Tabletki antykoncepcyjne Artilla – recepta

Artilla – tabletki antykoncepcyjne dostępne w opakowaniach po 21 lub 63 sztuk. Dostępne na receptę w każdej aptece, pomagają kobietom uniknąć niechcianej ciąży. W sytuacjach nagłych, kiedy dostęp do prywatnego ginekologa lub lekarza rodzinnego jest utrudniony, Medicept oferuje konsultację lekarską z możliwością otrzymania e-recepty. Bez stania w kolejkach i kontaktu z innymi pacjentami. Cały proces przebiega bardzo szybko. Wystarczy postępować zgodnie z przygotowanym na stronie formularzem. Medicept to podmiot prywatny, dlatego też należy dokonać niezbędnej opłaty – cena widoczna na stronie.

Artilla, tabletki antykoncepcyjne – skuteczność

Stosowane regularnie przez wiele kobiet tabletki antykoncepcyjne Artilla są skuteczne, cieszą się pozytywnymi opiniami, a ich cena jest przystępna. W ich składzie znajdują się dwie główne substancje czynne, którymi są: gestoden oraz etynylestradiol. Tabletki należy przyjmować regularnie o stałych, wyznaczonych porach, zgodnie z oznaczeniem dnia tygodnia na blistrze. Dzięki nim reguluje się cykl miesiączkowania, gdzie krwawienie jest mniej obfite, a dolegliwości bólowe mniej uciążliwe.

Artilla, tabletki antykoncepcyjne trzeba zażywać zgodnie z wytycznymi. W przypadku pominięcia dawki, należy postępować zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Podczas stosowania tabletki Artilla:

  • hamują owulację,
  • wpływają na skład śluzu szyjkowego.

Tabletki Artilla powinny być przepisane przez lekarza, który zweryfikował stan zdrowia pacjentki i wykluczył wszelkie przeciwwskazania do stosowania tej antykoncepcji.

Tabletki antykoncepcyjne Artilla – możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, tak i Artilla, tabletki antykoncepcyjne, mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne, Do najczęstszych objawów należą:

  • bóle głowy, a także częste zmiany nastroju, a w tym stany depresyjne,
  • przyrost masy ciała,
  • dokuczliwy ból brzucha, a także nudności,
  • ból piersi i towarzyszące uczucie napięcia.

Rzadziej występujące, jednak bardziej dokuczliwe skutki uboczne po tabletkach antykoncepcyjnych Artilla, to między innymi wymioty, zapalenie pochwy, zmniejszenie popędu seksualnego, nerwowość, uczucie lęku, obrzęki i inne (pełna lista objawów znajduje się w ulotce). Każdy kobiecy organizm inaczej może reagować na Artillę, tabletki antykoncepcyjne. Jeżeli objawy utrzymują się przez długi czas lub się nasilają, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem. Być może niezbędna okaże się zmiana metody antykoncepcyjnej.

Medicept – inne usługi

W Medicept, po konsultacji lekarskiej, może zostać wystawiona recepta online nie tylko na tabletki Artilla, ale i na leki doraźne oraz przyjmowane regularnie.

Medicept jako podmiot prywatny świadczy także inne usługi. Na przestrzeni lat bardzo popularna stała się teleporada lekarska, podczas której można bezpośrednio porozmawiać z lekarzem o swoim stanie zdrowie. Na podstawie otrzymanych informacji specjalista nie tylko może wystawić receptę, ale i e-zwolnienie respektowane zarówno przez pracodawcę, jak i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To pacjent, wypełniając formularz decyduje, w jaki dzień i o jakiej godzinie skontaktuje się z nim lekarz.