Tabletki antykoncepcyjne Yasmin – recepta

Tabletki antykoncepcyjne Yasmin to współczesne rozwiązanie. Dostępne są jedynie na receptę, którą można otrzymać w Medicept, po odbyciu konsultacji lekarskiej. Cały proces jest szybki i zamyka się w jednym dniu. Należy postępować zgodnie z przygotowaną na stronie instrukcją. Medicept to podmiot prywatny, dlatego też, aby skorzystać z usługi, należy dokonać opłaty.

Antykoncepcja Yasmin – skład i działanie

Antykoncepcja doustna Yasmin szybko zaczyna działać i zabezpiecza przed nieplanowanym zajściem w ciążę. W jej skład wchodzi etynyloestradiol oraz drospirenon, które skutecznie hamują owulację, zmieniają skład śluzu szyjkowego, a co za tym idzie możliwość zapłodnienia. Każdy organizm kobiety inaczej może zareagować na przyjmowane tabletki hormonalne. Zdarza się, że pozytywnie oddziałują na ciało, na przykład: zmniejszają dolegliwości związane z miesiączkowaniem i napięciem przedmiesiączkowym.

Jak skutecznie stosować tabletki antykoncepcyjne Yasmin?

Jak każdy lek, również i antykoncepcję Yasmin należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza oraz instrukcją znajdującą się w ulotce. Tylko w ten sposób ich skuteczność będzie wysoka. Przyjmowanie tabletek Yasmin powinno odbywać się przez 21 dni o stałej porze dnia. Po tym czasie należy zrobić 7 dniową przerwę, gdzie powinno wystąpić naturalne krwawienie. Jeżeli go nie było, warto zrobić test ciążowy lub skonsultować się z lekarzem.

Dokładne dawkowanie tabletek Yasmin przedstawione jest w ulotce. Tam także można znaleźć wskazówki co zrobić, kiedy pominie się którąś z dawek.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również antykoncepcja Yasmin może powodować niechciane skutki uboczne. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • nudności i bóle brzucha,
  • bóle głowy,
  • zwiększenie masy ciała,
  • zaburzenia i zmiany nastroju.

Każda kobieta inaczej może zareagować na antykoncepcję Yasmin. Jeżeli objawy niepożądane będą się utrzymywały przez długi czas lub nasilały, koniecznie należy skonsultować ten przypadek z lekarzem. Pełna lista możliwych skutków ubocznych znajduje się w ulotce. Należy się z nią dokładnie zapoznać – zwłaszcza, gdy tabletki przyjmowane są po raz pierwszy.

Medicept – dodatkowe usługi

Wystawiana w ramach konsultacji lekarskich recepta online na antykoncepcję Yasmin, inne leki hormonalne, leki doraźne i przyjmowane na stałe, to popularna usługa w Medicept. Oprócz niej, na uwagę zasługuje również:

  • teleporada lekarska – podczas konsultacji lekarz może wystawić pacjentowi e-zwolnienie. W Medicept oferujemy wiele dogodnych terminów, które wybiera sam pacjent. To on decyduje, kiedy i o jakiej godzinie zadzwoni lekarz. Dzięki formularzowi, podczas zapisywania się, można pozostawić informacje dla specjalisty, dzięki którym będzie mógł trafniej zdiagnozować konkretny przypadek.