Tabletki antykoncepcyjne Aidee – recepta

Aidee – tabletki hormonalne stosowane przez kobiety w celu zapobiegnięcia ciąży. Dostępne w aptekach wyłącznie na receptę. Ze względu na skład oraz działanie, po raz pierwszy powinny zostać przepisane przez ginekologa lub lekarza, po przeprowadzonym wywiadzie lekarskim. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. W nagłych sytuacjach, kiedy zabraknie tabletek antykoncepcyjnych Aidee, warto skorzystać z usług Medicept i odbyć konsultacje lekarskie w celu uzyskania recepty.

Aidee tabletki – działanie

Tabletki Aidee są w pełni skuteczne przy wzorcowym stosowaniu, zgodnym z zaleceniami, znajdującymi się na ulotce. W ich składzie znajdują się dwie substancje czynne. Są nimi dienogest i etynyloestradiol. Wśród substancji pomocniczych znajdują się także między innymi: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana żelowana, czy też powidon K30. Pełen skład Aidee przedstawiony jest w ulotce.

Dlaczego skuteczność Aidee jest tak wysoka przy wzorcowym przyjmowaniu? Ponieważ substancje czynne znacznie wpływają na organizm:

  • hamują proces owulacji,
  • zmieniają właściwości śluzu szyjkowego w taki sposób, aby utrudnić przedostanie się plemnikom do jajeczka.

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Aidee

Aby antykoncepcja hormonalna była skuteczna, należy zadbać o regularność przyjmowania. Aidee, tabletki antykoncepcyjne, najlepiej połykać o stałych porach. W jednym blistrze znajduje się 21 tabletek, a każda z nich jest opisana (należy zatem kierować się oznaczeniem w formie strzałek). Po skończeniu blistra następuje 7-dniowa przerwa, podczas której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. 8 dnia należy rozpocząć nowy blister.

Pominięcie tabletki Aidee osłabia skuteczność antykoncepcji. W takim przypadku należy postępować zgodnie ze szczegółową instrukcją, dołączoną do opakowania, lub skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne po przyjęciu tabletek Aidee

W przypadku każdej antykoncepcji hormonalnej mogą – ale nie muszą – wystąpić skutki uboczne. Również tabletki Aidee obarczone są tym ryzykiem. Do najczęstszych działań niepożądanych należą:

  • bóle głowy oraz piersi,
  • tkliwość piersi.

Znacznie rzadziej tabletki antykoncepcyjne Aidee są przyczyną:

  • zmian nastroju,
  • bólów brzucha i problemów związanych z żołądkiem (nudności, wymioty, biegunka),
  • pogorszenia się stanu cery,
  • stanów zapalnych na narządach płciowych,
  • zwiększenia masy ciała,
  • nieregularnego i bolesnego krwawienia.

Jeżeli po przyjęciu tabletek Aidee niepożądane skutki będą utrzymywały się przez długi czas lub nasilały, to koniecznie należy skonsultować się z lekarzem, który może zaproponować zmianę tabletek.

Inne usługi Medicept

Antykoncepcyjne tabletki Aidee mają wiele opinii i dostępne są w korzystnej cenie. Nie są to jednak jedyne globulki antykoncepcyjne, dlatego też to lekarz powinien stwierdzić, co jest najlepsze dla konkretnej pacjentki.

W Medicept recepta online wystawiana jest wyłącznie po konsultacji lekarskiej. Pacjent może także skorzystać z innych usług. Więcej informacji na: