Tabletki antykoncepcyjne Regulon – recepta

Regulon – tabletki antykoncepcyjne, zapobiegające zajściu w ciążę. Dostępne w aptece wyłącznie na receptę. Pierwszy raz powinny być zalecone przez lekarza lub ginekologa, który osobiście zapoznał się ze stanem zdrowia pacjentki. Medicept oferuje usługę, z której można skorzystać w sytuacjach awaryjnych, związanych z brakiem zapasu leku. Po konsultacji lekarskiej można otrzymać elektroniczną receptę na tabletki Regulon bez konieczności wychodzenia z domu. Szybko, najczęściej jednego dnia od zgłoszenia. Szczegółów na temat oferty należy szukać na stronie Medicept.

Działanie tabletek antykoncepcyjnych Regulon

Regulon – tabletki antykoncepcyjne powszechnie przepisywane pacjentkom. W ich składzie znajdują się dwie substancje czynne. Są nimi: dezogestrel oraz etynylestradiol. Skuteczność tabletek zależna jest od ich wzorcowego stosowania, zgodnie z zaleceniami producenta (można się z nimi zapoznać, zaglądając do ulotki). Regulon dostępny jest w blistrach po 21 tabletek, z czego każda jest powlekana. Należy je przyjmować codziennie, o tej samej porze, stosując się do oznakowania. Po skończeniu blistra następuje 7 dniowa przerwa. W tym czasie powinno wystąpić krwawienie. 8 dnia należy rozpocząć nowy blister. Więcej szczegółów na temat tego, jak stosować Regulon, znajduje się w ulotce.

Tabletki antykoncepcyjne Regulon są łatwe w dawkowaniu. Oddziałują na:

  • proces owulacji – skutecznie go hamują,
  • skład śluzu szyjkowego, spowalniając w ten sposób plemniki,
  • właściwości śluzówki macicy. Po zmianach niemożliwe jest, aby zagnieździł się w niej zarodek.

W przypadku pominięcia tabletki Regulon należy zastosować się do instrukcji z ulotki. Każde przeoczenie dawki niekorzystnie wpływa na skuteczność antykoncepcji.

Działania niepożądane tabletek Regulon

Regulon – tabletki dostępne są w przystępnej cenie, którą można samodzielnie zweryfikować, zaglądając na internetowe strony aptek.

Podczas stosowania tabletki Regulon – w przypadku niektórych kobiet – mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. Do najczęściej występujących objawów należą:

  • niekontrolowane przybranie na wadze,
  • uciążliwe bóle głowy,
  • bóle brzucha a także nudności,
  • dyskomfort w piersiach – ból i uczucie napięcia,
  • wahania nastroju, nastrój depresyjny.

Pełna lista możliwych skutków ubocznych po tabletkach antykoncepcyjnych Regulon znajduje się w ulotce. Warto się z nią zapoznać, aby mieć o nich świadomość. Każdy kobiecy organizm inaczej reaguje na przyjmowane hormony. Dlatego, jeżeli objawy niepożądane będą się nasilały albo utrzymywały przez długi czas i wpływały na codzienne funkcjonowanie, nie należy zwlekać i skontaktować się z lekarzem. Może się okazać, że niezbędna będzie zmiana tabletek. Taką decyzję powinien jednak podjąć lekarz.

Na licznych portalach można także zapoznać się z wieloma opiniami na temat tabletek Regulon.

Rozbudowana oferta Medicept

W Medicept, po konsultacji lekarskiej, można otrzymać nie tylko receptę na Regulon, tabletki antykoncepcyjne, ale i inne leki, np. przyjmowane na stałe. Dowiedz się o tym więcej, zaglądając na: recepta online.

Dużą popularnością w Medicept cieszą się także: