Tabletki antykoncepcyjne Femoden – recepta

Ochrona przed niechcianą ciążą to podstawa dla wielu kobiet, aby czerpać przyjemność ze współżycia z partnerem. Tabletki Femoden pozwalają skutecznie zabezpieczyć się przed zapłodnieniem. W Medicept, po odbyciu konsultacji lekarskiej, otrzymuje się na nie receptę, którą następnie można zrealizować w każdej aptece. Podczas teleporady z pacjentem, lekarz Medicept może także wystawić e-zwolnienie (jeżeli stwierdzi, że pacjent nie może wykonywać obowiązków służbowych) oraz receptę online na leki doraźne, przyjmowane na stałe lub antybiotyki.

Femoden – skuteczność i skład tabletek

Tabletki antykoncepcyjne Femoden działają hormonalnie. Zostały opracowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalną skuteczność przy jednoczesnym minimalizowaniu skutków ubocznych. W ich składzie znajduje się etynyloestradiol oraz gestoden, które skutecznie hamują owulację i nie pozwalają doprowadzić do zapłodnienia. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i może inaczej reagować na przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Femoden. Dlatego nie należy samodzielnie dobierać tabletek – powinien to zrobić lekarz prowadzący lub ginekolog.

Femoden – jak przyjmować tabletki oraz skutki uboczne

Tabletki Femoden to 21 aktywnych pigułek, które przyjmowane codziennie przez 21 dni o tej samej porze skutecznie chronią kobietę przed niechcianą ciążą. Podobnie jak inne leki hormonalne, tak i Femoden może oddziaływać na inne obszary ciała. Niektóre kobiety mogą zauważyć, że dzięki antykoncepcji niwelowane są dolegliwości przedmiesiączkowe, takie jak ból w podbrzuszu podczas krwawienia. Czasami tabletki wpływają także na cerę i polepszają jej kondycję.

Możliwe skutki uboczne

Do najczęściej spotykanych skutków ubocznych podczas przyjmowania tabletek Femoden można zaliczyć między innymi bóle brzucha, nudności, bóle głowy, wahania nastroju, a także zwiększenie masy ciała. Pełna lista niepożądanych działań przedstawiona została w ulotce dołączanej do każdego opakowania. Jeżeli skutki uboczne utrzymują się przez długi czas lub nasilają, to w trosce o swoje zdrowie należy skonsultować się z lekarzem. Każdy organizm kobiety jest inny i może niezbędna będzie zmiana tabletek.

Tabletki Femoden – jakie są opinie użytkowniczek?

Dzięki wieloletnim doświadczeniom i badaniom zgromadzono wiele pozytywnych opinii na temat preparatów hormonalnych, takich jak tabletki Femoden. Wysoką skuteczność można utrzymać, stosując się do zaleceń lekarza oraz instrukcji w ulotce. Każde pominięcie dawki negatywnie oddziałuje na skuteczność tabletek.

Femoden – tabletki antykoncepcyjne dostępne na receptę, którą można otrzymać w Medicept po odbytej konsultacji lekarskiej. Możliwość uzyskania e-recepty to jedna z wielu usług w Medicept. Równie dużą popularnością cieszy się:

  • teleporada lekarska – dzięki niej można skonsultować się z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu. To pacjent, wypełniając dostępny na stronie kilkuetapowy formularz, wybiera preferowaną godzinę oraz datę. Zapewniamy dużą dostępność wolnych terminów.