Skuteczność
Wysoka skuteczność Atywii sprawia, że dużo kobiet postanawia przyjmować ten doustny preparat antykoncepcyjny, dostępny pod postacią tabletek powlekanych . W ich składzie znajdują się syntetyczne hormony sterydowe, a mianowicie:
- etynyloestradiol,
- dienogest.
Stosowanie Atywi przynosi zadowalające wyniki. Preparat jest jednofazowy, co oznacza, że wszystkie znajdujące się w opakowaniu tabletki mają ten sam skład. Atywia jest skuteczna – przy prawidłowym stosowaniu wskaźnik niepowodzeń tego preparatu oscyluje wokół 1 % w skali roku .
Jak działa Atywia?
Otrzymawszy receptę online na Atywię oraz po wykupieniu tabletek można zacząć je przyjmować. Mają one duży wpływ na kobiecy organizm i oddziałują na różne procesy, między innymi:
- skutecznie hamują owulację,
- zmieniają skład śluzu szyjkowego,
- zmieniając właściwości śluzówki macicy tabletki Atywia sprawiają, że zarodek nie jest w stanie się zagnieździć.
Jak stosować tabletki antykoncepcyjne Atywia?
Otrzymując receptę online na Atywia należy postępować zgodnie z zaleceniami swojego lekarza , jak i zapoznać się z ulotką preparatu.
Atywia ma wysoką skuteczność, jeżeli kobieta zażywa preparat we właściwy sposób. Metoda przyjmowania tabletek jest ściśle określona:
- preparat należy przyjmować każdego dnia, o takiej samej porze,
- Atywia, zgodnie z ilością tabletek znajdujących się w opakowaniu, powinna być przyjmowana przez 21 dni,
- po skończeniu opakowania należy odczekać 7 dni,
- odstawienie Atywii powinno trwać nie dłużej niż siedem dni. Kolejne opakowanie należy zacząć nawet wtedy, kiedy trwa krwawienie.
Możliwe skutki uboczne
Preparaty antykoncepcyjne, podobnie jak inne leki, mogą – ale nie muszą – wywoływać niepożądane reakcje. Skutki uboczne przy Atywii również są możliwe , dlatego też w szczególności należy patrzeć na swój organizm, gdy pierwszy raz sięga się po ten preparat. Do najczęstszych, niepożądanych objawów należą:
- bóle głowy, brzucha oraz piersi, które mogą wydawać się napięte,
- przybranie na wadze,
- nudności,
- widoczne zmiany nastroju i często depresyjne samopoczucie,
- białawe upławy,
- zaburzony cykl miesiączkowy,
- krwawienia, które mogą występować poza cyklem,
- drożdżakowe zakażenie pochwy.
Poczytaj również na temat innych leków: