Tabletki antykoncepcyjne Lesinelle – recepta

Obecnie w celu zapobiegnięcia nieplanowanej ciąży stosuje się różne metody, a w tym tabletki antykoncepcyjne Lesinelle. Ich dawkowanie jest proste i intuicyjne – każda kobieta sobie z nimi poradzi. Tabletki Lesinelle dostępne są wyłącznie na receptę, która po raz pierwszy powinna zostać wystawiona przez lekarza lub ginekologa, po szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie lekarskim. Usługi Medicept sprawdzają się w sytuacjach wyjątkowych, kiedy zabraknie leku i kontakt z lekarzem jest utrudniony.

Tabletki antykoncepcyjne Lesinelle – działanie

Lesinelle – tabletki antykoncepcyjne. W ich składzie znajdują się dwa hormony żeńskie. Są nimi etynyloestradiol oraz drospirenon. W sposób znaczny oddziałują na kobiecy organizm. Przede wszystkim:

  • skutecznie hamują owulację,
  • zmieniają skład śluzu szyjkowego, który staje się barierą dla plemników,
  • zmieniają właściwości śluzówki macicy. W efekcie, nawet jeżeli dojdzie do zapłodnienia, zarodek nie będzie się w stanie w niej zagnieździć.

Tabletki Lesinelle dostępne są w opakowaniach po 21 lub 63 tabletki. W jednym blistrze znajduje się 21 tabletek – każda oznakowana jest dniem, w którym powinna zostać przyjęta. Połykać należy je regularnie, najlepiej o tej samej porze. Po skończeniu blistra następuje 7 dniowa przerwa, podczas której, w wyniku odstawienia, występuje krwawienie (jest to naturalne). Ósmego dnia należy rozpocząć nowy blister tabletek Lesinelle. Jeżeli krwawienie nie wystąpi po odstawieniu, to warto wykonać test ciążowy i skonsultować się z lekarzem.

Skuteczność tabletek Lesinelle jest bardzo wysoka, jeżeli zadba się o wzorcowe ich stosowanie, zgodnie z zaleceniami lekarza oraz producenta. Każde pominięcie tabletki skutkuje obniżeniem skuteczności antykoncepcji. W takich sytuacjach należy postępować zgodnie ze wskazówkami z ulotki.

Tabletki Lesinelle – możliwe skutki uboczne

Jak inne leki hormonalne, tak i tabletki antykoncepcyjne Lesinelle, mogą – ale nie muszą – nieść za sobą skutki uboczne. Do najczęściej występujących u kobiet objawów zaliczamy:

  • nagłe przybranie na wadze,
  • uciążliwe bóle głowy,
  • bóle brzucha oraz nudności,
  • bóle piersi i nieprzyjemne uczucie napięcia,
  • pogorszony nastrój, wahania nastroju, stany depresyjne.

W ulotce Lesinelle dołączonej do tabletek, znajduje się pełna lista dolegliwości, które mogą wystąpić podczas stosowania tego produktu. Każdy organizm jest inny, dlatego natężenie objawów może być różne. Ważne jest, aby szybko reagować i skonsultować się z lekarzem, kiedy skutki uboczne będą się nasilać i przewlekle powracać. Po zapoznaniu się z kondycją zdrowotną pacjentki, lekarz może postanowić zmienić tabletki.

Z ceną oraz opiniami na temat tabletek Lesinelle można zapoznać się na wielu stronach internetowych.

W Medicept można otrzymać receptę na tabletki antykoncepcyjne Lesinelle po odbytej konsultacji lekarskiej. Medicept to podmiot prywatny, który oferuje także inne usługi, wśród których znajduje się:

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty: recepta online.