Tabletki antykoncepcyjne Syndi 35 – recepta

Tabletki Syndi-35, tak jak inne środki hormonalne, są dostępne jedynie na receptę, którą może przepisać lekarz lub ginekolog. W przypadkach pilnych, gdy istnieje ryzyko pominięcia dawki z powodu braku tabletek przy regularnym stosowaniu, możliwe jest skorzystanie z usługi Medicept. Receptę na Syndi-35 można uzyskać po konsultacji lekarskiej. Recepta jest wystawiana elektronicznie, dzięki czemu można ją zrealizować w każdej aptece. Jest to efektywne rozwiązanie w sytuacjach, gdy bezpośredni dostęp do lekarza lub ginekologa jest ograniczony z różnych przyczyn.

Tabletki antykoncepcyjne Syndi-35 – działanie

Syndi-35 to preparat złożony o właściwościach antyandrogennych, zawierający estrogen i progestagen. Tabletki antykoncepcyjne Syndi-35 stosuje się w leczeniu chorób skóry, w tym umiarkowanej i ciężkiej postaci trądziku (z łojotokiem lub bez niego) związanego z wrażliwością na androgeny i/lub hirsutyzmu u kobiet w wieku rozrodczym. Lek ten stosuje się, gdy zawiodły terapia miejscowa i ogólnoustrojowe leczenie antybiotykami. Ponieważ Syndi-35 jest również hormonalnym środkiem antykoncepcyjnym, nie powinien być stosowany w skojarzeniu z innymi hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi. Preparat nie jest zalecany do stosowania wyłącznie w celu antykoncepcyjnym, lecz przeznaczony do leczenia wyżej wymienionych stanów skórnych zależnych.

Syndi-35 – opinie i zalecenia

Opinie o tabletkach Syndi-35 są dostępne na różnych portalach internetowych. Przeglądając je, można zapoznać się z doświadczeniami innych użytkowniczek. Aby tabletki antykoncepcyjne Syndi-35 działały efektywnie, ważne jest, by stosować się do instrukcji zawartych w ulotce. Tabletki powinny być przyjmowane codziennie, najlepiej o stałej porze, przez 21 dni, rozpoczynając od pierwszego dnia cyklu miesiączkowego. Przyjmowanie tabletek z następnego opakowania powinno się rozpocząć po 7 dniach przerwy. Złagodzenie objawów powinno nastąpić po co najmniej 3 miesiącach leczenia. Po ustąpieniu objawów leczenie Syndi-35 powinno być kontynuowane jeszcze przez przynajmniej 3-4 cykle. Szczegółowe dane dotyczące stosowania leku zawarte są w materiałach producenta.

Syndi-35 tabletki antykoncepcyjne – działania niepożądane

W niektórych przypadkach podczas stosowania Syndi-35 mogą wystąpić skutki uboczne. Do najczęściej spotykanych należą między innymi:

  • nudności,
  • bóle brzucha,
  • zwiększenie masy ciała,
  • bóle głowy,
  • ból, tkliwość piersi,
  • nastrój depresyjny,
  • zmiany nastroju.

Nie należy przyjmować leku Syndi-35 podczas ciąży lub w razie podejrzenia ciąży (wówczas należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem). Nie należy również stosować leku Syndi-35 w okresie karmienia piersią. Lek nie jest także wskazany do stosowania u pacjentek przed wystąpieniem pierwszej miesiączki. W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Usługi oferowane przez Medicept

Medicept to prywatny podmiot leczniczy oferujący różnorodne usługi zdrowotne. Istnieje możliwość uzyskania recepty na Syndi-35 po odbytej konsultacji lekarskiej, oraz inne medykamenty – również po przejściu konsultacji z lekarzem.

Wśród wielu usług Medicept znajdują się między innymi:

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, aby zapoznać się z pełnym zakresem usług.