Nimesil

Nimesil

Z Medicept szybko odbędziesz konsultacje z receptą na Nimesil . W tym celu wystarczy dokonać opłaty i wypełnić przygotowany na stronie formularz, który zostanie zweryfikowany przez lekarza. Jeżeli nie będzie on widział żadnych przeciwwskazań, wtedy recepta na Nimesil zostanie wystawiona – będzie można ją zrealizować w każdej dowolnej aptece. Podobnie jak inne leki, tak i skutki uboczne w Nimesil można zaobserwować w trakcie stosowania – należy zwrócić na to uwagę, a w razie potrzeby skontaktować się z lekarzem.

Nimesil – kiedy stosować? 

Kiedy i jak stosować Nimesil? Jest to lek przeciwbólowy, po który sięgają zarówno dorośli, jak i dzieci, które ukończyły minimum 12 lat . W jego składzie znajduje się nimesulid, który łagodzi ostre bóle (te związane z miesiączką również). Większość opinii o Nimesil jest pozytywna.

Co to jest Nimesil? Jest to skuteczny lek, który zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – dostępny w formie saszetek.

Jak przyjmować Nimesil?

Po otrzymaniu recepty online na Nimesil, a także wykupieniu preparatu, należy uważnie zapoznać się z dołączoną do leku ulotką , aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

Jak stosować Nimesil oraz jakie jest jego dawkowanie? Kwestię tą należy uzgodnić z lekarzem, niemniej w zaleceniach można przeczytać, że:

  • dzieci powyżej 12 lat oraz dorośli mogą przyjąć dwie saszetki na dobę, w odpowiednich odstępach czasowych,
  • lek należy rozpuścić w szklance wody, a następnie go wypić,
  • stosując Nimesil należy – w miarę możliwości – odstawić lek najszybciej jak to jest możliwe i nie stosować go dłużej niż przez 15 dni .

Działanie Nimesil jest szybkie, a sam lek pomaga na wiele przypadłości. Osoby, które pierwszy raz po niego sięgają, powinny w szczególności obserwować swój organizm, by jak najszybciej zauważyć ewentualne skutki uboczne.

Nimesil i działania niepożądane 

Ze względu na silne działanie Nimesil nie można otrzymać bez recepty. Jak przy każdym inny leku, tak i w przypadku Nimesil mogą wystąpić skutki uboczne. Do najczęstszych, niepożądanych działań zalicza się:

  • dolegliwości związane z układem pokarmowym, np. nudności, wzdęcia, niestrawność oraz biegunkę,
  • bóle brzucha oraz głowy,
  • krwawienie z przewodu pokarmowego,
  • senność i zawroty głowy.

Nie są to wszystkie skutki uboczne Nimesil – z resztą można zapoznać się, czytając ulotkę, dołączoną do produktu.  Po zauważeniu niepożądanych efektów należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem .

Przyjmując Nimesil należy odstawić alkohol, a także podczas konsultacji medycznej poinformować lekarza o ewentualnym zaburzeniu pracy wątroby, nerek, niewydolności serca, ciąży lub innych stosowanych lekach.

Poczytaj również na temat innych leków:

Warunkiem otrzymania E-Recepty na jakikolwiek lek na portalu Medicept jest odbycie telekonsultacji lekarskiej (przez chat lub telefon) i decyzja lekarza o wskazaniach do jego zastosowania.