Tabletki antykoncepcyjne Axia Conti – recepta

Tabletki antykoncepcyjne Axia Conti stanowią skuteczną ochronę przed niechcianą ciążą. Aby otrzymać na nie receptę należy skonsultować się z lekarzem – taką możliwość daje Medicept. Bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić przygotowany na stronie formularz, dokonać opłaty i przejść weryfikację lekarską. Cały proces zamyka się najczęściej w jednym dniu.

Axia Conti opinie – skład

Axia Conti tabletki antykoncepcyjne zostały opracowane z myślą o potrzebach kobiet. W ich składzie znajdują się dwie substancje aktywne. Są nimi etynyloestradiol i drospirenon. Na przestrzeni lat powstało wiele opinii dotyczących tabletek Axia Conti, które potwierdzają ich skuteczność.

Działanie tabletek Axia Conti

Tabletki Axia Conti wpływają na kobiecy organizm – skutecznie hamują owulację, a przy tym zmieniają skład i konsystencję śluzu szyjkowego pochwy. Oprócz tego, w przypadku niektórych kobiet, mogą pozytywnie wpływać na organizm w innych obszarach. Przyjmując hormony doustnie można zmniejszyć napięcie przedmiesiączkowe oraz zniwelować bóle podbrzusza, które są obecne przy krwawieniu.

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Axia Conti

Axia Conti – tabletki antykoncepcyjne dostępne są w opakowaniach po 28 sztuk. W jednym blistrze znajdują się 24 aktywne tabletki (mają kolor różowy) oraz 4 białe (placebo). Kolejność przyjmowania jest prosta. Trzeba codziennie, o tej samej porze przyjmować przez 24 dni różowe tabletki, a następnie białe. Po skończeniu blistra należy od razu rozpocząć kolejny. W momencie przyjmowania białych tabletek powinno naturalnie wystąpić krwawienia. Jeżeli nie wystąpi, warto wykonać test ciążowy lub skonsultować się z lekarzem.

Informacji o tym, jak stosować Axia Conti, należy szukać w ulotce.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również i Axia Conti może wywoływać niechciane skutki uboczne. Mimo tego, że skład jest odpowiednio dobrany, to u niektórych kobiet mogą wystąpić:

  • bóle głowy,
  • przybranie na wadze,
  • drożdżakowe zakażenie pochwy,
  • zmiany nastroju,
  • bóle piersi,
  • nieregularne miesiączki.

Axia Conti tabletki – atrakcyjna cena

Ile kosztuje Axia Conti? Informacji należy szukać w ofertach aptek, które można samodzielnie zweryfikować w sieci.

Dodatkowe usługi Medicept

W Medicept, po odbytej konsultacji lekarskiej, można otrzymać receptę nie tylko na tabletki antykoncepcyjne Axia Conti, ale i leki przyjmowane regularnie, leki doraźne oraz antybiotyki. Medicept oferuje wiele usług, dzięki którym można zadbać o swoje zdrowie. Wśród nich znajduje się:

  • teleporada lekarska – w Medicept zapewniamy wiele dogodnych terminów, a w tym wieczorne. Pacjent sam, wypełniając kilkuetapowy formularz, wskazuje dogodną godzinę oraz termin, w którym ma do niego zadzwonić lekarz,
  • e-zwolnienie – można je otrzymać, umawiając się na teleporadę lekarską. Przebieg dokumentów odbywa się drogą elektroniczną, dzięki czemu nie trzeba niczym się przejmować.

Recepta online – jedna z wielu usług Medicept. Dowiedz się o niej więcej, zaglądając na naszą stronę.