Tabletki antykoncepcyjne Bonadea – recepta

Bonadea – tabletki antykoncepcyjne stosowane są w celu zapobiegania ciąży. Można je nabyć w aptece, ale wyłącznie na podstawie recepty, po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Ich pierwsze użycie powinno być zalecane przez lekarza lub ginekologa, który bezpośrednio ocenił stan zdrowia pacjentki. W przypadku nagłych potrzeb, jak brak dostępu do leku, Medicept oferuje pomoc. Po odbyciu konsultacji lekarskiej istnieje możliwość otrzymania elektronicznej recepty na tabletki Bonadea, bez konieczności opuszczania domu. Proces ten jest zazwyczaj szybki, często realizowany tego samego dnia. Więcej informacji o tej usłudze można znaleźć na stronie internetowej Medicept.

Tabletki antykoncepcyjne Bonadea – zastosowanie

Bonadea to jednofazowy doustny środek antykoncepcyjny. Każda tabletka zawiera małą ilość dwóch różnych żeńskich hormonów płciowych: progestagenu i estrogenu. Tabletki Bonadea stosowane są:

  • jako lek antykoncepcyjny w celu zapobiegania ciąży;
  • w leczeniu kobiet z trądzikiem o umiarkowanym nasileniu, które chcą równocześnie stosować antykoncepcję.

Tabletki antykoncepcyjne Bonadea przyjmuje się zgodnie z zaleceniami lekarza. Najczęściej zażywa się je raz na dobę, o stałej porze, przez 21 kolejnych dni. Jedno opakowanie Bonadea zawiera 21 tabletek. Po ich zażyciu należy zrobić 7 dni przerwy. Widoczna poprawa objawów trądziku następuje zazwyczaj po co najmniej 3 miesiącach stosowania.

Działania niepożądane tabletek Bonadea

Bonadea – tabletki można nabyć w atrakcyjnej cenie, którą każdy ma możliwość sprawdzić, odwiedzając strony internetowe aptek. W trakcie zażywania tabletek Bonadea u niektórych pań mogą pojawić się działania niepożądane. Do najbardziej powszechnych symptomów zalicza się:

  • nudności,
  • ból brzucha,
  • zwiększenie masy ciała,
  • stany depresyjne,
  • zmienne nastroje,
  • ból i uczucie napięcia piersi,
  • biegunkę, wymioty,
  • zatrzymanie płynów w organizmie.

Nie jest zalecane stosowanie leku Bonadea w czasie karmienia piersią – należy wówczas rozważyć przyjmowanie innych środków antykoncepcyjnych. Kompletny wykaz potencjalnych działań niepożądanych stosowania tabletek antykoncepcyjnych Bonadea jest dostępny w dołączonej ulotce informacyjnej. Znajomość tych informacji jest istotna, aby być świadomym możliwych reakcji. Każda kobieta może inaczej reagować na stosowane substancje hormonalne. W przypadku, gdy objawy niepożądane będą się nasilać lub będą trwały dłużej, konieczne jest niezwłoczne skonsultowanie się z lekarzem. Możliwe, że wymagana będzie zmiana preparatu, o czym powinien zdecydować specjalista. Dodatkowo, warto również przejrzeć opinie użytkowniczek dotyczące tabletek Bonadea na różnych portalach internetowych.

Rozbudowana oferta Medicept

W Medicept, po konsultacji lekarskiej, można otrzymać nie tylko receptę na tabletki antykoncepcyjne Bonadea, ale i inne leki, w tym te przyjmowane na stałe. Dowiedz się o tym więcej, zaglądając na: recepta online.

Dużą popularnością w Medicept cieszą się także:

W celu zapoznania się z wszystkimi informacjami zapraszamy na naszą stronę internetową.