Tabletki antykoncepcyjne Sidretella – recepta

Sidretella – tabletki antykoncepcyjne przyjmowane przez kobiety w celu zapobiegnięciu nieplanowanej ciąży. Dostępne są w opakowaniach po 21, 63 oraz 126 tabletek. Gwarantowana skuteczność przy wzorcowym stosowaniu, zgodnym z instrukcją zawartą w ulotce. Tabletki antykoncepcyjne Sidretella dostępne są w aptece wyłącznie za okazaniem recepty. Lek po raz pierwszy powinien zostać przepisany przez lekarza prowadzącego lub ginekologa, który zapoznał się z kartą zdrowia pacjentki. W sytuacjach pilnych, grożących pominięciem dawki, można skorzystać z usług Medicept i odbyć zdalnie konsultacje lekarskie, po których może zostać wystawiona recepta online.

Sidretella, tabletki antykoncepcyjne – działanie

Antykoncepcja Sidretella ma dużą skuteczność, o czym utwierdzają kobiety, które chętnie dzielą się pozytywnymi opiniami na wirtualnych portalach. W składzie tabletek antykoncepcyjnych Sidretella znajdują się dwie substancje aktywne, które znacząco wpływają na kobiecy organizm. Są nimi: etynylestradiol oraz drospirenon. W ulotce antykoncepcji Sidretella znajduje się także pełen skład substancji pomocniczych, takich jak: laktoza jednowodna, stearynian magnezu, kroskarmeloza sodowa, tlenek żelaza żółty (E172) i wiele innych.

Dlaczego przy wzorcowym stosowaniu skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Sidretella 20 i 30 jest tak wysoka? Przede wszystkim substancje aktywne:

  • wpływają na właściwości śluzówki macicy. Jest to jedno z zabezpieczeń. Po zmianie śluzówki, zarodek, jak dojdzie do zapłodnienia, nie będzie się w stanie w niej zagnieździć,
  • hamują proces owulacji,
  • zmieniają jednocześnie skład śluzu szyjkowego, który utrudnia plemnikom dotarcie do jajeczka.

Jak stosować Sidretella 20 – tabletki antykoncepcyjne? Niezwykle istotne jest codzienne, regularne stosowanie, najlepiej o tej samej porze. W blistrze znajduje się 21 tabletek. Po skończeniu blistra należy zrobić 7 dni przerwy, podczas których powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Po 7 dniach, czyli dnia 8, trzeba rozpocząć nowy blister. W przypadku pominięcia dawki należy zajrzeć do ulotki, dołączonej do antykoncepcji Sidretella. Znajduje się tam instrukcja, jak postępować w konkretnych przypadkach.

Możliwe skutki uboczne po tabletkach antykoncepcyjnych Sidretella

Podobnie jak inne leki, tak i antykoncepcja Sidretella może – ale nie musi – wywoływać niepożądane skutki uboczne. Do najbardziej powszechnych należą:

  • widoczne przybranie na wadze,
  • bóle brzucha, jak i nudności,
  • możliwe bóle głowy,
  • bóle piersi, a także nieprzyjemna tkliwość,
  • zmiany nastroju, często nastrój depresyjny.

Sidretella – tabletki antykoncepcyjne dostępne są w przystępnej cenie. Należy je stosować zgodnie z zaleceniami lekarza oraz producenta. W momencie, kiedy skutki niepożądane będą się nasilać albo utrzymywać przez długi czas, niezwłocznie należy skonsultować się z lekarzem. W trosce o zdrowie pacjentki może on zmienić tabletki na inne.

W Medicept, po odbytej konsultacji lekarskiej można otrzymać receptę na Sidretella, tabletki antykoncepcyjne. Zachęcamy Państwa do zajrzenia na naszą stronę, gdzie znajdują się informacje o innych, oferowanych przez nas usługach:

Konsultacja lekarska
przez aplikację mobilną