Tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30 – recepta

Tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30 pozwalają kobietom zabezpieczyć się przed nieplanowaną ciążą. W ich składzie znajdują się dwie substancje czynne (hormony żeńskie), wpływające na organizm. Właśnie dlatego, po raz pierwszy powinny zostać przepisane przez lekarza lub ginekologa, który zobowiązany jest przeprowadzić szczegółowy wywiad lekarski. Dzięki niemu specjalista jest w stanie dobrać dostosowaną do potrzeb pacjentki antykoncepcję i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. W momencie, kiedy przy regularnym stosowaniu zabraknie tabletek Sylvie 30, można skorzystać z usług Medicept i odbyć konsultacje z receptą.

Sylvie 30 – działanie

Stosowane przez wiele kobiet tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30 mają w składzie dwie substancje czynne, którymi są gestoden oraz etynyloestradiol. Wraz z substancjami pomocniczymi (kompletny skład tabletek Sylvie 30 zamieszczony jest w ulotce dołączonej do opakowania) wpływają na organizm. Przede wszystkim hamują owulację i zmieniają skład śluzu szyjkowego, który jest skuteczną barierą dla plemników.

Tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30 – jak przyjmować?

Skuteczność Sylvie 30 uzależniona jest od regularnego przyjmowania tabletek. W sprzedaży dostępne są opakowania po 21 i 63 tabletki. Jak stosować Sylvie 30? Jeden blister liczy 21 tabletek drażowych, które należy przyjmować codziennie, najlepiej o tej samej porze. Po skończeniu blistra należy zrobić 7-dniową przerwę, podczas której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Dnia 8 należy rozpocząć nowy blister.

Nieumyślne pominięcie tabletki Sylvie 30 skutkuje zmniejszeniem skuteczności antykoncepcji. Jeżeli pominęło się jedną tabletkę, należy zastosować się do instrukcji dołączonej do ulotki. W przypadku dłuższej przerwy niezbędna jest konsultacja z lekarzem i zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia (np. prezerwatywy).

Tabletki Sylvie 30 – możliwe skutki uboczne

W przypadku każdej antykoncepcji hormonalnej mogą – ale nie muszą – wystąpić działania niepożądane. Skutki uboczne po tabletkach Sylvie 30 również mogą zaobserwować niektóre kobiety. Do najczęstszych objawów należą:

  • widoczne przybranie na wadze,
  • bóle głowy oraz zmiany nastroju,
  • bóle brzucha oraz nudności,
  • bóle piersi i towarzyszące im napięcie.

Pełna lista skutków ubocznych po Sylvie 3o znajduje się w ulotce. Jeżeli działania niepożądane utrzymują się przez długi czas lub nasilają się z chwilą przyjmowania kolejnej dawki, niezbędna jest konsultacja lekarska. Nie należy z tym zwlekać, gdyż konieczne może okazać się zmiana tabletek.

Dodatkowe usługi Medicept

Cena i opinie o tabletkach antykoncepcyjnych Sylvie 30 sprawiają, że są one popularne w dużym gronie kobiet. Nie są one jednak jedyną metodą antykoncepcyjną, dlatego tak ważne są konsultacje lekarskie, aby znaleźć odpowiedni produkt, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego organizmu.

W Medicept, oprócz konsultacji lekarskiej z receptą na tabletki antykoncepcyjne Sylvie 3o, można skorzystać także z innych usług. Więcej informacji znajduje się na:

Konsultacja lekarska
przez aplikację mobilną