Tabletki antykoncepcyjne Elin – recepta

Tabletki Elin to jeden z popularniejszych produktów antykoncepcyjnych, po który sięgają kobiety, aby zapobiec ciąży. W aptekach dostępny w opakowaniach po 21, 63 i więcej tabletek, które należy przyjmować regularnie i o stałej porze przez 21 dni. Po tym czasie stosuje się 7 dniową przerwę, a następnie wraca do regularnego przyjmowania. Tabletki antykoncepcyjne Elin wydawane są jedynie na receptę. Może ją wystawić lekarz rodzinny, ginekolog, a także lekarz Medicept po odbytej konsultacji lekarskiej. Ostatnie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadkach nagłych.

Antykoncepcyjne tabletki Elin – skład i skuteczność

Elin, tabletki antykoncepcyjne, posiadają dwie substancje czynne. Są nimi norgestymat oraz etynyloestradiol. Wśród substancji pomocniczych znajduje się między innymi laktoza. Kobiety z jej nietolerancją powinny poinformować o tym lekarza.

Skład tabletek antykoncepcyjnych Elin został przygotowany w taki sposób, aby:

  • zahamować owulację,
  • zmienić właściwości śluzu szyjkowego w taki sposób, aby plemniki nie mogły się przez niego dostać do jajeczka,
  • zmienić właściwości błony śluzowej trzonu macicy.

Jak stosować Elin? Należy postępować zgodnie z instrukcją, znajdującą się na ulotce dołączonej do produktu. Podczas 7 dniowej przerwy od przyjmowania tabletek, zwykle po 2-4 dniach (od przyjęcia ostatniej tabletki) występuje krwawienie. W momencie, kiedy tabletka Elin zostanie pominięta, skuteczność antykoncepcji spada. Należy wtedy postępować zgodnie z ulotką bądź skonsultować się z lekarzem.

Elin, tabletki antykoncepcyjne – możliwe skutki uboczne

Jak inne leki, tak i Elin, tabletki antykoncepcyjne mogą w przypadku niektórych kobiet wywoływać niepożądane skutki uboczne. Do najczęstszych objawów zaliczają się:

  • dokuczliwe bóle głowy, zawroty, migreny,
  • problemy z układem pokarmowym objawiające się biegunką, wymiotami, czy też bólem brzucha,
  • bolesne miesiączki,
  • krwawienie niezwiązane z miesiączkowaniem,
  • częste zmiany nastroju,
  • zwiększenie masy ciała.

Pełna lista skutków ubocznych wymieniona została na ulotce tabletek Elin. Każda kobieta z innym nasileniem może zmagać się z niepożądanymi objawami. W przypadku, kiedy będą one długo trwać lub się nasilać, niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem. Po wywiadzie i zbadaniu pacjentki może on stwierdzić, że tabletki antykoncepcyjne Elin trzeba zamienić na inny produkt.

Tabletki Elin i inne usługi Medicept

Po konsultacji lekarskiej lekarz Medicept może wystawić receptę na tabletki Elin oraz inne globulki antykoncepcyjne. Z usługi mogą skorzystać także pacjenci, którzy potrzebują leków doraźnych lub tych przyjmowanych na stałe.

Konsultacja lekarska, w ramach której wystawiana jest recepta online, to szybki i sprawdzony sposób. Medicept to podmiot prywatny, dlatego też korzystając z jakiejkolwiek usługi należy dokonać niezbędnej opłaty. W Medicept funkcjonuje także teleporada lekarska. Pacjent sam wybiera dogodny termin i godzinę, w jakiej ma się połączyć z nim lekarz. Tym sposobem można także otrzymać e-zwolnienie.