenty (e-receptę, e-zwolnienie, e-skierowanie) na e-mail

Koszt konsultacji przez telefon: 79,99 PLN


Interesują Cię inne usługi?

Odkryj wygodę
opieki zdrowotnej
online

E-recepta w kilku krokach - nawet w 10 minut
Zdobądź potrzebne leki szybko i online. Uniknij kolejek i uzyskaje-receptę podczas konsultacji z lekarzem przez czat, nawet w 10 minut!
Telekonsultacja z lekarzem, zawsze kiedy tego potrzebujesz
Porada, recepta, zwolnienie, skierowanie, a może konsultacja z pediatrą? Szybki kontakt i profesjonalna pomoc bez wychodzenia z domu.
Wizyty stacjonarne
Dla tych, którzy wolą spotkanie twarzą w twarz. Umów się na klasyczną wizytę u lekarza przez naszą stronę.
Kompleksowa opieka zdrowotna - od A do Z
Nie tylko podstawowa opieka, ale też specjalistyczne konsultacje online. Z nami Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.