Tabletki antykoncepcyjne Evra – recepta

Medicept to miejsce, gdzie można uzyskać e-receptę na innowacyjne plastry antykoncepcyjne Evra. Cały proces jest przyjazny i prosty – wystarczy wypełnić formularz online oraz dokonać płatności. Następnie, po konsultacji i weryfikacji przeprowadzonej przez lekarza, jeśli nie zostaną wykryte przeciwwskazania, pacjent otrzyma e-receptę na Evra. Plastry antykoncepcyjne można odebrać w dowolnej aptece już tego samego dnia po zakończeniu konsultacji.

Plastry antykoncepcyjne Evra

Plastry Evra to sprawdzona metoda antykoncepcji, której skład jest starannie wyważony, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przy minimalnych skutkach ubocznych. Evra (plastry) to środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa rodzaje żeńskich hormonów: progestagen (norelgestromin) i estrogen (etynyloestradiol). Wyrób jest dostępny w formie systemu transdermalnego, który jest wielowarstwowym plasterkiem uwalniającym substancję aktywną z określoną szybkością przez wykazany w ulotce czas.

Kiedy nie stosować plastrów antykoncepcyjnych?

Plastrów Evra nie powinno się stosować w przypadku, gdy u pacjentki występują lub miały miejsce:

  • nadwrażliwość na substancje czynne lub jakiekolwiek składniki pomocnicze preparatu,
  • zaburzenia wpływające na krzepliwość krwi,
  • zawał serca lub udar,
  • bardzo wysokie ciśnienie krwi,
  • wysokie stężenie cholesterolu lub trójglicerydów we krwi,
  • Hiperhomocysteinemia oraz wiele innych.

Szczegółowe informacje na temat plastrów Evra (skład, skuteczność, skutki uboczne) znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania.

Jak stosować plastry Evra?

Jak stosować plastry Evra? Dawkowanie powinno być zgodne z zaleceniami, udzielonymi przez lekarza lub zawartymi w ulotce przez producenta. Pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Plastry antykoncepcyjne Evra uwalniają swoje składniki aktywne przez 7 dni. W ciągu tego czasu należy nosić tylko jeden plaster, a jego zmiany należy zawsze dokonywać tego samego dnia tygodnia (jeśli pierwszy plaster został naklejony w poniedziałek, kolejny również powinien być zmieniony tego dnia za tydzień). Plastry Evra powinny być nakładane w pierwszym, drugim i trzecim tygodniu cyklu, natomiast w czwartym tygodniu nie stosuje się żadnego plastra. Nowy plaster należy nakleić maksymalnie w ciągu 7 dni.

Działania niepożądane – skutki uboczne plastrów Evra

Podobnie jak w przypadku wielu leków, stosowanie plastrów Evra może prowadzić do wystąpienia skutków ubocznych. Warto pamiętać, że nie u każdej pacjentki muszą one wystąpić. Jeśli pojawi się którykolwiek z poniżej wymienionych działań niepożądanych, zaleca się natychmiastowe przerwanie stosowania plastrów Evra i skonsultowanie się z lekarzem. Najczęstsze objawy to:

  • ból głowy,
  • mdłości,
  • wrażliwość piersi,
  • infekcje pochwy wywołane przez drożdżaki,
  • zaburzenia emocjonalne takie jak obniżenie nastroju, wahania emocjonalne, uczucie niepokoju, skłonność do płaczu,
  • występowanie trądziku, wysypek, świądu skórnego lub podrażnienia skóry,
  • skurcze mięśniowe,
  • poczucie osłabienia,
  • przybieranie na wadze.

Plastry Evra z Medicept – e-recepta na antykoncepcję

Opinie na temat środka Evra mogą różnić się od siebie, ponieważ każdy organizm reaguje na substancje na swój własny sposób. Cena leku Evra zależna jest od miejsca wykupienia recepty.

Medicept to strona, dzięki której (w nagłych sytuacjach) można otrzymać po konsultacji lekarskiej receptę na plastry Evra. Recepta online to bezpieczny, legalny i szybki sposób. Pacjenci mogą cieszyć się spokojem ducha, mając pewność, że mogą polegać na wsparciu Medicept w kwestiach zdrowotnych. Wszystkie informacje na temat oferty dostępne są na naszej stronie. Zachęcamy do zapoznania się z usługami: