Tabletki antykoncepcyjne Harmonet – recepta

Tabletki antykoncepcyjne Harmonet stosowane są przez kobiety, które nie chcą zajść w ciążę. Mają wysoką skuteczność przy zachowaniu wzorcowego dawkowania, które jest proste i intuicyjne. W Medicept można otrzymać receptę na tabletki Harmonet po odbytej konsultacji lekarskiej – bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Recepta wysyłana jest drogą elektroniczną i można ją zrealizować w dowolnej aptece w Polsce. Cały proces wypełniania formularza nie trwa długo i z wszystkimi formalnościami można zamknąć się najczęściej w jeden dzień.

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Harmonet

Harmonet, tabletki antykoncepcyjne, cieszą się pozytywnymi opiniami wśród wielu kobiet – z komentarzami można zapoznać się na licznych platformach internetowych. W skład preparatu Harmonet wchodzi etynyloestradiol oraz gestoden, które skutecznie hamują owulację i zmieniają skład śluzu szyjkowego. Z kompletnym spisem substancji pomocniczych można zapoznać się, zaglądając do ulotki dołączanej do każdego opakowania. W przypadku niektórych kobiet Harmonet, tabletki mogą przy okazji zmniejszać napięcie przedmiesiączkowe oraz bóle podbrzusza podczas krwawienia.

Stosowanie tabletek Harmonet

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Harmonet powinno zawsze odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza, a także ulotką przygotowaną przez producenta. W opakowaniu Harmonet znajduje się 21 aktywnych tabletek, które należy przyjmować dzień po dniu o tej samej porze. Po skończeniu opakowania należy zrobić 7-dniową przerwę, podczas której pojawi się krwawienie z tzw. odstawienia.

Przed rozpoczęciem przyjmowania antykoncepcji doustnej warto poinformować lekarza o wszelkich innych lekach branych na co dzień oraz chorobach przewlekłych. Dzięki temu będzie można dobrać odpowiedni preparat w taki sposób, aby jego skuteczność nie była obniżona.

Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych Harmonet

W przypadku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Harmonet mogą – ale nie muszą – pojawić się skutki uboczne o różnym nasileniu. Do najczęściej występujących należą:

  • depresja i wahania nastroju,
  • ból brzucha i nudności,
  • tkliwość i powiększenie piersi,
  • bóle i zawroty głowy.

Jeżeli podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Harmonet skutki uboczne będą się długo utrzymywać, nasilać lub przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, w trosce o zdrowie należy skonsultować się z lekarzem. Istnieje możliwość zmiany tabletek, na które organizm będzie dobrze reagował. Pełna lista objawów niepożądanych znajduje się w ulotce.

Komfort, bezpieczeństwo i profesjonalizm – Medicept

Podczas konsultacji lekarskiej w Medicept można otrzymać receptę na tabletki Harmonet, ale i inne leki antykoncepcyjne, przyjmowane na stałe, czy też doraźne. Pacjenci, w trosce o swoje zdrowie, mogą także skorzystać z innych usług, takich jak:

  • teleporada lekarska – podczas niej można otrzymać e-zwolnienie, jeżeli lekarz uzna, że kondycja zdrowotna pacjenta nie pozwala mu wykonywać obowiązków służbowych.

Więcej informacji na: recepta online