Tabletki antykoncepcyjne Liberelle – recepta

Hormonalne tabletki antykoncepcyjne Liberelle dostępne są na receptę, którą można otrzymać w Medicept, po odbytej konsultacji lekarskiej. Szybko, sprawnie i bez konieczności wychodzenia z domu. Usługa jest w pełni legalna, a każdą receptę na tabletki Liberelle można zrealizować w dowolnej aptece. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zajrzenia na stronę, gdzie znajduje się formularz z instrukcją jak postępować krok po kroku.

Działanie tabletek antykoncepcyjnych Liberelle

Liberelle – tabletki antykoncepcyjne. W ich składzie znajdują się dwie substancje czynne: progestagen oraz estrogen, a także substancje pomocnicze, takie jak jednowodna laktoza, skrobia kukurydziana, indygotyna (E 132) oraz stearynian magnezu.

Skuteczność tabletek Liberelle jest wysoka przy odpowiednim stosowaniu, opisanym szczegółowo w ulotce. Substancje dostarczane doustnie wpływają na kobiecy organizm:

  • hamują proces jajeczkowania,
  • zmieniają skład śluzu szyjkowego,
  • wpływają na właściwości śluzówki macicy.

Tabletki antykoncepcyjne Liberelle utrudniają dotarcie plemników do jajeczka. Jeżeli dojdzie do zapłodnienia, zarodek, przez zmiany właściwości śluzu macicy, nie może się w niej zagnieździć.

Działania niepożądane tabletek Liberelle

Jak inne leki i preparaty, tak i tabletki Liberelle mogą wywoływać u niektórych kobiet skutki uboczne. Wśród najczęściej wymienianych objawów znajdują się:

  • bóle głowy,
  • problemy żołądkowe, objawiające się wymiotami, dokuczliwymi nudnościami, a nawet biegunką,
  • krwawienie śródcykliczne, a także nieprawidłowe krwawienie wynikłe z odstawienia,
  • bolesne miesiączki.

Pełen spis możliwych skutków ubocznych po Liberelle, tabletkach antykoncepcyjnych, znajduje się w ulotce, z którą warto zapoznać się przed przyjęciem pierwszej tabletki. Jeżeli działania niepożądane będą się utrzymywać przez długi czas lub nasilać, koniecznie należy skontaktować się z lekarzem w celu skontrolowania stanu zdrowia. Niezbędna może okazać się zmiana tabletek lub sposobu antykoncepcji.

Usługi Medicept

W Medicept, po odbytej konsultacji lekarskiej, można otrzymać receptę na tabletki antykoncepcyjne Liberelle oraz inne globulki hormonalne, których zadaniem jest zapobiegnięcie ciąży. Takie rozwiązanie docenią w szczególności pacjentki w nagłych sytuacjach, kiedy wystąpi ryzyko, np. pominięcie dawki.

Medicept to podmiot prywatny, który świadczy wiele usług lekarskich. Dba o dostępność terminów konsultacji, jakość świadczonych usług i wykwalifikowaną kadrę obsługującą pacjentów. Wśród usług warta wymienienia jest:

  • teleporada lekarska – podczas niej można szybko skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. To pacjent, podczas procesu wypełniania formularza, wskazuje preferowaną datę oraz godzinę, w jakiej ma do niego zadzwonić lekarz. Dzięki wielu dostępnym terminom jest duża szansa na umówienie się “na dzisiaj”.
  • e-zwolnienie – można je uzyskać podczas teleporady. Przesył dokumentacji odbywa się drogę elektroniczną.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty: recepta online.