Octeangin

Medicept jest uznawaną firmą, która oferuje specjalistyczne usługi medyczne związane z konsultacją i wystawieniem e-recepty na antyseptyczne pastylki do ssania Octeangin. Recepta online zostanie wystawiona po dokładnym wywiadzie i konsultacji z lekarzem. Procedura jest prosta – wystarczy wypełnić formularz i dokonać opłaty. Po przeprowadzeniu konsultacji oraz ocenie przez specjalistę, w przypadku braku przeciwwskazań, klient uzyska e-receptę na Octeangin. Recepta jest do wykupienia w aptece nawet tego samego dnia po konsultacji.

Konsultacja telefoniczna
Lekarz ogólny  |  Leczenie otyłości  |  Pediatra  |  Ginekolog  |  Dietetyk
Wybierz specjalizację:

Czym jest Octeangin i kiedy się go stosuje?

Octeangin – pastylki do ssania – jest antyseptykiem, który można nabyć wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej i nie jest objęty refundacją, co oznacza, że pacjenci muszą pokrywać jego koszt w całości. Dostępny jest w formie twardych pastylek do ssania. Ten lek jest zalecany w leczeniu dolegliwości związanych z układem oddechowym i chorobami gardła. Jego głównym składnikiem jest dichlorowodorek oktenidyny, obecny w dawce 2,6 mg na pastylkę, który ma zdolność do zwalczania bakterii, otoczkowych wirusów i grzybów, dzięki czemu przeciwdziała patogenom odpowiedzialnym za zapalenie błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Lek zawiera również izomalt, substancję wspomagającą, która ułatwia działanie głównego składnika aktywnego. Octeangin (pastylki) jest zalecany do stosowania w celu łagodzenia objawów zapalenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła, takich jak zaczerwienienie, obrzęk i ból.

Pełny skład

Każda pastylka Octeangin na receptę zawiera 2,6 mg oktenidyny w formie dichlorowodorku. Do innych komponentów należą: izomalt (E 953), kwas winowy i mieszanka aromatyczna zawierająca glikol propylenowy, ekstrakt kawowy oraz kwas 4-(2,2,3-trimetylocyklopentylo)butanowy. Zawiera także olejek z anyżu gwiaździstego, olejek miętowy oraz sukralozę (E 955).

Zasady stosowania

Jak stosować pastylki Octeangin? Ulotka zawiera wszelkie niezbędne informacje na temat stosowanie leku. Rekomenduje się przyjmowanie zgodnie z instrukcjami w niej zawartymi lub zgodnie z zaleceniami lekarza, lub farmaceuty. W przypadku jakichkolwiek pytań warto skonsultować się ze specjalistą.

 • Osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 12 roku życia: jedna pastylka co 2-3 godziny.
 • Pastylkę należy powoli rozpuszczać w ustach.
 • Nie należy przekraczać maksymalnej dziennej dawki, która wynosi 6 pastylek.

Stosowanie pastylek do ssania Octeangin a ciąża i karmienie piersią

Nie ma wystarczających danych dotyczących użycia Octeangin na receptę przez kobiety ciężarne, a dostępne informacje są ograniczone. Badania przeprowadzone na zwierzętach nie wskazały na bezpośrednie ani pośrednie negatywne skutki dla zdolności reprodukcyjnej. Jednakże, ze względu na brak kompletnych danych, nie można całkowicie wyeliminować ryzyka dla rozwijającego się płodu. Z tego powodu, stosowanie tego środka nie jest rekomendowane w czasie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym, które nie używają skutecznych metod antykoncepcji. Brakuje również konkretnych informacji na temat możliwości przenikania dichlorowodorku oktenidyny do mleka matki, co oznacza, że nie można wykluczyć ryzyka dla dziecka karmionego piersią. Pastylki Octeangin nie powinny być używane w okresie laktacji. Nie przeprowadzono badań mających na celu ocenę wpływu substancji na płodność.

Skutki uboczne

Jak w przypadku każdego leku, tak i ten środek może wywołać pewne działania niepożądane, jednak nie muszą one dotyczyć każdej osoby stosującej Octeangin. Ulotka zawiera wszelkie niezbędne informacje na temat skutków ubocznych. Częstotliwość występowania niektórych skutków ubocznych nie jest znana – nie da się ich określić na podstawie dostępnych informacji:

 • podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej i żołądka,
 • zmiany w percepcji smaków,
 • suchość w ustach,
 • problemy z trawieniem,
 • uczucie mdłości,
 • ból brzucha,
 • reakcje alergiczne.

Ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji można zminimalizować, stosując się do zaleceń dotyczących przyjmowania najmniejszej efektywnej dawki leku na jak najkrótszy, niezbędny okres, aby złagodzić symptomy. W przypadku zaobserwowania objawów nadwrażliwości należy zaprzestać stosowania leku i niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej.

Przekroczenie zalecanej dawki Octeangin

W przypadku przyjęcia większej dawki leku Octeangin na receptę online istnieje ryzyko zwiększenia się niepożądanych efektów leku. W tej sytuacji ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania odpowiedniego leczenia objawowego. Nie należy stosować dawki dwukrotnej, aby nadrobić zapomnianą pastylkę. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące użycia tego produktu, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kiedy zachować ostrożność podczas używania Octeangin?

Przy pewnych schorzeniach i specyficznych okolicznościach, użycie Octeangin może być niewskazane lub może wymagać dostosowania dawkowania. W niektórych przypadkach konieczne może być wykonanie dodatkowych badań. W sytuacji, gdy objawy zaostrzają się lub nie zmniejszają po 4 dniach używania produktu, konieczna jest konsultacja lekarska. Ten lek jest przeznaczony jedynie do stosowania przez krótki okres, nie dłuższy niż 4 dni. Dodatkowe informacje o składnikach leku:

 • produkt zawiera izomalt, substancję zastępującą cukier; osoby cierpiące na dziedziczne problemy z nietolerancją fruktozy powinny unikać tego leku; izomalt może wywołać łagodne działanie przeczyszczające.

Wygląd i zawartość opakowania leku Octeangin

Octeangin – pastylki są okrągłe, kremowobiałe i lekko przezroczyste. Lek jest oferowany w opakowaniach kartonowych, które zawierają 12, 16, 20 lub 24 pastylki. Tabletki te są pakowane w blistry wykonane z PVC/PVDC/Aluminium. Dostępność poszczególnych rozmiarów opakowań może różnić się w zależności od wybranej sieci aptek oraz paczek w obrocie.

Instrukcje przechowywania leku Octeangin

Lek Octeangin na receptę należy przechowywać w miejscu, które jest nieosiągalne i niewidoczne dla dzieci. Po upływie daty ważności wskazanej na opakowaniu oraz blistrze (oznaczonej jako EXP), leku nie powinno się używać. Data ta odnosi się do ostatniego dnia miesiąca podanego na etykiecie. Aby zabezpieczyć przed światłem, blister należy trzymać w oryginalnym opakowaniu zewnętrznym. Nie ma szczególnych wymagań dotyczących temperatury przechowywania. Leków nie powinno się eliminować przez kanalizację ani zwykłe śmieci. W celu ochrony środowiska zaleca się skonsultowanie z farmaceutą w sprawie właściwego sposobu utylizacji niewykorzystanych leków.

Interakcja z innymi lekami

Zanim pacjent dostanie e-receptę na Octeangin i rozpocznie terapię, niezmiernie ważne jest, by poinformował lekarza prowadzącego lub farmaceutę o wszystkich preparatach, które aktualnie przyjmuje lub przyjmował w niedalekiej przeszłości. Informacja ta powinna obejmować zarówno leki na receptę, jak i te dostępne bez, a także suplementy diety i zioła. Substancje aktywne zawarte w różnorodnych lekach, które są przyjmowane równocześnie, mogą wpływać na siebie nawzajem, co ma istotne znaczenie dla skuteczności terapii oraz bezpieczeństwa jej stosowania. Oddziaływania między lekami mogą prowadzić do zmiany działania jednego lub obu leków, potęgować ich efekty uboczne lub nawet powodować nowe, niepożądane reakcje.

