Tabletki antykoncepcyjne Cerazette – recepta

Cerazette – tabletki hormonalne, których zadaniem jest zapobiec ciąży. Sprzedawane w aptece jedynie za okazaniem recepty. Ze względu na swój skład oraz właściwości, po raz pierwszy powinny zostać przepisane przez lekarza lub ginekologa, na podstawie dokumentacji medycznej pacjentki. W sytuacjach nagłych, po odbyciu konsultacji lekarskiej online w Medicept, można otrzymać receptę online na tabletki antykoncepcyjne Cerazette. Szybko, bez kolejek oraz stresu. Rozwiązanie to sprawdza się w momentach, kiedy nagle zabraknie leku (np. podczas wyjazdu lub nieobecności lekarza prowadzącego).

Cerazette tabletki – działanie

Tabletki Cerazette przy regularnym stosowaniu, zgodnie z zaleceniami lekarza oraz instrukcją dołączoną do opakowania, zabezpieczają przed nieplanowanym zajściem w ciążę. W ich składzie znajduje się jedna substancja czynna, którą jest progestagen (dezogestrel) oraz kilka substancji pomocniczych, takich jak laktoza jednowodna, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy i inne (pełen skład tabletek Cerazette podany jest w ulotce).

Dlaczego Cerazette tabletki są tak skuteczne? Przede wszystkim wpływają na kobiecy organizm, a konkretnie:

  • hamują owulację,
  • wpływają na konsystencję śluzu w szyjce macicy. Zagęszczają go, tym sposobem utrudniając plemnikom dotarcie do jajeczka.

Przyjmowanie tabletek Cerazette

Jak stosować Cerazette – tabletki antykoncepcyjne? Tabletki należy przyjmować codziennie, najlepiej o tej samej porze. Jeżeli sięga się po lek pierwszy raz, pierwszą tabletkę należy przyjąć wraz z rozpoczęciem się miesiączki. W jednym blistrze jest 28 tabletek. Należy je połykać w kolejności oznaczonej na blistrze za pomocą strzałek. Po skończeniu opakowania należy rozpocząć kolejne – bez żadnych przerw w przyjmowaniu.

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej Cerazette wpływa na skuteczność antykoncepcji. W każdej takiej sytuacji należy stosować się do instrukcji, opisanej w ulotce.

Skutki uboczne tabletek Cerazette

Z opiniami na temat tabletek Cerazette można zapoznać się w sieci, na portalach poświęconych produktom medycznych. Przystępna cena oraz rekomendacje lekarzy również przekładają się na popularność tej metody antykoncepcji.

Podobnie jak inne leki, taki i Cerazette, tabletki antykoncepcyjne, mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. Wśród najczęściej wymienianych objawów niepożądanych znajdują się:

  • niekontrolowane przybranie na wadze,
  • zmienny nastrój, a w tym nastrój depresyjny,
  • zmniejszony poziom libido,
  • bóle głowy, piersi, a także nudności,
  • problemy skórne (trądzik),
  • nieregularne krwawienie lub brak krwawienia.

Tabletki Cerazette należy przyjmować pod nadzorem lekarza.

W Medicept można skorzystać z wielu z usług. Dostępna jest chociażby: