Tabletki antykoncepcyjne Asubtela – recepta

Tabletki antykoncepcyjne Asubtela mają w składzie dwie substancje czynne, są nimi: etynylestradiol oraz drospirenon. Wpływają one na kobiecy organizm, a co za tym idzie zapobiegają ciąży. Są to tabletki hormonalne, które można kupić wyłącznie na receptę. Po raz pierwszy powinny być wystawione przez ginekologa lub lekarza rodzinnego, którzy na podstawie dokumentacji medycznej pacjentki, są w stanie wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Usługi Medicept sprawdzają się w sytuacjach losowych, kiedy nagle zabraknie regularnie stosowanego leku. Po odbytej konsultacji lekarskiej może zostać wystawiona recepta online na tabletki Asubtela, którą można zrealizować w każdej aptece.

Działanie tabletek antykoncepcyjnych Asubtela

Asubtela – tabletki dostępne w przystępnej cenie. Doceniane za swoją wysoką skuteczność, przy wzorcowym stosowaniu. Od razu wpływają na kobiecy organizm. Dzięki substancjom czynnym:

  • zmieniają skład śluzu szyjkowego,
  • skutecznie hamują proces owulacji,
  • wpływają na właściwości śluzówki macicy. Zmieniają ją w taki sposób, aby zarodek nie mógł się w niej zagnieździć. Jest to zabezpieczenie na wypadek zapłodnienia jajeczka.

Pominięcie tabletki Asubtela wpływa na skuteczność całej antykoncepcji. Właśnie dlatego, przy pominięciu dawki, należy się stosować do instrukcji z ulotki. W przypadku dłuższej przerwy niezbędna może okazać się konsultacja lekarska oraz zastosowanie innej metody antykoncepcyjnej, np. prezerwatyw.

Asubtela tabletki – możliwe skutki uboczne

Sięgając po raz pierwszy po Asubtela, tabletki antykoncepcyjne, warto zapoznać się z opiniami oraz ulotką, aby mieć świadomość, jakie mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne. Do najczęstszych objawów należą:

  • niekontrolowane przybranie na wadze,
  • bóle brzucha, a także nudności,
  • bóle głowy oraz piersi,
  • częste wahania nastroju, a w tym nastrój depresyjny.

W przypadku tabletek antykoncepcyjnych Asubtela mogą pojawiać się rzadziej występujące objawy niepożądane – z pełną listą można się zapoznać, zaglądając do ulotki. Jeżeli objawy niepożądane będą się nasilały albo utrzymywały przez długi czas, należy jak najszybciej skonsultować się ze swoim lekarzem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niezbędna będzie zmiana tabletek.

Tabletki Asubtela – dawkowanie

Asubtela – tabletki antykoncepcyjne, należy przyjmować codziennie, o stałej porze. W każdym blistrze znajduje się po 21 tabletek, a każda z nich jest oznaczona na listku. Po skończeniu blistra Asubtela powinna zostać odstawiona na 7 dni. W tym czasie powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. 8 dnia należy rozpocząć nowe opakowanie. W przypadku pominięcia dawki tabletek Asubtela, należy postępować zgodnie z instrukcją z ulotki lub skontaktować się z lekarzem.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Medicept. Wśród wielu usług znajduje się:

  • teleporada lekarska – podczas niej, kiedy lekarz nie będzie widział żadnych przeciwwskazań, może zostać wystawiona e-recepta na leki doraźne, przyjmowane na stałe, jak i na antybiotyki. To skuteczny sposób na uniknięcie kolejek oraz zadbanie o swoje zdrowie,
  • e-zwolnienie – można je otrzymać po odbyciu konsultacji z lekarzem. Wszelkie dokumenty przekazywane są drogą elektroniczną.