Tabletki antykoncepcyjne Kontracept – recepta

Tabletki antykoncepcyjne Kontracept wydawane są na receptę i powinny być stosowane pod kontrolą lekarza. Dostępne są w opakowaniach po 21 lub 63 sztuk, a ich substancjami czynnymi są: gestoden oraz etynyloestradiol. W Medicept recepta na Kontracept wystawiana jest po odbytej konsultacji z możliwością e-recepty. Aby ją otrzymać pacjent musi wypełnić dostępny na stronie formularz, dokonać opłaty, a następnie poczekać na weryfikację lekarza. Otrzymana recepta online może być zrealizowana w każdej aptece.

Jak działa Kontracept?

Antykoncepcyjne tabletki Kontracept działają hormonalnie, dlatego tak ważne jest, aby stosować je regularnie i o określonych porach. Kontracept działa przez zahamowanie owulacji oraz zmianę śluzu szyjkowego, dzięki czemu zapłodnienie jest bardzo mało prawdopodobne.

Kontracept – skuteczność i skutki uboczne

Przy prawidłowym stosowaniu, zgodnym z zaleceniami lekarza i na ulotce, Kontracept tabletki antykoncepcyjne mają wysoką skuteczność (nie chronią jednak przed chorobami wenerycznymi).

Jak inne tabletki antykoncepcyjne, tak i Kontracept może wywoływać niepożądane skutki uboczne u niektórych kobiet. Do niepożądanych działań należą:

  • bóle głowy, w tym migrenowe,
  • złe samopoczucie, któremu towarzyszy poddenerwowanie,
  • nudności, a także wymioty,
  • bóle oczu (zwłaszcza w przypadku kobiet, które noszą szkła kontaktowe),
  • nieregularne krwawienie.

Stosując tabletki Kontracept warto zwrócić uwagę na skutki uboczne. Jeżeli będą się nasilać i w dużym stopniu wpływać na organizm, należy skontaktować się z lekarzem w celu odbycia konsultacji. Być może niezbędna okaże się zmiana leku.

Tabletki antykoncepcyjne Kontracept – recepta od Medicept

Tabletki antykoncepcyjne Kontracept wpływają na kobiecy organizm, dlatego też powinny być stosowane pod nadzorem lekarza. Dzięki recepcie w Medicept, nabytej w drodze konsultacji, w sytuacjach awaryjnych (niedostępność lekarza, zgubienie leku, brak leku na wyjeździe itd.) można kupić nowe opakowanie i kontynuować przyjmowanie.

W ramach usług Medicept dostępna jest również teleporada lekarska, za pośrednictwem której można otrzymać e-zwolnienie do pracy. Szczegółowe informacje na temat usług znajdują się na stronie.

Dowiedz się więcej: Kontracept ulotka

Stosując pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne Kontracept warto zapoznać się z ulotką dołączoną do każdego opakowaniu. Znajdują się tam szczegółowe informacje na temat składu, dawkowania, a także sposobu przyjmowania. Ulotka Kontracept zawiera także wytyczne, jak postępować w przypadku pominięcia dawki. W przypadku większych wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Zalety korzystania z oferty Medicept

Skład i skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Kontracept doceniana jest przez wiele pacjentek, co potwierdzają liczne opinie w sieci. Cena Kontracept nie odbiega znacznie od innych tabletek antykoncepcyjnych. Można ją szybko porównać.

W Medicept weryfikacja formularza odbywa się szybko, dzięki czemu receptę na tabletki Kontracept można otrzymać nawet tego samego dnia. Więcej szczegółowych informacji na stronie.

Konsultacja lekarska
przez aplikację mobilną