Tabletki antykoncepcyjne Rigevidon – recepta

Tabletki antykoncepcyjne Rigevidon, podobnie jak inne leki hormonalne, dostępne są na receptę, którą może wystawić lekarz lub ginekolog. W sytuacjach pilnych i nagłych, gdy przy regularnym stosowaniu zabraknie tabletek i wystąpi ryzyko pominięcia dawki, można skorzystać z usługi Medicept. Receptę na tabletki Rigevidon można otrzymać po konsultacji lekarskiej. Recepta wystawiana jest elektronicznie i można ją zrealizować w dowolnej aptece. Jest to sprawdzone rozwiązanie, kiedy stacjonarny dostęp do lekarza lub ginekologa jest z pewnych względów utrudniony.

Działanie tabletek antykoncepcyjnych Rigevidon

Rigevidon – tabletki antykoncepcyjne o wysokiej skuteczności przy wzorcowym stosowaniu, opisanym przez producenta w ulotce. W składzie tabletek Rigevidon znajdują się dwie substancje czynne. Są nimi: ethinylestradiolum oraz levonogestrelum. Wpływają one na kobiecy organizm, a następnie:

  • hamują proces owulacji,
  • wpływają na śluz szyjkowy. Zagęszczają go i tym samym tworzą naturalną barierę dla plemników,
  • zmieniają właściwości błony śluzowej w macicy. W efekcie, gdy ostatecznie dojdzie do zapłodnienia, zarodek nie jest w stanie się zagnieździć.

Opinie o tabletka Rigevidon dostępne są na wielu portalach. Zapoznając się z nimi można przeczytać rekomendacje innych użytkowniczek. Aby tabletki antykoncepcyjne Rigevidon były skuteczne, należy przyjmować je zgodnie z zaleceniami z ulotki. Codziennie, najlepiej o tej samej porze. W jednym blistrze znajduje się 21 tabletek. Po przyjęciu wszystkich następuje 7 dniowa przerwa, podczas której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. W przypadku pominięcia którejkolwiek z tabletek Rigevidon, należy postępować zgodnie z instrukcją z ulotki.

Działania niepożądane tabletek Rigevidon

Rigevidon – tabletki antykoncepcyjne hormonalne, doustne. W przypadku niektórych kobiet mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. Do najczęstszych objawów należą:

  • problemy żołądkowe, a w tym ogólny ból brzucha, nudności,
  • zaburzenia związane z widzeniem,
  • częste wahania nastroju i jego pogorszenie,
  • drażliwość i ogólna nerwowość,
  • bóle głowy, tkliwość piersi,
  • przybranie na wadze,
  • pogarszający się stan cery – trądzik,
  • nieregularne, śródcykliczne krwawienie.

Pełna lista rzadziej występujących skutków ubocznych po tabletkach antykoncepcyjnych Rigevidon znajduje się w ulotce. Każdy kobiecy organizm jest inny i pewne objawy można odczuwać z różnym nasileniem. Jeżeli objawy będą się nasilać i długo trwać, w trosce o swoje zdrowie należy skonsultować się z lekarzem.

Cena bez refundacji tabletek Rigevidon widoczna jest w ofertach internetowych aptek.

Usługi Medicept

Medicept to podmiot prywatny, świadczący wiele usług. Daje możliwość uzyskania recepty na Rigevidon, tabletki antykoncepcyjne, a także inne leki, po odbyciu konsultacji lekarskiej.

Wśród wielu usług znajduje się:

Ze szczegółami oferty zachęcamy do zapoznania się na stronie.