Chcąc zakupić tabletki antykoncepcyjne należy uzyskać uprzednio receptę od lekarza. Możesz ją uzyskać wypełniając przygotowany na platformie Medicept formularz, oraz dokonując obowiązkowej opłaty. Obsługujący takie zgłoszenia lekarz zapozna się z formularzem i w przypadku, kiedy nie będzie widział on żadnych przeciwwskazań, wystawi on receptę, którą prześle na wskazany adres e-mail. Czas oczekiwania to zazwyczaj 15 minut.
Skuteczność Atywia Daily
Czy antykoncepcja Atywia Daily jest skuteczne? Jak najbardziej! Należy jednak przestrzegać zawartych w ulotce zaleceń, regularnie przyjmować tabletki, a w przypadku ewentualnych skutków ubocznych skontaktować się ze swoim lekarzem .
Wysoka skuteczność Atywia Daily wynika z działania tego leku. Przede wszystkim:
- hamuje on owulację,
- zmienia skład śluzu szyjkowego,
- zmienia właściwości śluzówki macicy, w efekcie czego zagnieżdżenie się zarodka będzie niemożliwe.
Jak stosować Atywię Daily
Otrzymawszy e-receptę na Atywię Daily należy w pierwszej kolejności zaznajomić się z treścią w ulotce, gdzie znajdują się wszelkie zalecenia. Decydując się na tego typu antykoncepcję trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że:
- w każdym blistrze Atywia Daily znajduje się 28 tabletek, z czego 21 jest białych (w ich składzie znajdują się dwie substancje czynne: etynylestradiol oraz dienogest ) a 7 zielonych (są to tabletki placebo),
- ułożone w blistrze tabletki mają określoną kolejność, której należy przestrzegać,
- po wykupieniu recepty online na Atywię Daily należy codziennie, o określonej porze, przyjmować jedną tabletkę (bez względu na spożywane posiłki),
- po zakończeniu jednego blistra – bez dodatkowej przerwy – należy zacząć kolejny blister,
- przyjmując tabletki należy kierować się wyszczególnionymi na blistrze strzałkami oraz numeracją , zaczynając od pola start.
Skutki uboczne
Po otrzymaniu recepty online na Atywia Daily, a następnie podczas stosowania tabletek, należy pilnie obserwować swój organizm. Jak każdy lek, tak i pigułki antykoncepcyjne Atywia Daily mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. Do tych najczęściej występujących należy zaliczyć:
- bóle głowy, jak i migreny,
- bóle, a także tkliwość piersi,
- zmiany nastroju,
- obniżenie apetytu.
W przypadku nieustających i nasilających się objawów należy skonsultować się z lekarzem. Każdy organizm jest inny, dlatego kontrolowanie takich stanów jest niezwykle istotne Zdarza się również, że lekarz może zaproponować inne sposoby antykoncepcji.
Poczytaj również na temat innych leków: