Skuteczne tabletki antykoncepcyjne Mywy
Tabletki Mywy mają wysoką skuteczność przy regularnym stosowaniu. W ich składzie znajduje się etynyloestradiol oraz drospirenon. To substancje aktywne, które przenikają do organizmu, a następnie hamują owulację oraz zmieniają skład śluzu szyjkowego. W przypadku niektórych kobiet mogą przy okazji pozytywnie oddziaływać na inne partie ciała, np. zmniejszając napięcie przedmiesiączkowe lub niwelując bóle podbrzusza podczas krwawienia.
Jak przyjmować tabletki Mywy?
W opakowaniu znajdują się 24 tabletki aktywne, które należy przyjmować dzień po dniu o tej samej porze. Po ich skończeniu następuje 4-dniowa przerwa, podczas której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Pominięcie tabletki Mywy wpływa na skuteczność całej antykoncepcji. W sytuacji, kiedy pominie się dawkę, należy zastosować się do instrukcji dołączonej do opakowania. Przy dłuższych przerwach warto skonsultować się z lekarzem lub korzystać z dodatkowych zabezpieczeń.
Możliwe skutki uboczne Mywy
Chociaż Mywy tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne, tak jak każda inna antykoncepcja hormonalna, mogą powodować pewne skutki uboczne. Do najczęściej występujących należą: senność, depresja, zaburzenia nastroju, nudności i wymioty, bóle głowy, podwyższone ciśnienie krwi czy zwiększenie masy ciała. Pełna lista objawów niepożądanych znajduje się w ulotce – warto się z nią zapoznać zwłaszcza, gdy pierwszy raz sięga się po Mywy. Jeżeli skutki uboczne będą się nasilały lub utrzymywały przez długi czas, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Być może niezbędna będzie zmiana tabletek.
Medicept – usługi dodatkowe
W Medicept można odbyć konsultacje lekarskie i otrzymać receptę na tabletki antykoncepcyjne Mywy, leki przyjmowane na stałe, a nawet doraźne. Bardzo popularna jest także:
- teleporada lekarska – podczas niej można otrzymać drogą elektroniczną e-zwolnienie. Teleporada to idealnym sposób na to, aby zdalnie skonsultować z lekarzem swój stan zdrowia. Wypełniając formularz można samodzielnie wskazać preferowany dzień konsultacji, godzinę, a nawet język (dostępny jest język polski oraz angielski). Do spotkania warto się przygotować, np. mieć przed sobą listę przyjmowanych leków, wypisane choroby przewlekłe, czy też wyniki z ostatnich badań. Wszystkie informacje pomogą lekarzowi poprawnie zdiagnozować pacjenta.