Pimafucin

Pimafucin

Po receptę na Pimafucin (krem) zgłaszają się osoby, chcące w szybki sposób uporać się z zakażeniem skóry lub błon śluzowych, które wywołane zostało przez drożdżaki. W Medicept, dzięki konsultacji lekarskiej z e-receptą , w sytuacji krytycznej można uzyskać receptę online na maść Pimafucin – bez konieczności osobistego przychodzenia do przychodni. Wystarczy wypełnić zamieszczony na stronie formularz i poczekać na jego weryfikację – po jego zaakceptowaniu przez lekarza otrzymuje się receptę na Pimafucin, którą można zrealizować w dowolnej aptece. Cała procedura trwa krótko – nadesłane późnym wieczorem formularze do konsultacji sprawdzane są następnego dnia.

Pimafucin – co znajduje się w składzie? 

Cena kremu Pimafucin adekwatna jest do skuteczności tego produktu . W jego składzie znajdują się substancje aktywne, a w tym natamycyna oraz antybiotyk polienowy – osoby, które uczulone są na którąkolwiek z tych substancji nie powinny starać się o receptę na Pimafucin. W przypadku wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, Pimafucin należy odstawić i skonsultować się z lekarzem.

To, jak stosować Pimafucin szczegółowo zostało opisane w ulotce , z którą należy się zapoznać w pierwszej kolejności. W przypadku ewentualnych wątpliwości warto także bezpośrednio skontaktować się ze swoim lekarzem.

Pimafucin – skutki uboczne 

Każdy lek, niezależnie od przeznaczenia i dostępnej formy, może wywoływać niepożądane reakcje. Skutki uboczne po Pimafucin mogą zatem pojawić się również u niektórych osób . Najczęściej zauważalnymi objawami po kremie są:

  • podrażnienie skóry – za ten objaw odpowiada często glikol propylowy, który jest jednym ze składników Pimafucin,
  • miejscowa nadwrażliwość, gdzie stosowało się maść,
  • miejscowe reakcje alergiczne.

Po zauważeniu skutków ubocznych po Pimafucin w celu skontrolowania stanu zdrowia należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem – w niektórych przypadkach, np. po potwierdzeniu uczulenia na jedną ze substancji, lekarz może zalecić zmianę maści.

Jak stosować Pimafucin?

Po otrzymaniu recepty na Pimafucin, a także wykupieniu leku , należy dokładnie zapoznać się z dołączoną do preparatu receptą. Jest tam dokładnie opisane jak stosować Pimafucin, a także na co zwracać w szczególności uwagę. Maść należy nanosić punktowo na obszar, na którym doszło do zakażenia.

Na co Pimafucin jest najczęściej przepisywany? Przede wszystkim wykorzystywany jest on podczas leczenia drożdżycy, która zdiagnozowana została na skórze lub też błonach śluzowych. Czy Pimafucin może być stosowany w trakcie ciąży lub karmienia piersią? Każdy taki przypadek należy indywidualnie skonsultować z lekarzem.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.