Niedobór witaminy D

Niedobór witaminy D jest powszechny u wielu osób, zamieszkujących nasz kraj. Może objawiać się wieloma symptomami, np. ogólnym zmęczeniem, bólami mięśni, kości, czy też pleców, wypadaniem włosów, a nawet złym samopoczuciem. W Medicept pomagamy osobom, które szybko i skutecznie chcą walczyć z niedoborami, jednocześnie będąc pod kontrolą lekarską. Leczenie niedoboru witaminy D nie było jeszcze tak proste, a także przystępne – bez stania w kolejce.

Medicept – walka z niedoborem witaminy D

Objawy niedoboru witaminy D są niepokojące, zwłaszcza w okresie jesiennym oraz zimowym, kiedy często towarzyszy nam zły nastrój, częste infekcje, czy też bóle odczuwalne w całym ciele. Brak witaminy D zmusza do działania, dlatego też można zwrócić się o wsparcie do Medicept.

Każdy, kto wykrył u siebie początkowe lub nasilające się objawy braku witaminy D, nie musi stać w długiej kolejce do lekarza rodzinnego. Wystarczy:

  • dokładnie wypełnić udostępniony na stronie formularz,
  • wykonać przelew i opłacić usługę,
  • wykonać zlecone badania,
  • odbyć konsultację z lekarzem. Należy to zrobić po otrzymaniu wyników, na podstawie których lekarz stwierdzi, jak leczyć niedobór witaminy D.

Najczęstsze objawy niedoboru witaminy D

Niski poziom witaminy D ma kilka przyczyn i najczęściej wiąże się z:

  • częstym przebywaniem w pomieszczeniach zamkniętych – niski poziom witaminy D to coś powszechnego u osób, które większą część swojego czasu spędzają w budynkach i nie wystawiają się na ekspozycję słońca,
  • porą roku – jesienią oraz zimą mieszkańcy Polski nie mogą cieszyć się długimi, słonecznymi dniami. Gruba garderoba także nie ułatwia w docieraniu promieni słonecznych do skóry,
  • ubogą w witaminę D dietą – najwięcej witaminy D znajduje się w rybach, tranie, podrobach, jajkach, mięsie, czy też w produktach nabiałowych.

Niedobór witaminy D – objawy nie powinny być bagatelizowane zwłaszcza przez osoby starsze, a także u których nasilają się inne dolegliwości, np. wywoływane przez powracające infekcje i słabą odporność organizmu.

Leczenie witaminy D i nie tylko

Zlecone badanie poziomu witaminy D pozwoli określić kondycję organizmu danej osoby i pomoże lekarzowi dobrać odpowiednie leczenie. Objawy braku witaminy D są u każdego inne i mogą występować w innym nasileniu. W żadnym z przypadków nie należy ich bagatelizować – zawsze warto reagować szybko.

Skutki niedoboru witaminy D są dobrze znane wielu osobom. Dzięki szybkiej obsłudze w Medicept, lekarzowi uda się im przeciwdziałać. W ramach usług dostępne są także:

  • konsultacja lekarska z możliwością recepty on-line – po konsultacji lekarskiej tego samego dnia otrzymuje się receptę na regularnie przyjmowane lekarstwa, leki doraźne oraz antykoncepcyjne. Otrzymaną receptę można zrealizować w każdej aptece,
  • teleporada lekarska – można ją odbyć bez stania w kolejkach oraz bez tłoczenia się przed gabinetem. Lekarz szybko oceni stan zdrowia, zapozna się z objawami, a następnie zaproponuje sposób leczenia. Za pośrednictwem teleporady i konsultacji lekarskiej można także otrzymać e-zwolnienie.

Aby uzyskać zwolnienie online zapisz się na konsultację telefoniczną z lekarzem poprzez formularz teleporady