Tabletki antykoncepcyjne Leverette – recepta

Hormonalne tabletki antykoncepcyjne Leverette są dostępne na receptę, którą można uzyskać w Medicept po wcześniejszym odbyciu konsultacji lekarskiej. Proces jest szybki, efektywny i nie wymaga wychodzenia z domu. Usługa jest całkowicie legalna, a receptę na tabletki Leverette można zrealizować w każdej aptece. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby uzyskać więcej informacji, w tym formularz z instrukcjami krok po kroku.

Działanie tabletek antykoncepcyjnych Leverette

Leverette to tabletki antykoncepcyjne zawierające niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich: lewonorgestrelu i etynyloestradiolu. 21 tabletek zawartych w blistrze zawiera te hormony, pozostałe 7 tabletek nie ma w swoim składzie substancji czynnej i nazywane jest tabletkami placebo. Doustna antykoncepcja polega na przyjmowaniu jednej tabletki Leverette codziennie o stałej porze, począwszy od pierwszego dnia cyklu. Krwawienie z odstawienia rozpoczyna się zwykle 2–3 dnia od rozpoczęcia przyjmowania tabletek placebo i może nie skończyć się przed rozpoczęciem następnego opakowania. Każde kolejne opakowanie należy zaczynać po 7 dniach przyjmowania tabletek zawierających placebo. Stosowanie tabletek Leverette zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce zapewnia wysoką skuteczność.

Działania niepożądane tabletek Leverette

Decyzję o przepisaniu tabletek Leverette należy podjąć na podstawie indywidualnej oceny czynników ryzyka u kobiety, wykluczając szczególnie ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Podobnie jak w przypadku innych leków, również przyjmowanie leku Leverette może wiązać się z wystąpieniem działań niepożądanych, które niekoniecznie wystąpią u każdej pacjentki. W razie pojawienia się jakichkolwiek niekorzystnych reakcji, zwłaszcza jeśli są one poważne i trwałe, lub jeśli pacjentka dostrzega jakiekolwiek niepokojące zmiany w swoim stanie zdrowia, które mogą być powiązane z przyjmowaniem Leverette, zaleca się niezwłoczną konsultację z lekarzem. Istnieje zwiększone ryzyko powstania zakrzepów krwi w żyłach (żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej) oraz w tętnicach (tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych) u kobiet stosujących złożone hormonalne środki antykoncepcyjne. Do najczęściej występujących objawów niepożądanych należą:

  • nudności,
  • ból brzucha,
  • zwiększenie masy ciała,
  • ból głowy,
  • obniżenie lub zmiany nastroju,
  • ból lub tkliwość piersi.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące różnych czynników ryzyka związanych z użytkowaniem złożonych hormonalnych metod antykoncepcji, należy zwrócić się o poradę medyczną. Szczegółowe informacje znajdują się także na ulotce Leverette.

Usługi Medicept

W Medicept pacjentki mogą otrzymać receptę na tabletki antykoncepcyjne Leverette oraz inne środki hormonalne po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach nagłych, np. przy pominięciu dawki. Medicept oferuje różnorodne usługi medyczne, dbając o dostępność konsultacji, jakość usług i wykwalifikowaną kadrę. Wśród oferowanych usług znajduje się:

  • teleporada lekarska, umożliwiająca szybką konsultację zdrowotną. Pacjenci sami wybierają datę i godzinę rozmowy z lekarzem, co ułatwia umówienie się nawet na ten sam dzień;
  • e-zwolnienie, wystawiane podczas teleporady, z elektronicznym przesyłaniem dokumentacji.

Szczegóły oferty, w tym możliwość uzyskania recepty online, dostępne są na naszej stronie internetowej.