Ulotka Octeangin dołączona do produktu informuje, że nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji tego leku z innymi preparatami. Podkreśla to potrzebę ostrożności i indywidualnego podejścia do każdego przypadku leczenia. Brak danych o potencjalnych interakcjach nie oznacza automatycznie, że są one bezpieczne, ale wskazuje na brak specyficznych badań w tym obszarze. To z kolei wymaga, by zarówno pacjenci, jak i lekarze prowadzący byli szczególnie uważni na wszelkie zmiany w stanie zdrowia, które mogą wystąpić po wprowadzeniu nowego leku do schematu terapeutycznego, szczególnie w kontekście istniejącej polifarmakoterapii.

Informowanie o niepożądanych reakcjach

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niekorzystnych efektów po zastosowanie pastylek Octeangin, w tym również tych nieuwzględnionych w ulotce informacyjnej, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę. Możliwe jest również bezpośrednie zgłoszenie niepożądanych działań do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, znajdującego się przy Al. Jerozolimskie 181 C, 02-222 Warszawa, telefon: +48 22 49 21 301, faks: +48 22 49 21 309, przez stronę internetową: https://smz.ezdrowie.gov.pl. Istnieje również możliwość zgłaszania ich do podmiotu odpowiedzialnego za produkt. Dzięki zgłoszeniom niepożądanych działań zbierane są dodatkowe informacje, które przyczyniają się do lepszego zrozumienia profilu bezpieczeństwa leku.

Dlaczego warto skorzystać z usług Medicept?

Medicept zapewnia dostęp do e-recepty na pastylki Octeangin oraz do innych, niezawodnych usług medycznych, oferując świadczenia na najwyższym poziomie. Nasz zespół wykwalifikowanych lekarzy jest przygotowany do udzielenia wsparcia, odpowiadania na wszelkie pytania i, po przeprowadzeniu konsultacji, do wystawienia recepty online, co gwarantuje komfort i spokój dla naszych pacjentów.

 • Priorytetem dla naszej firmy jest wysoka jakość usług. Współpracujemy z renomowanymi specjalistami, którzy po dokładnym wywiadzie zdrowotnym, są gotowi przepisać e-receptę na potrzebne lekarstwa.
 • Recepta online to znaczna oszczędność czasu. Pozwala uniknąć długiego oczekiwania na wizytę w placówce medycznej. Proces jest w pełni legalny i bezpieczny.
 • Z usług Medicept można korzystać w godzinach od 8:00 do 22:00, co umożliwia dostosowanie terminu konsultacji do indywidualnych potrzeb i harmonogramu pacjenta.

Medicept – więcej niż tylko recepty online

Medicept to nie tylko platforma do uzyskiwania e-recept na lek Octeangin, ale również miejsce, gdzie można skorzystać z szeregu innych usług medycznych online. Oferujemy:

 • teleporada lekarska, dzięki której pacjenci mają szansę na rozmowę z lekarzem przez telefon lub czat. Stanowi to wygodną alternatywę dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą odwiedzać placówek medycznych osobiście;
 • e-zwolnienie pozwalające na otrzymanie L4 bezpośrednio po konsultacji online. To rozwiązanie jest nieocenione dla osób potrzebujących odpoczynku i leczenia, eliminujące jednocześnie zmartwienia związane z formalnościami pracowniczymi. Dokumenty te są automatycznie przesyłane do ZUS oraz pracodawcy pacjenta.


Interesują Cię inne usługi?

Odkryj wygodę
opieki zdrowotnej
online

E-recepta w kilku krokach - nawet w 10 minut
Zdobądź potrzebne leki szybko i online. Uniknij kolejek i uzyskaje-receptę podczas konsultacji z lekarzem przez czat, nawet w 10 minut!
Telekonsultacja z lekarzem, zawsze kiedy tego potrzebujesz
Porada, recepta, zwolnienie, skierowanie, a może konsultacja z pediatrą? Szybki kontakt i profesjonalna pomoc bez wychodzenia z domu.
Wizyty stacjonarne
Dla tych, którzy wolą spotkanie twarzą w twarz. Umów się na klasyczną wizytę u lekarza przez naszą stronę.
Kompleksowa opieka zdrowotna - od A do Z
Nie tylko podstawowa opieka, ale też specjalistyczne konsultacje online. Z nami Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.